„Trakai“ – vis dar užkeiktas barjeras „Sūduvai“

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionai „Trakų“ futbolininkai 11-ojo turo susitikime atsitiesė po dviejų iš eilės nerezultatyvių lygiųjų su Kauno klubais. Valdo Urbono treniruojama ekipa namuose 3:1 (2:0) nugalėjo iki tol antrame rate nė taško nepraradusią Marijampolės „Sūduvą“ ir įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.
„SMSCredit.lt A lyga“ XI turas. Trakai - Sūduva
„SMSCredit.lt A lyga“ XI turas. Trakai - Sūduva / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Be Nerijaus Valskio, Pavelo Kruko bei Jurijaus Mamajevo rungtyniavę „riteriai“, prieš rungtynes sužinojo, jog teks verstis be vieno iš lyderių Aleksandro Byčenoko. Baltarusį starto sudėtyje pakeitė saugas Titas Vitukynas.

Savo ruožtu „Sūduva“ rungtyniavo be atakų lyderio Tomo Radzinevičiaus, kurio vietą atakos smaigalyje užėmė Karolis Laukžemis.

Jau 2-ąją minutę „Trakai“ apipylė varžovus šaltu dušu: po Artiomo Gurenkos pakelto kampinio visiškai laisvas baudos aikštelėje buvęs Justinas Januševskis puikiai smūgiavo galva į tolimąjį vartų kampą, nepalikdamas vartininkui jokių vilčių.

Abi komandos žaidė pakankamai kokybišką futbolą aikštės viduryje, tačiau paskutinėse atakų stadijose pavojingesni buvo „riteriai“. Marijampoliečiai apsiribojo tolimais smūgiais, kurie nepareikalavo didelių Mariaus Rapalio pastangų.

31-ąją minutę šeimininkams pavyko padvigubinti rezultatą – tą padarė A.Byčenoką pakeitęs T.Vitukynas. Šiame sezone „Trakų“ klubą papildęs alytiškis sulaukė A.Gurenkos perdavimo ir tiksliai iš 16 metrų smūgiavo kaire koja. „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas kamuolį lietė, tačiau šis atsimušė nuo skersinio ir įskriejo į vartus.

44-ąją minutę V. Urbonui teko atlikti dar vieną priverstinį keitimą. Susižeidusį Martyną Dapkų pakeitė vidurio saugas Modestas Vorobjovas.

Jau netrukus po pertraukos šeimininkai galutinai nubraukė visas marijampoliečių viltis nutraukti septynių nelaimėtų tarpusavio mačų seriją. 51-ąją minutę Davidas Aršakianas įsiveržė į baudos aikštelę, atitrūko nuo varžovo ir galingu smūgiu kaire koja vos nesudraskė vartų tinklo.

Po įvarčio „Trakai“ atsipalaidavo ir buvo nubausti. 68-ąją minutę iš dešiniojo krašto kamuolį į baudos aikštelę perdavęs Valentinas Baranovskis galėjo stebėti, kaip visiškai laisvas Admiras Kecapas nutraukia septynių „sausų“ Mariaus Rapalio rungtynių seriją.

„Sūduva“ surengė dar keletą aštresnių atakų, tačiau šiame mače puolėju rungtyniavęs K.Laukžemis rimčiau varžovų vartams nepagrasino ir tinkamai T. Radzinevičiaus nepakeitė.

„Trakai“ mačo pabaigoje galėjo pelnyti ketvirtą įvartį, kai baudos aikštelėje D.Aršakianas atmetė kamuolį A. \Gurenkai. Baltarusio smūgį nuo vartų linijos sugebėjo atmušti puikiai apsigynęs Andro Švrljuga.

„Trakai“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:1 (2:0)

„Trakai“: M. Rapalis, V. Šilėnas, A. Klimavičius, J. Januševskis, D. Česnauskis, M. Dapkus (44 min. M. Vorobjovas), J. Zasavickis, A. Gurenka (86 min. M. Leonavičius), T. Vitukynas (77 min. M. Broli), D. Rekišas, D. Aršakianas.

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas (46 min. E. Veliulis), A. Jankauskas, M. Jablanas, V. Slavickas, K. Chvedukas (65 min. D. Antanavičius), N. Jamakas (81 min. M. Šoblinskas), A. Švrljuga, A. Kecapas, V. Baranovskis, K. Laukžemis.

Įvarčiai: J. Januševskis (2), T. Vitukynas (31), D. Aršakianas (51); A. Kecapas (68)

Geltonos kortelės: N. Jamakas (78)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Trakų „Trakai“ 11 8 2 1 15:5 26
2. Klaipėdos „Atlantas" 10 7 0 3 15:9 21
3. Marijampolės „Sūduva" 11 6 2 3 18:15 20
4. Vilniaus „Žalgiris" 10 6 1 3 20:11 19
5. Jonavos „Lietava" 10 3 3 4 12:13 12
6. Kauno „Stumbras" 10 2 1 7 13:21 7
7. Utenos „Utenis" 10 2 0 8 7:13 6
8. „Kauno Žalgiris" 10 1 3 6 11:24 6

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas: M. Maksimovas („Atlantas“) – 6 įvarčiai.