Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 15:34

Tokijo olimpinių žaidynių dalyviams – privalomi COVID-19 testai

Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai
„Scanpix“ nuotr. / Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai

Ketvirtadienį nuotoliniu būdu vyko medikams skirtas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) seminaras, kuriame dalyvavo Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos atstovai. Seminaro metu aptarta, kaip saugiai galėtų vykti Tokijo olimpinės žaidynės.

TOK atstovai patvirtino, kad tiek sportininkams, tiek delegacijų atstovams COVID-19 testai bus privalomi prieš išvykimą, atvykus į oro uostą Japonijoje ir prieš apsigyvenant olimpiniame kaimelyje. Olimpinių žaidynių dalyviams koronaviruso testai bus atliekami ir gyvenimo olimpiniame kaimelyje metu.

Į olimpinį kaimelį sportininkai galės atvykti tik likus 5 dienoms iki savo starto, o išvykti – per 48 valandas nuo savo varžybų pabaigos.

Sprendimas, ar į varžybas Tokijo olimpinėse žaidynėse bus įleidžiami žiūrovai, turėtų būti priimtas iki kovo mėnesio. Siekiant užtikrinti saugumą žaidynių metu ruošiamas specialus taisyklių paketas žiūrovams.

Taip pat kuriama mobilioji aplikacija, padėsianti sekti olimpinių žaidynių dalyvių judėjimą Tokijuje. Ja naudotis bus privaloma ir sportininkams, ir delegacijų nariams.

Ar olimpinių žaidynių dalyviams bus privaloma COVID-19 vakcina, turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Daugiau informacijos dėl saugumo žaidynių metu bus pateikta TOK Vykdomojo komiteto posėdyje sausio 21 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką