2026-06-23 15:04

Turo apžvalga: „Žalgirius“ išguldžiusi „Banga“ ir lyderį sustabdžiusi „Sūduva“

TOPLYGOS turnyro lentelėje komandos išsidėstė dar arčiau viena kitos, o solidžiausiai pastaruoju metu pasirodė Gargždų „Bangos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos.

Blyksnis. Ketvirtą sezoną „Panevėžyje“ rungtyniaujantis Kwadwo Asamoah sužaidė savo ryškiausią mačą Lietuvos čempionate. Puolėjo pozicijoje šį kartą rungtyniavęs ganietis dubliu prisidėjo prie pergalės prieš FA „Šiauliai“ – 3:2.

Panevėžiečiai nutraukė trijų pralaimėjimų seriją ir dar dvejas rungtynes iš eilės žais namuose. Savo ruožtu Saulės miesto atstovai po rinktinių lango nusileido trečią sykį vieno įvarčio deficitu.

Debiutai. Prasidėjus vasaros perėjimų lango laikotarpiui, komandos pradėjo pildytis naujokais. „Panevėžio“ gretose pirmosiomis minutėmis išsiskyrė Nauris Petkevičius, kuriam tai yra šeštasis TOPLYGOS klubas karjeroje.

FA „Šiauliai“ ekipoje visą antrą kėlinį rungtyniavo Arvydas Novikovas, atvykęs iš Vilniaus „Riterių“. Kiek anksčiau sostinės klubą palikęs Artiomas Baftalovskis taip pat papildė šiauliečius.

Persilaužė. „Kauno Žalgiris“ po ilgos pertraukos džiaugėsi pergale, nutraukdamas dviejų mėnesių tuščią seriją. Su laikinuoju vyr. treneriu Algiu Jankausku žaliai balti svečiuose likvidavo įvarčio deficitą bei 2:1 nugalėjo Vilniaus rajono „TransINVEST“.

Pergalingą įvartį Kauno ekipai pelnė 2022 metų rezultatyviausias žaidėjas Renanas Oliveira. Tiesa, dvikovą teigiama linkme pakreipė po keitimo aikštėje pasirodęs Franco Baldassarra – argentinietis pasižymėjo taikliu smūgiu bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Jaunimas. Galinėje vykusiose rungtynėse buvo parodyta raudona kortelė, kurią užsidirbo Domantas Šluta. Telšiškiui tai virto antruoju pašalinimu šiame sezone – nė vienas kitas žaidėjas tokių diskvalifikacijų nesulaukė.

Pastarajame mače ant „TransINVEST“ ekipos atsarginių žaidėjų suolo buvo dar vienas jaunas futbolininkas. „Riterių“ komandą palikęs 18-metis Artiomas Šankinas stebėjo, kaip į vartų stačiakampį po dviejų mėnesių pauzės sugrįžo Julius Virvilas.

Savaitė. Gargždų „Banga“ sužaidė vieną iš ryškiausių kelių dienų atkarpų Lietuvos čempionate per savo klubo istoriją. Po pergalės prieš „Kauno Žalgirį“ gargždiškiai namuose net 3:0 sutriuškino Vilniaus „Žalgirį“.

Iki praėjusių metų „Banga“ apskritai daugkartinių šalies čempionų dar nebuvo nugalėjusi. Prie puikios savaitės labai prisidėjo abiejose dvikovose po įvartį pelnęs Rokas Filipavičius, kuris dėl praėjusiais metais patirtos traumos praleido beveik pusę sezono – šiemetinė jo sužaistų dvikovų bei taiklių smūgių statistika jau dabar viršija 2025-ųjų.

Pokyčiai. „Žalgiris“ po sėkmingesnės atkarpos patyrė vieną didžiausių pastarųjų metų pralaimėjimų bei turnyro lentelėje smuktelėjo į 6-ąją vietą. Artėjantis varžovas – čempionato lyderis Telšių „Džiugas“.

Nuo 2013 metų TOPLYGOS tarpusavio dvikovose „Žalgiris“ prieš „Bangą“ vienu metu turėjo net 15 laimėtų rungtynių seriją. Tiesa, per pastaruosius dešimt mačų pavyko pasiekti jau tik 5 pergales.

Iššovė. Marijampolės „Sūduva“ nutraukė ketverių iš eilės „Džiugo“ nepralaimėtų rungtynių atkarpą. Donato Vencevičiaus treniruojama komanda svečiuose oponentus įveikė rezultatu 2:1.

Abu įvarčius nugalėtojams pelnė kurį laiką dėl vizos formalumų negalėjęs rungtyniauti Frankline‘as Tangiri. Praėjusiame sezone nustebinęs kamerūnietis šiemet sužaidė dar tik penktąjį savo mačą. Be to, 200-ąją dvikovą šalies pirmenybėsė sužaidė marijampoliečių vartininkas Ignas Plūkas.

Ketvirtfinalis. Dar penki TOPLYGOS klubai tęsia dalyvavimą 2026-ųjų LFF taurėje. Trys iš jų šią savaitę žais su Pirmos lygos atstovais, savo ruožtu, „Džiugas“ ir FA „Šiauliai“ susitiks tarpusavyje.

Džiugiečiai keliaus į Saulės miestą bei, kovodami ketvirtfinalyje, sieks ketvirtą kartą iš eilės patekti į taurės pusfinalį. Pastarojo barjero žemaičiams peršokti dar nėra pavykę.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą