Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 19d. 18:12

UEFA bosas grasina sankcijomis Superlygai: „Tai – spjūvis į veidą“

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas karštai reagavo į dvylikos didžių Europos futbolo klubų sukurtą Superlygą.

Europos futbolui vadovaujantis slovėnas aštriai pasisakė apie perversmą žemyno futbole, kurį surengė 12 turtingų komandų.

„Europos Superlyga yra gėdingas, sau skirtas planas ir spjūvis futbolo mylėtojams į veidą“, – pareiškė UEFA prezidentas A.Čeferinas.

Spaudos konferencijoje jis kalbėjo: „UEFA ir futbolo pasaulis susivieniję prieš gėdingą savanaudišką projektą, kurį dabar pamatėme.

Vis dar dirbame su mūsų teisės departamentu, bet mes imsimės sankcijų, kurių tik galime. Komandos visada patenka ir dalyvauja varžybose atsižvelgiant į nuopelnus, ir tai nėra uždaryta parduotuvė, kurią valdo keli privilegijuoti godišiai.

Kai kuriems žmonėms solidarumas neegzistuoja, vienybė neegzistuoja. Vienintelis dalykas, kuriems jiems egzistuoja yra jų kišenės.

Žaidėjai, kurie žais Superlygoje, bus nušalinti nuo žaidimo pasaulio ir Europos čempionatuose, jiems nebus leista žaisti nacionalinėse rinktinėse.“

Primename, kad pirmadienį Londono „Arsenal“, Londono „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, Londono „Tottenham Hotspur“, „AC Milan“, Milano „Inter“, Turino „Juventus“, Madrido „Atletico“, „Barcelona“ ir Madrido „Real“ oficialiai pranešė apie Europos Superlygos kūrimą.

"Tai ciniškas planas, visiškai priešingas tam, koks futbolas turėtų būti. Mes negalime to leisti ir neleisime, – sakė A.Čeferinas. – Žaidėjai, kurie rungtyniaus uždaros lygos komandose, negalės žaisti pasaulio ir Europos pirmenybėse. Mes įtikinsime kiekvieną stoti į mūsų pusę ir padarysime viską, kas mūsų jėgomis, kad jų vaisiai niekada nesunoktų.“

A.Čeferinas kirto ir „Manchester United“ vadovui Edui Woodwardui bei Turino „Juventus“ valdybos pirmininkui Andrea Agnelli, kurie abu pasitraukė iš savo pareigų UEFA.

A.Agnelli ilgai vadovavo Europos klubų asociacijai, nuo kurios ir visi 12 klubų, kuriantys Superlygą, dabar atsiskyrė.

„Jis turbūt vienas didžiausių nusivylimų, o gal ir pats didžiausias nusivylimas, – sakė A.Čeferinas. – Nenoriu eiti pernelyg asmeniškai. Tačiau faktas yra, kad niekada nesu matęs asmens, kuris meluotų tiek daug kartų, taip nuosekliai, – tai, kaip jis elgėsi, yra neįtikėtina.

Aš kalbėjausi su juo šeštadienį popiet. Jis sakė: „Visa tai tik gandai. Neisijaudink, nieko nevyksta. O tada pasakė: „Galiu perskambinti po valandos.” O tada išjungė telefoną."

A.Čeferinas pridūrė ir apie E.Woodwardą: „Nekontaktavau su juo daug, bet praėjusį ketvirtadienį jis man paskambino, sakydamas, kad yra labai patenkintas dėl Čempionų lygos reformų, kad pilnai palaiko reformas, kad nori kalbėti tik apie finansiškai sąžiningą žaidimą.

O akivaizdu, kad jis jau buvo pasirašęs su kitais.“

Iš didžiųjų futbolo klubų trenerių ir žaidėjų komentarų apie Superlygą dar nėra daug.

Iš šešių Anglijos klubų, kurie sukūrė ESL, pasisakė tik Londono „Chelsea“ treneris Thomas Tuchelis. „Pasitikiu, kad klubas daro teisingus sprendimus, – sakė vokietis. – Sužinojau apie tai tik vakar, bet esu čia tam, kad kovočiau sunkiausiose varžybose, todėl ir atvykau čia, kad žaisčiau kiečiausiose varžybose.

Esu klubo dalis ir pasitikiu klubo sprendimais. Manau, kad per anksti viską teisti, o iš savo pusės galiu pasakyti, kad kiekvienas turi atlikti savo vaidmenį. Mano vaidmuo yra treniruoti, būti susitelkus kitoms rungtynėms.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką