Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turnyrus Panevėžyje laimėjo Lietuvos ir Latvijos komandos

Turnyro akimirka
Organizatorių nuotr. / Turnyro akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Futbolo mokyklos „Audra“ ir Panevėžio Futbolo akademijos organizuotame tarptautiniame 2005-2006 metų gimimo vaikų futbolo turnyre dviejų kaimyninių šalių atstovai pasidalino po vieną „BabilonasCUP“ turnyro nugalėtojų taurę – tarp 2005 m. gimimo berniukų komandų pajėgiausi buvo Rygos Šitika FS komanda, o tarp metais jaunesnių berniukų Lietuvos garbę apgynė jaunieji Telšių FK „Džiugas“ futbolininkai, kurie ir džiaugėsi įspūdinga nugalėtojų taure.

Šeštadienį – sekmadienį Aukštaitijos sostinėje vykusiame turnyre futbolo aikštelėje rungėsi  ne tik vaikai, bet ir senovės istorijos gerbėjų klubo „Antikos karys“ nariai. Šarvuoti vyrai dvikovose kovėsi su kardais ir skydais, o pasiskirstę į dvi komandas bei vilkėdami per 25 kg sveriančius šarvus gainiojo futbolo kamuolį ir sėkmingai mušė įvarčius.

Net dvi dienas žaidusioms 2005 m. gimimo berniukų komandoms iš Lietuvos ir Latvijos turnyre teko sužaisti po septynerias rungtynes. Geriausiai iš Lietuvos komandų šioje amžiaus grupėje pasirodė faktiniai turnyro šeimininkai Panevėžio Futbolo akademijos komanda, vadovaujama trenerio Giedriaus Juzelėno.

Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka
Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka

Rungtynėse dėl trečiosios vietos galutinėje turnyro įskaitoje tikrame Aukštaitijos derbyje jaunieji panevėžiečiai tik po atkaklios kovos rezultatu 1:0 įveikė Šiaulių FA bendraamžius. Varžybų finale susitiko dvi Latvijos komandos iš Rygos ir Daugpilio.

Pagrindinis rungtynių laikas nugalėtojo neišaiškino – teisėjai fiksavo lygų rezultatą 1:1. Ir tik po devynių metrų baudinių serijos rezultatu 4:3 laimėjo Latvijos sostinės Šitika FS atstovai, tapę turnyro nugalėtojais.

Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka
Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka

Principinių dvikovų tarp Latvijos ir Lietuvos vaikų komandų nestigo ir tarp metais jaunesnių berniukų komandų. Tik šį kartą turnyro nugalėtojų taurė liko Lietuvoje – itin kovingi žemaitukai pasistengė, kad ji keliautų į Telšius. Principinėje dvikovoje dėl turnyro „BabilonasCUP“ nugalėtojų vardo FK „Džiugas“ 3:1 nugalėjo kaimyninės šalies „Daugava 1“ komandą. Treti turnyre liko jaunieji panevėžiečiai iš Panevėžio FA komandos, vadovaujami trenerio Tado Butrimo, o ketvirti – turnyro organizatorių FM „Audra“ atstovai iš sostinės.

Nors turnyro organizatoriai ir kvietė turnyro žiūrovus futbolo aikštelėje parungtyniauti su sunkiasvoriais šarvais apsišarvavusiais klubo „Antikos karys“ vyrais, tačiau drąsuolių neatsirado. Po 20-25 kg sveriančius šarvus dėvintys bei įspūdingais skydais, kalavijais ginkluoti vyrai pasidalino į dvi komandas ir žaisdami futbolą rungėsi tarpusavyje.

Žiūrovai išvydo net tris riterių įmuštus įvarčius, tačiau sunkiausios futbolininko aprangos šalies rekordo – 30,4 kg pagerinti nepavyko, mat nė vieno iš turnyre pasirodžiusių riterių apranga nesvėrė daugiau.

Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka
Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka

Anot vieno turnyro organizatorių FM „Audra“ trenerių Stasio Petrausko, šis turnyras įrodė, kad futbolo varžybos vaikams gali būti įdomios ne tik jų dalyviams, bet ir žiūrovams.

„Panevėžio FA atstovai palaikė mūsų iniciatyvą čia sukviesti pajėgias vaikų futbolo komandas ir suteikė puikias sąlygas vaikams rungtyniauti.Smagu, kad turnyro dalyvių iš abiejų šalių atsiliepimai yra labai geri, tad greičiausiai šis turnyras taps tradiciniu. Džiaugiamės, kad „bobų vasaros“ oras buvo išties puikus ir vaikams turnyras paliko išskirtinį įspūdį“, – turnyro sėkme džiaugėsi FM „Audra“ atstovas S.Petrauskas.

Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka
Organizatorių nuotr./Turnyro akimirka

Turnyro globėjas Seimo narys Povilas Urbšys įteikdamas prizus visiems varžybų dalyviams linkėjo niekada nesitraukti kelyje į pergales ir būtinai sugrįžti į Panevėžį kitų varžybų metu.

Anot Seimo nario, panašūs turnyrai, kurie tampa tikra futbolo švente ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams išties reikalingi, nes motyvuoja vaikus, skatina juos siekti aukštų sportinių rezultatų, o svarbiausia – ragina aktyviai leisti laisvalaikį gainiojant futbolo kamuolį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką