„Liverpool“ iškovojo UEFA Supertaurę – po baudinių serijos nukovė „Chelsea“

Pirmąjį sezono trofėjų trečiadienio vakarą Stambule į dangų kėlė „Liverpool“ futbolininkai. Čempionų lygos nugalėtojai UEFA Supertaurės rungtynėse po 11 metrų baudinių serijos 3:2 nugalėjo Londono „Chelsea“ ekipą. Rungtynės buvo istorinės, nes pirmą kartą UEFA varžybų finale teisėjavo moterų teisėjų brigada su Stephanie Frappart priešakyje.
Supertaurės rungtynės
Supertaurės rungtynės / „Scanpix“ nuotr.

Prieš rungtynes ryškiu favoritu buvo laikomas „Liverpool“ klubas. „Chelsea“ praėjusį savaitgalį buvo pažeminti „Premier“ lygoje 0:4 „Manchester United” ekipos. Be to, dėl sankcijų vasarą negalėjo įsigyti naujų žaidėjų.

Tačiau Frankas Lampardas sugebėjo atkurti komandos dvasią ir pirmasis kėlinys Stambule priklausė būtent „Chelsea“.

36 minutę „Chelsea“ apgultis virto pirmuoju įvarčiu. Puikų perdavimą atliko Christianas Pulišičius, kuris laiku perdavė kamuolį Olivier Giroud, o šis jį nukreipė į „Liverpool“ vartus.

Rūbinėje Jurgenas Kloppas sustygavo „Liverpool“ ekipą ir po pertraukos išleido į aikštę Roberto Firmino. Tai iškart davė vaisių. Būtent po jo perdavimo rezultatą išlygino Sadio Mane.

Per likusį laiką komandos nugalėtojo neišsiaiškino ir buvo žaidžiamas pratęsimas.

95 minutę dar kartą suveikė R.Firmino ir S.Mane tandemas. Senegalietis išvedė „Liverpool“ į priekį 2:1. Tačiau raudonųjų džiaugsmas ilgai netruko.

„Liverpool“ vartininkas Adrianas neleistinai susidūrė su Tammy Abrahamu ir S.Frappart paskyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo ir rezultatą išlygino Jorginho.

Po pratęsimo rezultatas buvo lygus 2:2 ir komandos stojo mušti baudinių.

„Liverpool“ pasirinktas penketukas nesuklydo nė karto. Londono „Chelsea“ palaidojo penktojo baudinio stojęs mušti T.Abrahamas. Jo muštą baudinį atrėmė vartininkas Adrianas ir „Liverpool“ triumfavo.

Tai buvo pirmas kartas, kai Supertaurės rungtynėse tarpusavyje susitiko Anglijos ekipos.

„Liverpool“ žaidėjai UEFA Supertaurę iškovojo jau ketvirtą kartą – prieš tai jie triumfavo 1977, 2001, 2005 metais.

„Chelsea“ UEFA Supertaure džiaugėsi 1998 metais.

„Scanpix“ nuotr./Stephanie Frappart

Rungtynių eiga

Baudinių serija: „Liverpool“ – „Chelsea“ 5:4

Roberto Firmino įmušė pirmąjį baudinį – 1:0.

Jorginho taip pat neklysta – 1:1.

Fabinho sugrąžino pranašumą „Liverpool“ – 2:1.

Rossas Barkley atsako tuo pačiu – 2:2.

Divockas Origi smūgiuoja tiksliai – 3:2.

Masonas Mountas taip pat tikslus – 3:3.

Trentas Alexanderis-Arnoldas įmušė – 4:3.

Emersonas ir vėl išlygino rezultatą – 4:4.

Mohamedas Salahas tikslus – 5:4.

Pirma ir lemiama klaida – Adrianas atmušė Tammy Abrahamo smūgį.

Pratęsimas: „Liverpool“ – „Chelsea“ 2:2

120 min. Po pratęsimo rezultatas yra lygus 2:2. Komandos muš baudinius.

101 min. ĮVARTIS. Rezultatas ir vėl lygus. Jorginho realizavo 11 metrų baudinį. Jį teisėja skyrė po to, kai „Liverpool“ vartininkas Adrianas prasižengė prieš Tammy Abrahamą.

95 min. ĮVARTIS. Tas pats duetas išvedė į priekį Liverpulio ekipą. Po R.Firmino perdavimo dublį atliko S.Mane.

Antrasis kėlinys: „Liverpool“ – „Chelsea“ 1:1

90 min. Po pagrindinio laiko rezultatas yra lygus 1:1 ir komandos žais pratęsimą.

48 min. ĮVARTIS. R.Firmino iškart prisidėjo prie išlyginamojo įvarčio. Prie „Chelsea“ vartų kilo tikra sumaištis. R.Firmino perdavė kamuolį Sadio Mane, kuris įmušė jį į likusius tuščius vartus.

46 min. Jurgenas Kloppas nusprendė į aikštę leisti Roberto Firmino, kuris pakeitė Alexą Oxlade-Chamberlainą.

Pirmasis kėlinys: „Liverpool“ – „Chelsea“ 0:1

45 min. Pirmajame kėlinyje geresnė buvo Londono ekipa, kuri pirmauja 1:0.

40 min. Ch.Pulišičius jau šventė įvartį, bet teisėjų brigada pranešė, kad futbolininkas atsidūrė nuošalėje ir jo įvartis buvo neįskaitytas.

36 min. ĮVARTIS. „Chelsea“ apgultis virto pirmuoju įvarčiu. Puikų perdavimą atliko klubo naujokas Christianas Pulišičius, kuris laiku perdavė kamuolį Olivier Giroud, o šis jį nukreipė į „Liverpool“ vartus.

22 min. Ankstyvą „Liverpool“ šturmą atlaikiusi „Chelsea“ ekipa pati kuria vieną pavojingą progą po kitos. Kol kas arčiausiai įvarčio buvo į skersinį pataikęs Pedro.

Startinės sudėtys

„Liverpool“: Adrianas, Fabinho, Joe Gomezas, Jordanas Hendersonas, Sadio Mane, Joelis Matipas, Jamesas Milneris, Alexas Oxlade-Chamberlainas, Andrew Robertsonas, Mohamedas Salahas, Virgilas van Dijkas.

„Chelsea“: Kepa Arrizabalaga, Cesaras Azpilicueta, Andreas Christensenas, Emersonas, Olivier Giroud, Jorginho, N'Golo Kante, Mateo Kovačičius, Pedro, Christianas Pulisičius, Kurtas Zouma.