V.Granatkino turnyre Lietuvos aštuoniolikmečius pamokė ir slovakai

Lietuvos U-18 vaikinų rinktinė (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) antrose Valentino Granatkino turnyro rungtynėse susitiko su bendraamžiais iš Slovakijos. Praleidę pirmajame kėlinyje du įvarčius, lietuviai nusileido varžovams 0:2.
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) futbolo rinktinė
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) futbolo rinktinė / granatkin.com nuotr.

Pirmas rungtynių įvartis krito 8 minutę po slovakų kampinio, kai Matejus Oravecas galva nukreipė kamuolį į Nerijaus Taboko vartus. Slovakai kėlinyje turėjo žaidybinę iniciatyvą ir efektingai blokavo lietuvių atakas.

Lietuviai mėgino naudotis standartinėmis padėtimis, tačiau grėsmingą smūgį 33 minutę atliko tik Edvinas Kloniūnas. Slovakai 41 minutę padvigubino persvarą, kai Kevinas Kelė smūgiavo iš dešiniojo krašto.

Treneris Svajūnas Česnulis iškart po pertraukos pakeitė 5 žaidėjus. Naujokai įnešė daugiau stabilumo ir agresyvumo puolime, o pasirodęs vartininkas Milvydas Tupikas išsaugojo savo vartus „sausus".

Eligijus Jankauskas ir Linas Mėgelaitis mėgino sušvelninti rezultatą po baudos smūgių, tačiau visus kamuolius sugavo slovakų vartininkas. 87 minutę puolėjas Vilius Giedraitis atsiplėšė nuo gynėjų, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę. Paskutinį rungtynių smūgį į vartus atliko E. Jankauskas.

Trečias turnyro rungtynes Lietuvos U-18 rinktinė žais ketvirtadienį prieš Japonijos futbolininkus, o grupes varžybas baigs šeštadienį dvikova su Sankt Peterburgo rinktine.

Pirmajame mače lietuviai 1:4 nusileido baltarusiams.

Lietuva U-18 – Slovakija U-18 0:2 (0:2)