2012 03 15 /2012 03 16

UEFA Europos lyga: abu Mančesterio klubai eliminuoti

„Athletic” įrodė, kad pergalė Old Traforde nebuvo atsitiktinumas: Bilbao futbolininkai dar kartą įveikė „Manchester United“ vienuolikę ir eliminavo Anglijos čempionus iš Europos lygos.
Kolo Toure (dešinėje) ir Micah Richardsas
„Manchester City” žaidėjai Kolo Toure (dešinėje) ir Micah Richardsas / Scanpix/PA nuotr.

Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse Bilbao „Athletic” sero Alexo Fergusono auklėtinius įveikė 2:1 ir į kitą etapą pateko bendru reultatu 5:3.

„Athletic” į priekį išsiveržė 23 minutę, kai po Fernando Amorebieta atlikto perdavimo vartininką Davidą De Gea technišku smūgiu nuginklavo Fernando Llorente. Beje, dar pirmajame kėlinyje F.Llorente dėl traumos buvo priverstas palikti aikštę.

Antrą įvartį Bilbao pelnė 65-ą minutę – pasižymėjo Oscaras De Marcosas. Wayne'as Rooney 80-ą minutę rezultatą sušvelnino, tačiau išsigelbėti „raudonieji velniai“ nesugebėjo. Daugybę progų per visas rungtynes sukūrę „Athletic” futbolininkai šventė pelnytą pergalę.

„City“ buvo arti stebuklo

Iš Europos lygos traukiasi ir kitas Mančesterio klubas. „City“ namuose susitiko su Lisabonos „Sporting” komanda, kuriai pirmajame mače svečiuose nusileido rezultatu 0:1.

Atsakomasis mūšis Anglijoje buvo išties permainingas ir dramatiškas. „Sporting“ po pirmojo kėlinio netikėtai pirmavo 2:0, ir atrodė, kad „City“ šansų išsigelbėti jau nebeturi. Vis dėlto po pertraukos Roberto Mancini auklėtiniai atsakė trimis įvarčiais ir atsidūrė per plauką nuo stebuklo. Šeimininkams reikėjo dar vieno įvarčio. Nepaisant gniuždančios „City“ apgulties, „Sporting“ atsilaikė – nors ir pralaimėjo 2:3, į Europos lygos ketvirtfinalį portugalai pateko dėl didesnio išvykoje įmuštų įvarčių skaičiaus.

Įdomu tai, kad „City“ paskutinėmis sekundėmis galėjo išgelbėti vartininkas Joe Hartas. Atbėgęs į puolimą jis pavojingai smūgiavo galva, tačiau pirštų galais varžovų vartininkas kamuolį nukreipė šalia vartų.

AFP/Scanpix nuotr./Vartininko Joe Harto smūgis paskutinėmis mačo sekundėmis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vartininko Joe Harto smūgis paskutinėmis mačo sekundėmis
  • Vietas Europos lygos ketvirtfinalyje taip pat užsitikrino „Valencia“ (Ispanija), „Hannover“ (Vokietija), „AZ Alkmaar“ (Olandija), „Schalke” (Vokietija), Charkovo „Metalist” (Ukraina), Madrido „Atletico“ (Ispanija) klubai.

Visi rezultatai:

AFP/Scanpix nuotr./Fernando Llorente su komandos draugais džiaugiasi įvarčiu
Fernando Llorente su komandos draugais džiaugiasi įvarčiu

„Athletic Bilbao” – „Manchester United” 2:1
(pirmas mačas, 3:2, bendras rezultatas 5:3)
23 min. [1:0] Fernando Llorente
65 min. [2:0] Oscaras De Marcosas
80 min. [2:1] Wayne'as Rooney

„Manchester City” – „Sporting” 3:2
(pirmas mačas 0:1, bendras rezultatas 3:3)
33 min. [0:1] Matiasas Fernandezas
40 min. [0:2] Ricky van Wolfswinkelis
60 min. [1:2] Sergio Aguero
75 min. [2:2] Mario Balotelli (11 m.)
82 min. [3:2] Sergio Aguero

„Schalke” – „Twente” 4:1
(pirmas mačas 0:1, bendras rezultatas 4:2)
14 min. [0:1] Willemas Janssenas
29 min. [1:1] Klaasas Janas Huntelaaras
57 min. [2:1] Klaasas Janas Huntelaaras (11 m.)
71 min. [3:1] Jermaine'as Jonesas
81 min. [4:1] Klaasas Janas Huntelaaras

Scanpix/AP nuotr./Klaasas Janas Huntelaaras pelnė tris įvarčius

„PSV Eindhoven” – „Valencia” 1:1
(pirmas mačas 2:4, bendras rezultatas 3:5)
47 min. [0:1] Adilas Ramis
64 min. [1:1] Ola Toivonenas
Raud.kort.: 89 min. Adilas Ramis („Valencia”)

„Udinese” – „AZ Alkmaar” 2:1
(pirmas mačas 0:2, bendras rezultatas 2:3)
3 min. [1:0] Antonio Di Natale (11 m.)
15 min. [2:0] Antonio Di Natale
31 min. [2:1] Erikas Falkenburgas
Raud. kort.: 3 min. Nickas Viergeveras („AZ Alkmaar”)

„Besiktas” – „Atletico Madrid” 0:3
(pirmas mačas 1:3, bendras rezultatas 1:6)
26 min. [0:1] Adrianas
83 min. [0:2] Radamelis Falcao
90 min. [0:3] Eduardo Salvio

„Hannover” – „Standard Liege” 4:0
(pirmas mačas 2:2, bendras rezultatas 6:2)
4 min. [1:0] Mohammedas Abdellaoue
21 min. [2:0] Kanu (į savus vartus)
73 min. [3:0] Didier Konanas Ya
90 min. [4:0] Sergio Pinto
Raud. kort.: 58 min. Serge Gakpe („Standard Liege”)

„Olympiakos” – „Metalist” 1:2
(pirmas mačas 1:0, bendras rezultatas 2:2)
15 min. [1:0] Ivanas Marcano
81 min. [1:1] Cristianas Carlosas Villagra
86 min. [1:2] Marko Devičius
Raud. kort.: 77 min. Marko Devic („Metalist”)