2019 09 07 /18:46

Ukrainiečių pamokos: Lietuvos futbolininkai atrankoje patyrė dar vieną nesėkmę

Rinktinių lango pradžia Lietuvos futbolininkams didelio džiaugsmo neatnešė. Ne tik aikštėje, bet ir tribūnose dominavę ukrainiečiai pademonstravo žaidimo klasę, o atrankoje į 2020 metų Europos čempionatą Lietuva turėjo susitaikyti su dar vienu pralaimėjimu – 0:3 (0:2). Antradienį 21:45 val. LFF stadione lietuvių lauks Portugalija su Cristiano Ronaldo priešakyje.
Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Ukraina / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Po eilinės pergalės atrankoje Ukraina dar labiau pabėgo nuo artimiausių varžovų. Keturias pergales iš penkių iškovojusi rinktinė su 13 taškų yra B grupės viršūnėje.

Lietuviai, per keturias rungtynes iškovoję vos vieną tašką, rikiuojasi B grupės dugne.

1. Ukraina 5 4 1 0 11:1 13
2. Liuksemburgas 4 1 1 2 4:5 4
3. Serbija 3 1 1 1 5:7 4
4. Portugalija 2 0 2 0 1:1 2
5. Lietuva 4 0 1 4 3:10 1

LFF stadione Ukraina turėjo ne ką mažesnį palaikymą nei Lietuva. 15min žiniomis, svečius palaikė nuo 1500 iki 2000 aistruolių.

Ukraina rungtynes pradėjo puikiai – pelnė labai greitą įvartį, kuomet jau septintą žaidimo minutę „sulaužė“ Lietuvos gynybinę liniją. Po Marloso perdavimo pasižymėjo viena ryškiausių Ukrainos rinktinės žvaigždžių – Oleksandras Zinčenka, atstovaujantis „Manchester City“ klubą.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Lietuvos futbolo rinktinės jėgų pasitikrinimas su grupės lyderiais: Lietuva – Ukraina

Po praleisto įvarčio lietuviai pradėjo žaisti kiek aktyviau ir kėlė daugiau kampinių. Visgi visi mūsų futbolininkų aukšti kamuoliai buvo siunčiami tolyn ir tikros progos Lietuva taip ir nesusikūrė.

27 žaidimo minutę Ukrainai įvartis buvo patiektas tarsi ant padėkliuko. Šeimininkai suklydo baudos aikštelės prieigose ir Marlosas padvigubino svečių persvarą.

Likusią pirmojo kėlinio dalį ukrainiečiai galėjo pelnyti ir trečią įvartį, tačiau savo vartus apsaugojo Emilijus Zubas.

Svečiai žaidimo vadeles kiek atleido tik pelnę trečią įvartį. 62 žaidimo minutę trečią įvartį Ukrainai įmušė Ruslanas Malinovskij.

Nuo tos akimirkos Lietuvos futbolininkams pavyko susikurti daugiau pavojingų situacijų, tačiau Andrijaus Piatovo vartai išliko tušti.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys. Lietuva – Ukraina

84 min. Šansas K.Laukžemiui. Puolėjas turėjo erdvės pavojingam smūgiui, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į išorinę tinklo dalį.

69 min. Šansas Modestui Vorobjovui! Po kampinio gynėjui patogiai atšoka kamuolys. Deja, jis skrieja šalia vartų.

67 min. Trečiasis keitimas. Fiodorą Černychą keičia Karolis Laukžemis.

63 min. Antrasis keitimas. Giedrių Matulevičių keičia Mantas Kuklys.

62 min. ĮVARTIS. Savo įvartį pelno ir R.Malinovskij. Futbolininkui kamuolys paridenamas tiesiai po kojomis, o pastarasis kala vinį į artimą vartų kampą – 0:3.

59 min. Dar viena pavojinga situacija prie Lietuvos rinktinės vartų. R.Jaremčukas priima kamuolį ties vienuolikos metrų žyma ir atlieka stiprų smūgį. Tiesa, kamuolys skrieja tiesiai į vartininką. Kitu atveju, rezultatas galėjo tapti ir 0:3.

52 min. Pirmasis keitimas. Paulių Golubicką keičia Vykintas Slivka.

Po pirmojo kėlinio. Lietuva – Ukraina 0:2

45 min. Dar viena labai pavojinga svečių ataka, kurios smaigalyje atsidūrė O.Zinčenka. Arbitras papildomo laiko neprideda – po pirmojo kėlinio Lietuva atsilieka 0:2.

38 min. Ukraina žaidžia labai gražiai – pirmaujant dviem įvarčiais mėgaujausi žaidimu, atlieka du perdavimus kulniuku ir toliau grasina mūsų rinktinės vartams.

34 min. Labai klastingas R.Malinovskio baudos smūgis! E.Zubui sugauti kamuolį buvo beveik neįmanoma – vartininkas atmušė žaidimo įrankį prieš save. Visa laimė, kad prišokęs ukrainietis nepasiuntė kamuolio į vartus.

29 min. Emilijus Zubas negali atsikvėpti nė akimirkai. Lietuvos vartų sargas atlaiko dar du pavojingus varžovų smūgius.

27 min. ĮVARTIS. Ech... Negalima sakyti, kad Ukraina nusipelnė antrojo įvarčio, tačiau lietuviai klysta neatleistinose situacijose. Marlosas pasinaudoja grubia mūsų futbolininkų klaida ir dvigubina Ukrainos persvarą – 0:2.

26 min. O.Verbicko siųstas kamuolys nuo kampinio gairelės pasiekė D.Matulevičių, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys galva skrieja šalia vartų.

Po praleisto įvarčio lietuviai aktyvesni, tačiau tikros progos dar reikia palukėti.

14 min. Pirmoji pavojingesnė lietuvių ataka. P.Golubickas numeta kamuolį O.Verbickui, tačiau šio smūgis skrieja aukštai virš vartų.

11 min. Pirmąjį kampinį kelia ir O.Verbickas. Ukraina „išvalo“ savo baudos aikštelę ir siunčia kamuolį tolyn.

Ukrainos sirgaliai dominuoja LFF stadione. Atrodo, kad lietuviai žaidžia išvykoje. Fantastinis palaikymas. Negražu buvo tik tai, kad šalia vartininko E.Zubo po įvarčio buvo numesta petarda. Laimei, niekas nenukentėjo.

7 min. ĮVARTIS. Ankstyvas įvartis į Lietuvos rinktinės vartus. Ukraina sulaužo mūsų futbolininkų gynybinę liniją – Marlosas suranda atsilaisvinusį „Manchester City“ gynėją O.Zinčenką, kuris siunčia kamuolį į vartus – 0:1.

4 min. Pirmasis kampinis prie Lietuvos rinktinės vartų. Šeimininkai apsigina.

Nors į rungtynes buvo išparduoti visi bilietai, kol kas Lietuvos rinktinės sirgaliai renkasi vangiai.

15min žiniomis, likus pusantros valandos iki rungtynių, aplink stadioną buvo galima išvysti daugiau Ukrainos rinktinės ištikimiausių aistruolių nei lietuvių.

Startinės sudėtys:

Lietuva (4-5-1): E.Zubas, M.Palionis, E.Girdvainis, S.Mikoliūnas, M.Vorobjovas, D.Šimkus, A.Žulpa, P.Golubickas, G.Matulevičius, O.Verbickas, F.Černyhas.

Ukraina (4-3-3): A.Piatovas, S.Bolbat, S.Kryvcov, V.Mykolenko, M.Matvijenko, T.Stepanenko, R.Malinovskij, O.Zinčenko, A.Jarmolenko, Marlos, R.Jaremčuk.

Šiose rungtynėse mūsų futbolininkai kovėsi neturėdami savo lyderio Arvydo Novikovo, kuris gydosi traumą.