Ukrainos pergalė – futbolo rinktinė keliauja į Europos čempionatą

Ukrainos futbolo rinktinė antradienio vakarą bent trumpam pradžiugino jau trečius metus kruviną Rusijos agresiją kenčiančią tautą.
Mychailo Mudrykas
Mychailo Mudrykas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didvyriškai už laisvę kovojantys ukrainiečiai išsikovojo teisę žaisti 2024-ųjų Europos futbolo čempionate.

Lemiamose UEFA Tautų lygos atkrintamųjų rungtynėse ukrainiečiai Vroclave (Lenkija) 2:1 (0:1) palaužė Islandiją.

Pastaroji pirmavo po pirmojo kėlinio – įvartį 30 min. mušė Albertas Gudmundssonas.

Tačiau antroje rungtynių pusėje ukrainiečiai apvertė mačą aukštyn kojomis.

Viktoras Cygankovas (54 min.) rezultatą lygino, o baigiantis mačui Mychailo Mudrykas (84 min.) išplėšė dramatišką pergalę.

Verta pažymėti, kad Ukrainos futbolo rinktinė nuo varžovų buvo atsilikusi ir atrankos pusfinalyje, kai 1:0 pirmavo namie žaidusi Bosnija ir Hercegovina, tačiau abu sykius demonstravo tikrą nugalėtojų charakterį.

Vokietijoje šią vasarą vyksiančiame Europos futbolo čempionate ukrainiečiai žais E grupėje su Belgija, Rumunija ir Slovakija.

„Euro 2024“ čempionate bus ir lenkai, laimėję dramatišką 11 m baudinių seriją išvykoje prieš Velso rinktinę.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi 0:0, o baudinių serijoje herojumi tapo Wojciechas Szczęsny, atrėmęs paskutinį Danielio Jameso smūgį.

Lenkai neklydo nė sykio ir baudinių seriją laimėjo 5:4.

Europos čempionate jų laukia grupė su Prancūzija, Nyderlandais ir Austrija.