UEFA čempionų lygos finalas: „Real“ futbolininkų talentas prieš „Atletico“ kovingumą

Šeštadienį Lisabonoje paaiškės naujasis Europos futbolo karalius. UEFA Čempionų lygos finale ietis sukryžiuos Madrido klubai – „Real“ ir „Atletico“. Lemiamą dvikovą nuo 21.30 val. tiesiogiai transliuos „Viasat Sport Baltic“ ir TV6 kanalai.
Sergio Ramosas
Sergio Ramosas / „Scanpix“ nuotr.

Tai bus pirmasis finalas per visą elitinio žemyno turnyro istoriją, kuriame varžysis to paties miesto komandos. Penktą kartą lemiamoje dvikovoje grumsis tos pačios šalies ekipos.

Finalo favoritu dauguma futbolo specialistų, taip pat lažybų kontoros įvardija „Real“, nors jam negalės padėti geltonų kortelių prisirinkęs Xabi Alonso. Šis klubas turi daugiau individualiai stipresnių futbolininkų. Be to, Lisabonoje dėl traumos negalės žaisti „Atletico“ puolimo lyderis Diego Costa.

Tačiau „Atletico“ turi gerų privalumų. Diego Simeone auklėtiniai pasižymi neįtikėtinu kovingumu, puikia gynyba. Jie vieninteliai šį sezoną Čempionų lygoje nepatyrė nė vieno pralaimėjimo – devynerias rungtynes laimėjo, trejas baigė lygiosiomis.

„Atletico“ sensacingai tapo Ispanijos čempionu, o „Real“ liko tik trečias. Šios šalies pirmenybių tarpusavio akistatose irgi geriau pasirodė „Atletico“ − laimėjęs 1:0 triumfavo varžovų aikštėje, o savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė lygiosiomis, 2:2. Kita vertus, „Real“ abukart nugalėjo priešininkus Ispanijos Karaliaus taurės varžybų pusfinalyje – 3:0 ir 2:0.

Iš viso Ispanijos čempionate bei taurės turnyre šios komandos galynėjosi 194 kartus: 102 sykius stipresnis buvo „Real“, 46-is – „Atletico“, tiek pat akistatų baigėsi lygiosiomis. Pajėgiausiame Europos turnyre Madrido klubai akis į akį buvo susitikę tik 1959 metais. Tuomet pusfinalio serijoje triumfavo „Real“.

„Real“ stipriausią žemyno turnyrą laimėjo 9 kartus, bet pastarąjį sykį seniai – 2002-aisiais. „Atletico“ sieks pirmojo tokio trofėjaus. Ši ekipa 1974 metais finale nusileido Miuncheno „Bayern“ futbolininkams.

„Atletico“ 2010 ir 2012 metais nugalėjo visus varžovus UEFA Europos lygos varžybose. Tais pat metais šis klubas dukart laimėjo UEFA Supertaurę.

Jeigu šeštadienį „Atletico“ įveiktų varžovus, taptų 23-iąja komanda, kuriai pavyktų triumfuoti elitiniame Europos turnyre.