„Trakai“ nepasinaudojo galimybe tapti vienvaldžiu Lietuvos futbolo A lygos lyderiu

Ketvirtadienį pirmosios Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ šeštojo turo rungtynės Vilniuje tarp „Trakų“ ir Klaipėdos „Atlanto“ vienuolikių baigėsi lygiosiomis 0:0.
Povilas Krasnovskis ir Gerardas Žukauskas
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Atlanto“ vartams pagrasino „Trakų“ puolėjas Tadas Labukas, tačiau vartų sargui Mindaugui Malinauskui smūgis didelių problemų nesukėlė.

Daug techninio broko neleido komandoms pademonstruoti kokybiško bei akiai patrauklaus žaidimo pirmajame rungtynių kėlinyje. Šeimininkų atakos buvo truputį aštresnės ir pavojingiausias epizodas priklausė būtent jiems.

25-ąją rungtynių minutę individualiu meistriškumu sužibėjo „Trakų“ ekipos žaidėjas Vytautas Lukša. Saugas puikiai kairiajame atakos krašte suklaidino „Atlanto“ kapitoną Andrių Jokšą ir atliko pavojingą smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė.

Svečiai pirmoje rungtynių dalyje turėjo progų pasižymėti tik po standartų, bet nei kampiniai, nei baudos smūgiai jokios apčiuopiamos naudos neatnešė.

Antrojo kėlinio pirmoji pusė taip pat niekuo nesiskyrė pirmųjų 45-ių minučių. Žaidėjai kovojo dėl kiekvieno kamuolio, o paskutinėse atakų stadijose, kai varžovų vartams galėdavo kilti reali grėsmė, pritrūkdavo tikslaus perdavimo.

Po atliktų pirmųjų keitimų kiek labiau suaktyvėjo svečiai – „Atlanto“ futbolininkai. Treneris Konstantinas Sarsanija tikrai atspėjo į aikštę išleidęs Gediminą Krušą, kuris pagyvino komandos žaidimą. Klaipėdiečiai sužaidė labai neblogą atkarpą rungtynių pabaigoje.

81-ąją minutę A.Jokšas puikiai baudos aikštelės krašte suklaidino varžovus ir atliko aštrų perdavimą, bet nei vienas jo komandos draugas prie kamuolio nesuspėjo. Panašioje situacijoje po kelių minučių atsidūrė ir Evaldas Razulis. „Atlanto“ puolėjas nesuspėjo prie kamuolio, kurį jam iš kairiojo atakos krašto perdavė Tadas Eliošius.

Šeimininkai taip pat tarė savo žodį – V.Lukšos smūgiuotą kamuolį sugavo M.Malinauskas, o pačioje rungtynių kulminacijoje po vieno iš kelių iš eilės pakeltų kampinių komandą vėl išgelbėjo puikiai sužaidęs vartų sargas.

Paskutinė ataka priklausė svečiams, tačiau silpnai smūgiuotą kamuolį be didesnio vargo sugavo „Trakų“ klube debiutavęs, vartininkas Tadas Kauneckas.

„Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:0 (0:0)

„Trakai“: T.Kauneckas, B.Amašukelis (91 min. D.Cibulskas), J.Januševskis, L.Klimavičius, A.Lipskis (77 min. D.Koubas), J.Kendyšas, V.Lukša, D.Zachaževskis, J.Mamajevas, P.Krasnovskis, T.Labukas.

„Atlantas”: M.Malinauskas, A.Jokšas, E.Žarskis, M.Kazlauskas, J.Kirilovas (75 min. G.Kruša), T.Eliošius, O.Verbickas, K.Gnedojus, G. Žukauskas, E.Razulis, D.Kazlauskas (79 min. M.Beneta).

Geltonos kortelės: T.Labukas (20), J.Kendyšas (40) B.Amašukelis (83); E.Žarskis (21).

Nepasinaudojęs galimybe tapti lygos lyderiu „Trakų“ klubas su 11 taškų pakilo į antrąją vietą.

Taip pat po 11 taškų turi ir dešimties komandų turnyre pirmaujantis šalies čempionas Vilniaus MFD „Žalgiris“ bei į trečiąją poziciją smuktelėjusi Gargždų „Bangos“ vienuolikė.

9 tašką iškovoję „Atlanto“ futbolininkai liko ketvirtoje vietoje.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 5 0 0 5 0:23 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 4 įvarčius – Niko Tokičius („Šiauliai“) ir Georgijus Alaverdašvilis („Klaipėdos granitas“).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams