Tiksint paskutinėms Bundeslygos sezono minutėms R.Lewandowskis tapo įspūdingo rekordo autoriumi

Šeštadienio pavakarę Vokietijoje buvo sužaisti paskutiniai devyni Bundeslygos pirmenybių susitikimai, uždarę 2020-2021 metų sezoną.
Robertas Lewandowskis
Robertas Lewandowskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Klausimai dėl aukščiausių Bundeslygos pozicijų ir kelialapių į UEFA Čempionų lygą buvo atsakyti dar prieš paskutinį turą.

Čempionais devintą sezoną iš eilės tapęs Miuncheno „Bayern“, namuose 5:2 sutriuškino „Augsburg“ vienuolikę ir pergalingai atsisveikino su ekipą paliksiančiu strategu Hansu-Dieteriu Flicku, kuriam yra numatytas vyr. trenerio postas Vokietijos nacionalinėje rinktinėje.

Paskutines rungtynes bavarų gretose sužaidė ir ilgamečiai ekipos futbolininkai Jerome'as Boatengas, Davidas Alaba bei Javi Martinezas.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Serge'as Gnabry (23 min.), Joshua Kimmichas (33 min.) ir Kingsley Comanas (43 min.). Kamuolį į savo vartus taip pat „įsinešė“ Jeffrey Gouweleeuwas (9 min.).

Atrodė, kad iki tobulybės bavarams truks tik Roberto Lewandowskio įvarčio, kuris lenkui būtų leidęs pagerinti beveik pusę amžiaus gyvuojantį legendinio Gerdo Mullerio pelnytų įvarčių per vieną Bundeslygos sezoną rekordą (40).

Puolėjui niekaip nepavyko pasižymėti, tačiau net ir po neišnaudotų progų jo veide buvo galima išvysti plačią šypseną.

Iki rungtynių pabaigos žaidęs lenkas galiausiai pasiekė savo – rekordinį 41-ąjį sezono įvartį pelnė 90 min.

Svečiai pirmajame kėlinyje nerealizavo 11 metrų baudinio (25 min. klydo Danielis Caligiuri), tačiau pasižymėjo dviem įvarčiais po pertraukos – mušė Andre Hahnas (67 min.) ir Florianas Niederlechneris (72 min.).

„Bayern“ sezoną užbaigė savo kraityje turėdami 78 taškus. „Augsburg“ (36 tšk.) finišavo 13-ti.

Užtikrintą pergalę iškovojo ir Dortmundo „Borussia“, namuose 3:1 nepalikusi vilčių Lėverkūzeno „Bayer“.

Dublį šeimininkams pelnė Erlingas Haalandas (5 ir 84 min.), pirmą kartą karjeroje perkopęs per sezoną pelnytų 40 įvarčių ribą (visuose turnyruose).

Įvarčiu pasižymėjo ir Marco Reusas (51 min.), o varžovų gretose tikslus buvo Larsas Benderis (90 min.).

„Borussia“ (64 tšk.) užėmė trečią, „Bayer“ (52 tšk.) – šeštą poziciją.

Kur kas daugiau intrigos prieš paskutinį turą buvo turnyrinės lentelės dugne, kur komandos kovojo dėl išlikimo aukščiausiame šalies divizione.

Pergalė svečiuose 2:0 prieš „Stuttgart“ vienuolikę „Arminia Bielefeld“ ekipai leido išsaugoti 15-ąją poziciją ir išlikti stipriausiame šalies futbolo divizione.

Retą pergalę (1:0 prieš „Schalke“) iškovojo ir „FC Koln“, tačiau pastaroji ekipa vis tiek liko 16-ta ir turės žaisti peržaidimo rungtynes su trečią vietą antroje Bundeslygoje užėmusiu klubu.

Bundeslygą tikrai paliks Brėmeno „Werder“ ir Gelzenkircheno „Schalke“.