Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 18d. 14:27

Liūdna žinia – mirė nuo nepagydomos ligos kentėjęs futbolininkas

Fernando Ricksenas pakvietė savo bičiulius ir sirgalius į atsisveikinimo su gyvenimu vakarą.
„Scanpix“ nuotr. / Fernando Ricksenas mirė būdamas 43-ejų.

Buvęs Nyderlandų rinktinės ir Glazgo „Rangers“ bei Sankt Peterburgo „Zenit“ futbolininkas Fernando Ricksenas mirė trečiadienį ryte netoli Škotijoje būdamas 43-ejų.

F.Ricksenas kentėjo nuo nepagydomos ligos – amiotrofinės lateralinės sklerozės.

Prieš šešerius metus jam buvo diagnozuota motorinių neuronų liga, sutrikdanti centrinę nervų sistemą – visa tai atvedė prie paralyžiaus ir raumenų atrofijos. Buvęs Glazgo „Rangers“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ klubų gynėjas prarado galimybę savarankiškai judėti ir kalbėti.

Gydytojai jam tada prognozavo vos 18 likusių gyvenimo mėnesių, bet olandas ryžosi kabintis į gyvenimą dėl savo dukters.

F.Ricksenas galėjo bendrauti tik žvilgsniu į specialų kompiuterį, kuris užrašydavo jo mintis.

Buvęs futbolininkas jautė, kad vis labiau silpsta, todėl praėjusį birželį pakvietė savo bičiulius ir gerbėjus į vieną iš Glazgo viešbučių, paskelbęs, kad tai bus paskutinis jo pasirodymas viešumoje.

F.Ricksenas paskutinį savo pasirodymą viešumoje pavertė labdaros vakaru – surinktos lėšos atiteko šia liga sergantiems žmonėms. Tuo metu jis svėrė tik 38 kilogramus.

„Jis bendrauja tik kompiuterio pagalba, kuris jo žvilgsnį transformuoja į žodžius, – tuomet pasakojo futbolininko žmona rusė Veronika Ricksen, su kuria žaidėjas susilaukė dukters. – Jei klausimai liečia šeimą, dukrą, iškart pabyra ašaros, jis ilgai negali nusiraminti. Todėl skausmingų temų buvo stengiamasi neliesti. Atvirkščiai – ieškojo kažko pozityvaus.“

Instagram nuotr./Fernando Ricksenas ir Veronika Ricksen
Instagram nuotr./Fernando Ricksenas ir Veronika Ricksen

Apie du šimtai žmonių birželio 28 dieną atėjo atsisveikinti su F.Ricksenu, tarp jų netrūko Glazgo „Rangers“ sirgalių ir buvusių futbolininkų – Škotijos klubui jis yra atstovavęs 2000–2006 metais.

Prieš ketverius metus dokumentiniame filme „Sky Sports“ jis yra apibūdinęs savijautą, sužinojus apie diagnozę.

„Kai jie man tai pranešė, negalėjau tuo patikėti, – sakė F.Ricksenas. – Galvojau, kad jie suklydo, kad ištyrė kieno nors kito ligos istoriją. Tačiau dar po mėnesio tyrimų viskas tapo aišku.

Galiausiai negalėjau sėdėti kampe ir kartoti: „Kodėl aš, kodėl taip nutiko?

Tai nutiko man, aš susitaikiau ir vis dar esu laimingas.“

F.Rickseno istorija padėjo atkreipti žmonių dėmesį į amiotrofinės lateralinės sklerozę. Per jo labdaros fondą kiti žmonės sulaukė, o galbūt dar sulauks paramos kovojant su šia liga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką