„Utenis“ ir „Stumbras“ pasidalijo po tašką

​Utenos „Uteniui“ nepavyko iškovoti trečiosios pergalės iš eilės A lygoje. Aukštaitijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje išsiveržė į priekį rungtynėse prieš Kauno „Stumbrą“, tačiau persvaros neišlaikė – 1:1 (0:0). Nutraukti ketverių pralaimėjimų seriją svečiams padėjo 10-asis Artūro Rimkevičiaus įvartis sezone, po kurio puolėjas rezultatyviausių lygos snaiperių sąraše pakilo į trečiąją vietą.
Artūras Rimkevičius
Artūras Rimkevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu, aktyviu spaudimu neleido varžovams ilgai kontroliuoti kamuolio, bei uždarydavo erdves aikštės kraštuose. Nežymią persvarą turėjo aikštės šeimininkai.

Pirmasis pavojingas momentas kilo prie svečių vartų. 19-ą minutę Gabrieliaus Zagursko perdavimą link vartų gynėjai atmušė tiesiai Robertui Freidgeimui. Uteniškio stiprų smūgį už galinės linijos šuoliu teko nukreipti Giedriui Kvedarui.

Labiau saule, o ne akiai nepatraukliu futbolu besimėgavę žiūrovai atgijo 43-ą minutę, kai iki tol nieko nesukūręs „Stumbras“ pasiuntė kamuolį į tinklą. Mohamedo Djabrailovo perdavimą link vartų galva nukreipė Artūras Rimkevičius. Pirmasis prie kamuolio atsidūrė į baudos aikštelę įkirtęs Deividas Stradalovas ir smūgiavo taikliai, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Netrukus pasižymėti galėjo ir A.Rimkevičius. Rezultatyviausias kauniečių futbolininkas iššoko prieš vartus po Nerijaus Mačiulio perdavimo, bet nesugebėjo pasiųsti kamuolio pro patikimai sužaidusį Pavelą Leusą.

„Utenis“ atsakė pavojingu išpuoliu. Aurimo Tručinsko perdavimą iš krašto krisdamas pabandė „uždaryti“ Povilas Krasnovskis, bet griebėsi už galvos, kai pasiuntė kamuolį šalia virpsto.

Iškart po pertraukos G.Kvedarui darsyk teko demonstruoti savo meistriškumą po tolimo Gabrieliaus Zagursko smūgio. Vartininkas šuoliu atmušė į apatinį vartų kampą skriejusį kamuolį.

55-ą minutę kamuolys darsyk atsidūrė aikštės šeimininkų vartų tinkle, tačiau A.Rimkevičius įvartį po perdavimo iš krašto įmušė neleistinu būdu – ranka. Toks veiksmas rungtynių arbitro buvo įvertintas geltona kortele.

Kėlinio viduryje „Uteniui“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Mantas Fridrikas.

Iškart po to Utenos komanda išsiveržė į priekį. Po kelių perdavimų vienu lietimu dešiniu flangu prasiveržė A.Tručinskas ir pasiuntė kamuolį link vartų. P.Krasnovskis jį praleido R.Freidgeimui, kuris stipriu smūgiu vienu lietimu nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Persvara „Utenis“ džiaugėsi neilgai. Jau po trijų minučių kampinio metu oro dvikovą laimėjęs A.Račkus galva nukreipė kamuolį link vartų, A.Rimkevičiui. Puolėjo smūgis kliudė gynėją, pakeitė kryptį ir po rikošeto atsidūrė vartuose.

Po šių įvarčių žaidimas pagyvėjo. Galimybių įmušti po perdavimo iš krašto turėjo kamuolio nepasiekęs uteniškis P.Krasnovskis, iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo kauniečiai Ainas Bareikis ir M.Djabrailovas, bet rezultatas liko nepakitęs.

Utenos „Utenis“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (0:0)

„Utenis“: P.Leusas, J.Aleksandravičius, R.Freidgeimas, M.Fridrikas (70 min. M.Dūda), G.Zagurskas, V.Jeriomenka, M.Krasnovskis (46 min. I.Tračynskis), P.Krasnovskis, E.Mastianica, A.Tručinskas, L.Savastas (55 min. J.Vereščiakas).

„Stumbras“: G.Kvedaras, L.Čerkauskas, A.Račkus, T.Snapkauskas, M.Dapkus, M.Eiza, N.Mačiulis, M.Djabrailovas, E.Skripkinas (82 min. A.Bareikis), A.Rimkevičius, D.Stradalovas (69 min. L.Pangonis).

Įvarčiai: R.Freidgeimas (70); A.Rimkevičius (73).

Geltonos kortelės: A.Rimkevičius (55).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai“ 15 1 4 10 12:41 7

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T.Radzinevičius („Sūduva“) – 15, A.Paniukovas („Atlantas“) – 14, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 10, Elivelto („Žalgiris“), L.Kochanauskas ir D.Aršakianas (abu iš „Trakų“) – po 9.