Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 28d. 12:25

„Trakuose“ toliau žaisiantis Lukas Kochanauskas: „Futbolas teka mano venomis“

Lukas Kochanauskas
tst.foto.lt nuotr. / Lukas Kochanauskas

Praėjusio sezono viduryje į „Trakų“ futbolo klubą persikėlęs puolėjas Lukas Kochanauskas užsimojo pasiekti du tikslus – iškovoti Lietuvos futbolo A lygos medalį ir pasivaržyti dėl rezultatyviausio lygos žaidėjo titulo. Svajonės buvo ranka pasiekiamos.

– Lukai, ko labiausiai sieksite šiemet – tapti rezultatyviausiu A lygos žaidėju, gauti kvietimą į nacionalinę rinktinę ar laimėti lygos medalius?

– Puolėjui visada norisi mušti įvarčius kiekvienose rungtynėse, o juo labiau tapti rezultatyviausiu lygos žaidėju. Kalbant apie medalį, jį galima laimėti ir sėdint ant atsarginių suolo bei nesužaidus nė vienerių rungtynių čempionate.

Mano toks charakteris, kad aš visada degu noru žaisti ir padėti komandai. Kiekvienas žaidėjas svajoja būti pakviestas atstovauti savo šaliai. Man būtų didelė garbė.

Visų smagiausia būtų tapti rezultatyviausiu, gauti kvietimą į rinktinę ir laimėti medalį (juokiasi).

– Pagrindinis „Trakų“ varžovas būsimame sezone?

– Sezonas laukia įdomus, nes turėsime daug gerų varžovų. Ne tik „Žalgiris“, bet ir „Kruoja“, „Sūduva“, „Atlantas“ ruošiasi laimėti medalius. Laukia rimta kova. Nenoriu nurašyti „Šiaulių“ ar „Stumbro“ klubų. Manau, kad Kauno komanda bus labai perspektyvi.

Nėra prasmės žiūrėti į kitus – reikia žiūrėti į save. Jei visi norėsim iškovoti aukštą vietą, kiekvienoms rungtynėms turime būti pasiruošę 110 procentų ir kas kartą į aikštę eiti, tarsi, į finalą.

– Lietuvoje sezonas vyksta labai skirtingomis oro sąlygomis. Kada sunkiau žaisti: kai stipriai lyja ar kai labai šalta?

– Praėjusį sezoną teko žaisti ir lyjant stipriam lietui, ir spaudžiant dideliam šalčiui. Man asmeniškai sunkiau žaisti, kai yra šalta, nes ir traumų tikimybė didesnė, ir judėti sunkiau. Tokios rungtynės tikrai didelio malonumo nesuteikia.

Negalėčiau būti vartininku, nes 90 minučių esi uždarytas 16 metrų dėžėje, rikiuoji komandą taktiškai, kad varžovai nesukurtų progos. 

– Kurioje pozicijoje jums žaisti sunkiausia?

– Negalėčiau būti vartininku, nes 90 minučių esi uždarytas 16 metrų dėžėje, rikiuoji komandą taktiškai, kad varžovai nesukurtų progos. Be to, vartuose liūdna. Paskutinėse praėjusio sezono rungtynėse su „Dainava“ buvo 10 laipsnių šalčio. Tadas Kauneckas visiškai neturėjo darbo, todėl reikėjo susigalvoti ką veikti, kad per tas 90 minučių nesušaltų.

– Ar keistumėte pilietybę už galimybę dalyvauti Pasaulio ar Europos čempionatuose?

– Būtų didelis įvertinimas sulaukti tokio pasiūlymo, bet daug geriau jausčiausi atstovaudamas savo šaliai, kurioje gimiau ir augau. Vien mintis dalyvauti Pasaulio čempionate yra neįtikėtina, bet mieliau atstovaučiau Lietuvai ir stengčiausi padėti patekti į Europos ar Pasaulio čempionatą.

– Kuriuos tris žaidėjus įrašytumėte į geriausių Lietuvos futbolininkų sąrašą?

– Man patinka atakuojantys žaidėjai, tokie kaip Arminas Narbekovas, Valdas Ivanauskas, Edgaras Jankauskas ar Tomas Danilevičius. Bet mes turime ir Igorį Pankratjevą, Deividą Šemberą, Marių Stankevičių, Gintarą Staučę ar Žydrūną Karčemarską. Visi jie buvo ir yra labai svarbūs Lietuvos futbolui.

– Kokiu sportu dar domitės?

– Neįsivaizduoju, ką veikčiau, jei nežaisčiau futbolo. Jis tiesiog teka mano venomis ir yra visas mano gyvenimas. Žiūrėti mėgstu ledo ritulį – visada stebiu pasaulio čempionatus ar olimpines žaidynes. Dar mėgstu rankinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką