Publikuota: 2013 liepos 11d. 21:22 , atnaujinta: 2013 liepos 11d. 21:31

UEFA Europos lygos atranka: raudoną kortelę užsidirbusi „Sūduva“ pralaimėjo po baudinių serijos

Marijampolės „Sūduva“ – Makedonijos „Turnovo“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Marijampolės „Sūduva“ – Makedonijos „Turnovo“

UEFA Europos lygos turnyro kvalifikacinėse varžybose išvykoje Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai išvykoje po 11 metrų baudinių serijos nusileido Makedonijos kaimo „Turnovo“ komandai ir pasitraukė iš turnyro.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:0), tad komandoms teko žaisti pratęsimą. Vienuolika prieš dešimt žaidę „Sūduvos“ futbolininkai sugebėjo atsimušti, tačiau pralaimėjo po 11 metrų baudinių serijos.

Ypač apmaudu, kad „Sūduva“ pirmavo iki pat mačo pabaigos 2:1, tačiau teisėjas komandoms leido žaisti net septynias papildomas minutes ir pačioje mačo pabaigoje baudos aikštelėje neleistinai sužaidė Gytis Urba ir šeimininkai gavo teisę mušti 11 metrų baudinį ir išlyginti rezultatą.

Ne ką brandžiau sužaidė ir į „Sūduvą“ neseniai sugrįžęs Tomas Radzinevičius, kuris 52 min išvedė savo komandą į priekį, tačiau nusivilko marškinėlius ir gavo geltoną kortelę. Vos po kelių minučių puolėjas gavo antrą geltoną kortelę ir buvo išvytas iš aikštės.

Vos 500 gyventojų turinčio kaimo komandai tai buvo UEFA Europos lygos debiutas – kitame etape makedonai varžysis su Splito „Hajduk“.

FK „Turnovo“ – Marijampolės „Sūduva“

43 min. [ 0 – 1 ] Nerijus Valskis

48 min. [ 1 – 1 ]  Iljo Mitrov

52 min. [ 1 – 2 ] Tomas Radzinevičius

90+6 min. [ 2 – 2 ] Dejan Blaževski

11 metrų baudiniai:

1 smūgis: P.Basičius („Sūduva“) ir Z.Baldovalievas įmušė – 1:1

2 smūgis: G.Urba („Sūduva“) mušė pro šalį, o D.Blaževskis įmušė – 2:1

3 smūgis: M.Šoblinskas („Sūduva“) ir B.Najdenovas įmušė – 3:2

4 smūgis: A.Brokas („Sūduva“) įmušė, o M.Tsevo smūgį atrėmė P.Davidovs – 3:3

5 smūgis: M.Ugge („Sūduva“) ir M.Mavrovas įmušė – 4:5

6 smūgis: P.Leimono smūgį atrėmė vartininkas, o G.Stoilovas įmušė – 5:4.

Rungtynių arašymas (fksuduva.lt):

Marijampolės futbolininkai rungtynes pradėjo geriau ir ne kartą bandė smūgiuoti į varžovų vartus, nors pataikyti ir ne visada sekėsi. „Sūduva“ turėjo teritorinę persvarą, o pirmųjų rungtynių rezultatu patenkinta „Turnovo“ stengėsi kontratakuoti.

„Sūduvai“ pavyko surengti keletą pavojingų atakų, kurių smaigalyje atsidurdavo „po puolėju“ žaidę Karolis Chvedukas bei Nerijus Valskis. Vis dėlto kur kas pavojingesnės buvo aikštės šeimininkų atakos. Grasinant marijampoliečių vartams vėl labiausiai išsiskyrė Dejanas Blaževskis bei Zoranas Baldovalievas.

Sužaidus apie pusvalandį D.Blaževski suklaidino Povilą Leimoną ir klastingu smūgiu sudrebino „Sūduvos“ vartų konstrukciją. Prieš atšokusio kamuolio pirmasis suskubo Z.Baldovalievas, kurio smūgį sugavo savo vietoje buvęs Pavels Davidovs.

Kėliniui artėjant į pabaigą vienas iš „Turnovo“ gynėjų neleistinai baudos aikštelės prieigose sustabdė Valentiną Baranovskį. Baudos smūgį ėmėsi realizuoti Petaras Bašičius. Jo muštas kamuolys pataikė į sienelę ir atšoko tiesiai Nerijui Valskiui, kuris fantastišku smūgiu kaire koja i maždaug 18 metrų nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą – 43 min.

Antrasis kėlinys marijampoliečiams prasidėjo nesėkmingai. Po šaimininkų kampinio 47 min. išlyginamąjį įvartį galva pelnyti sugebejo saugas Iljo Mitrovas.

Marijampoliečiai netruko atsitiesti po šalto dušo antrojo kėlinio pradžioje. N.Valskis atliko gerą perdavimą Tomui Radzinevičiui, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką nedvejojo ir 52 min. pasiuntė kamuolį į tinklą.

Rungtynėse sužaidus apie valandą įvyko labai nemalonus atsitikimas „Sūduvai“. Vienam iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų, antrojo įvarčio autoriui Tomui Radzinevičiui, teisėjas parodė antrąją geltoną ir tuo pačiu raudoną kortelę. Tai ypač apmaudu, nes T.Radzinevičius pirmąją geltoną kortelę gavo iškart po įvarčio, kai nusivilko marškinėlius.

Netrukus po šio epizodo „Turnovo“ surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs futbolininkas pavojingai smūgiavo į P.Davidovo vartus, tačiau marijampoliečių vartų sargas išlaikė į smūgį pažeme sureagavo.

Rungtynių pabaigoje šeimininkai buvo visiškai užėmę „Sūduvos“ aikštės pusę, bet sukurti realių progų nesugebėjo.  Aikštės šeimininkų puolimas dažniausiai apsiribodavo bandymais mušti iš toli, nes perdavimu baudos aikštelėje sėkmingai gaudė P.Davidovs bei Marijampolės klubo vidurio gynėjai.

Vis dėlto paskutinę rungtynių minutę „Sūduvos“ baudos aikštėleje įvyko nelaimė – neleistinai sužaidė Gytis Urba, teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį labai užtikrintai realizavo Dejanas Blaževskis – 2:2. Iš karto po baudinio teisėjas paskelbė pagrindinio laiko pabaigą. Kadangi pirmosios rungtynės baigėsi analogišku rezultatu, tai reiškė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pratęsimo metu aikštės šeimininkai visiškai kontroliavo situaciją aikštėje ir visas veiksmas vyko „Sūduvos“ aikštės pusėje. Vis dėlto šeimininkai nesugebėjo sukurti itin pavojingų progų įmušti. Dešimtyje žaidusi Lietvos komanda drausmingai gynėsi, o varžovų atakoms trūko aštrumo.

Temos: 1 Raudona

Aktualu

Rusija kelia bylas Sausio 13-osios įvykius tiriantiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Gazas

Balys Bardauskas patvirtino: bandys 2019 m. Dakare lenktyniauti motociklu sunkiausioje klasėje

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą