Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 8d. 14:30

V.Dambrauskas prisistatė Bulgarijoje: noras tapti generolu ir pralinksminęs klausimas

Valdas Dambrauskas
nuotr. ludogorets.com / Valdas Dambrauskas

Juodu kostiumu, marškiniais ir žaliu kaklaraiščiu pasidabinęs Valdas Dambrauskas atvyko į pirmąją savo spaudos konferenciją Bulgarijoje. Jam sporto direktorius Georgi Karamandžukovas įteikė komandos marškinėlius su pavarde, pažymėtus pirmuoju numeriu, netrukus ant lietuvio kaklo atsirado ir Razgrado „Ludogorec“ šalikas – iššūkis prasidėjo.

Sofijoje vykusioje spaudos konferencijoje V.Dambrauskas prisistatė sveikindamas visus su Naujaisiais metais ir linkėdamas sveikatos.

„Tikiu, kad šiais metais mes pakilsime, vėl turėsime sirgalius stadione ir matysime futbolą tokį, kokį matėme gerais laikais“, – kalbėjo vakar 44-ąjį gimtadienį atšventęs treneris.

Šypsojosi V.Dambrauskas, kai jo ilgą monologą teko nutraukti vertėjui, jau vos spėjančiam žymėtis lietuvio mintis.

nuotr. „HNK Gorica“ /Valdas Dambrauskas
nuotr. „HNK Gorica“ /Valdas Dambrauskas

„Dar negaliu kalbėti bulgariškai, bet tikiuosi, kad tai greitai įvyks“, – sakė naujasis „Ludogorec“ treneris.

Puikiai rungtyniaujančią „HNK Gorica“ komandą Kroatijoje sezono viduryje palikęs lietuvis sekmadienį sudrebino Lietuvos ir Bulgarijos futbolo padangę, persikėlęs į devynis kartus iš eilės čempionų ekipą.

Su 39 taškais Bulgarijos čempionate „Ludogorec“ užima pirmąją vietą, bet ne triumfas vietiniame fronte pagrindinė užduotis lietuvio, dviprasmiškai pasitikto reiklių sirgalių.

Kiekvienas karys nori būti generolu

„Norime ne tik gerų rezultatų, bet ir žaisti gražiai, dominuoti, žaisti atakuojantį futbolą. Tą ir bandysime padaryti“, – žadėjo lietuvis.

Jau pirmuoju klausimu žurnalistai priminė, kad čempionų titulas Razgrado „ereliams“ – reikalavimas, ne prašymas. Bet V.Dambrauskas tai supranta.

„Taip, puikiai tai suprantu, žinau, kodėl čia atvykau. Kiekvienas karys nori būti generolu, – kalbėjo treneris iš Lietuvos. – Nebijau iššūkių, tikiu, kad turiu įgūdžių ir galiu daug duoti šiam klubui, žaidėjams. Labai laukiu iššūkio laimėti titulą 10-tą kartą iš eilės.“

Kiek įsitempęs spaudos konferencijos pradžioje buvo V.Dambrauskas, bet greitai, lyg su pirmu teisėjo švilpuku rungtynėse, jaudulys dingo ir spaudos konferencijoje.

Sulaukė ir įdomaus klausimo lietuvis. Žurnalistas pasiteiravo, kas yra sunkiau: žaisti žaidime „Kas laimės milijoną?“, kuriame kadaise treneris yra laimėjęs 4000 litų, ar imtis iššūkio „Ludogorec“ klube?

„Labai geras klausimas, – pagyrė V.Dambrauskas. – Tai buvo kiek kitoks žaidimas, su komplikuotesnėmis taisyklėmis, bet tai buvo labai seniai. Tai vyko prieš 19 metų, net nelabai atsimenu, kaip tada jaučiausi. Čia gerai jaučiuosi. Manau, kad spaudimas treneriams ir žaidėjams yra pervertinamas. Mes esame privilegijuoti dėl to, kad dirbame jausdami spaudimą. Kuo daugiau jo jauti, reiškia, tuo geresniame lygyje esi. Jei žaidi svarbias rungtynes Europoje, tu bet kokiu atveju jausi spaudimą paskutinėmis minutėmis.

Ką mes bandome daryti, tai gerai jaustis dėl to spaudimo. Tą bandau daryti visą savo gyvenimą. Jei nuoširdžiai, nebijau jokio spaudimo, kai rezultatai nėra tokie, kokių norėčiau. Bandau išlikti ramus ir rasti būtų, kaip priimti geriausius sprendimus savo komandai.“

Marių Skinderį į trenerių štabą pasikvietęs V.Dambrauskas jau susipažino su kolegomis.

Rygos RFS klubo nuotr./Marius Skinderis (kairėje)
Rygos RFS klubo nuotr./Marius Skinderis (kairėje)

„Žaidėjus pamatysiu šiandien ir rytoj. Futbolininkai atvykta į Sofiją, kad pasiruoštume kelionei į Turkiją. Pirmadienį pradedame treniruotis, tada ir susipažinsiu su kiekvienu žaidėjų kuo geriau ir kuo greičiau“, – sakė strategas, kuris su naująja komanda netrukus išvyks į treniruočių stovyklą Turkijoje.

Apie išgąstį ar baimę V.Dambrauskas nenori net girdėti.

„Tie dalykai apie baimes... Nežinau, kas gali išgąsdinti trenerį, dirbantį futbolo klube. Žinoma, spaudimas yra, bet manau, kad, jei dirbi dideliame klube, turi didelius tikslus, tu nekeli sau spaudimo iš vidaus. Nemėgstu žodžio baimė, nėra ko bijoti. Bijoti reikia dėl sveikatos, dėl viruso, futbolu reikia mėgautis“, – įsitikinęs treneris.

Lietuvis pasakojo, kad „Ludogorec“ komandos pasirodymus ir žaidimą sekė nuo 2017-ųjų, kai su šia komanda kovojo dar stovėdamas prie Vilniaus „Žalgirio“ vairo.

Nemėgstu žodžio baimė, nėra ko bijoti

Tada Lietuvos čempionai laimėjo namuose 2:1, bet skaudžiai 1:4 krito Razgrade.

„Ludogorec“ yra čempioniška komanda ir tai V.Dambrauskas priminė ne kartą pirmojo savo susitikimo su žiniasklaida metu. Šis faktas, pasak lietuvio, diktuoja ir žaidimo stilių.

„Tai didžiulė komanda, devyniskart šalies čempionė, kuri žaidžia Europoje kasmet. Komanda – gera, turinti gerus žaidėjus, stiprius charakterius. Tie žaidėjai nori žaisti gerą futbolą, dominuoti, atakuoti, mušti įvarčius. Mano treneris yra būtent toks. Mano komandos bando dominuoti, žaisti atakuojantį futbolą ir mušti įvarčius. Jei kalbame apie stiliaus keitimą – ne, mes darysime tai, kas yra „Ludogorec“ DNR, bet, kaip ir kiekvienas treneris, turiu idėjų, kaip tai pasiekti“, – ambicingai ir išsamiai kalbėjo V.Dambrauskas.

„Scanpix“ nuotr./Garethas Bale'as rungtynėse prieš „Ludogorec“ lapkričio 26-ąją
„Scanpix“ nuotr./Garethas Bale'as rungtynėse prieš „Ludogorec“ lapkričio 26-ąją

Lietuvis nežino, ar norėtų į Razgradą atsivežti savo buvusių auklėtinių Kroatijoje.

„Čia kalba eina ne apie mane, o apie klubą. Turime pasižiūrėti, kurias pozicijas reikėtų sustiprinti. „Ludogorec“ nėra vieno žmogaus klubas, tai kompleksinė organizacija, kuri turi gerą skautingo departamentą. Dirbsime kaip komanda, man visiškai nesvarbu, iš kur atvyks žaidėjai, jei jie gali būti geresni nei tie, kuriuos turime“, – įsitikinęs treneris.

Keleto klausimų susilaukė V.Dambrauskas apie Bulgarijos čempionatą, kitas komandas ir pirmenybių lygį.

„Čempionatas neblogas, galbūt negauna tiek pagarbos, kiek nusipelno. Komandos, kurios kaunasi dėl aukščiausių vietų, turi daug kokybės. „Ludogorec“ sekiau labiausiai. Kai dirbau Latvijoje, Sofijos CSKA žaidė su Latvijos čempionais, mačiau abejas rungtynes. Turiu neblogą matymą, per pastarąsias dvejas savaites mačiau daug Bulgarijos čempionato rungtynių“, – pasakojo strategas iš Lietuvos.

Vis dėlto V.Dambrauskas norėtų koncentruotis į tai, ką mato savo naujoje komandoje, o ne varžovuose.

HNK Gorica nuotr./Valdas Dambrauskas
HNK Gorica nuotr./Valdas Dambrauskas

„Negaliu sakyti, kad esu Bulgarijos čempionato ekspertas. Bet reikia pabrėžti, kad esu „Ludogorec“ treneris ir koncentruojuosi ties šia komanda, – kalbėjo 44-rių specialistas. – Tai didelė komanda, kuri nori dominuoti, tad visą laiką mano idėja bus: kaip pagerinti mano komandos žaidimą ir kaip žaisti geriau, o ne žiūrėti į varžovus ir taikytis prie jų. Žaidėjų pasitikėjimas ateina, kai jie rodo savo geriausias savybes aikštėje.“

Nenorėjo V.Dambrauskas įvardinti nė vieno žaidėjo, kuris jam palieka geriausią įspūdį iš peržiūrėtų vaizdo įrašų.

„Esu patenkintas žaidėjais, kurie yra komandoje šiuo metu. Nenoriu įvardinti pavardžių, nes tai būtų nesąžininga kitų futbolininkų atžvilgiu. Manau, komanda turi didžiulį potencialą, žaidėjų individualiomis galimybėmis abejoti neverta.

Futbolininkų forma svyruoja ir tai normalu. Dar nemačiau tokio žaidėjo niekada, kurio kreivė visą karjeros laikotarpį tik kiltų aukštyn ir niekad nesileistų. Kreivės svyruoja, bet žaidėjų charakteris nulemia, kaip jie reaguoja į savo prastesnius pasirodymus. Esu įsitikinęs, kad tie, kurie yra „Ludogorec“ komandoje, bus pasiruošę didžiausiems iššūkiams. Dabar nuo manęs priklausys, kaip aš pasinaudosiu savo žiniomis, kad šiuos žaidėjus sujungčiau į vieną darnią komandą“, – teigė naują iššūkį pasitinkantis V.Dambrauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką