Už garbingą žaidimą Norvegija, Švedija ir Suomija gavo po papildomą vietą Europos lygoje

Trys valstybės – Norvegija, Švedija ir Suomija – nuo kito sezono galės džiaugtis papildoma vieta UEFA Europos lygos turnyre. Tokią žinią pranešė UEFA, paskelbusi Garbingo žaidimo reitingų lentelę, kurioje Norvegija užėmė pirmąją poziciją, o atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas užima Švedija bei Suomija.
Švedijos futbolo sirgalė
Švedijos futbolo sirgalė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Būtent tai lėmė, kad visos trys šalys galės deleguoti papildomą klubą pirmajame Europos lygos turnyro atrankos etape. Tiesa, ekipos minėtų valstybių čempionatuose bus atrinktos ne sportiniu principu, o taip pat pagal garbingo žaidimo taisykles.

Garbingo žaidimo reitingas buvo sudarytas pagal visų UEFA turnyrų rungtynes, įskaitant klubinių komandų ir nacionalinių rinktinių dvikovas nuo 2013 metų gegužės 1 dienos iki 2014 metų balandžio 30 dienos.

Kriterijai, kuriais remiantis skiriami taškai, apima bendrą pozityvų žaidimą, pagarbą varžovams ir teisėjams, žiūrovų ir techninio personalo elgesį, gautas geltonas ir raudonas korteles.

Iki papildomos vietos nedaug trūko Prancūzijai, kuri reitinge liko ketvirtą, o penktąją poziciją užėmė Anglija.

Pirmasis Europos lygos turnyro atrankos etapas prasideda liepos 3 dieną, o jo burtai bus traukiami birželio 23 dieną.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas