Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 12d. 12:08

V.Urbonas atvertė kortas: paskelbtas trenerių štabas ir Liuksemburge kovosianti sudėtis

Valdas Urbonas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Valdas Urbonas

Naujasis Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pirmą kartą atvertė savo kortas. Antradienį nacionalinės rinktinės strategas paskelbė futbolininkus, su kuriais pradės 2020-ųjų metų Europos čempionato atrankos kovas.

Patirtis ir jaunystė

Pasiruošti kovo 22-ąją vyksiančiam mačui su Liuksemburgu treneris turėjo vos mėnesį, bet šio iššūkio nepabūgo.

„Atėjo laikas pereiti nuo kalbų prie darbų“, – pristatydamas savo trenerių štabą bei rinktinės sudėtį, kalbėjo V.Urbonas.

Savo asistentu jis pasirinko Andrių Skerlą.

„Andrius turi didžiulę patirtį tiek kaip žaidėjas, tiek kaip treneris. Jis subrendęs ir stipriai patobulėjęs. Manau, kad gali dirbti kartu, mūsų mintys ir požiūriai sutampa“, – savo pasirinkimą grindė strategas.

nuotr. LFF.lt/Andrius Skerla
nuotr. LFF.lt/Andrius Skerla

Nors treneris anksčiau buvo užsiminęs, kad kalbėsis su buvusio stratego Edgaro Jankausko padėjėjais, nė vieno jų naujajame rinktinės štabe nebus.

Vartininkų treneriu nuo šiol darbuosis Justinas Gasiūnas, fiziniu futbolininkų rengimu rūpinsis Šarūnas Bičiušas, o už varžovų analizę nuo šiol bus atsakingas Vokietijoje gyvenantis Lukas Žėkas.

„Norų ir minčių buvo įvairių, bet dėl vienų ar kitų priežasčių susitarti nepavyko. Bet alternatyvos ieškojimas nėra blogai. Mano pasirinkti žmonės turi ir noro, ir praktikos, ir kompetencijos. Š.Bičiušas jau yra dirbęs su jaunimo rinktine, J.Gasiūnas kuris laikas darbuojasi Anglijos „Premier“ lygos klube „Brighton & Howe Albion“. Jis nėra nutraukęs ryšių su Lietuva, tikiu, jog duos naujų potėpių rinktinės paveikslui. Luko pavardė visuomenei gal ir nedaug ką sako, bet tai yra žmogus, kuris gimė Lietuvoje ir gyvena Vokietijoje, baigia futbolo analizės mokslus Kelno universitete. Jis yra dirbęs Vokietijos futbolo federacijoje, jaunas žmogus, bet turi įdomios patirties“, – savo bendražygius pristatė V.Urbonas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Valdas Urbonas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Valdas Urbonas

Treneris laikėsi ir pažado, kurį davė vos užėmęs karštą kėdę – į rinktinę pakvietė pirmtako E.Jankausko primirštus futbolininkus.

Šį kartą sąraše atsirado vietos Vokietijos „Regensburg“ klubui priklausančiam Markusui Palioniui, Vilniaus „Žalgirio“ veteranui Sauliui Mikoliūnui, Marijampolės „Sūduvos“ naujokui Vytautui Andriuškevičiui bei tame pačiame klube sėkmingai debiutavusiam Pauliui Golubickui, pirmą kartą į komandą pakviestas Kauno „Stumbro“ gynėjas Rimvydas Sadauskas.

„Stengiausi rinktis žaidėjus, kurie šiuo metu aktyviai žaidžia, turi daug žaidybinės praktikos. Pavasarį įprastai mums būdavo sunku, užtrukdavo, kol įsivažiuodavome. Dabar vaizdas kitoks – dauguma futbolininkų žaidžia ir tai džiugina. Norėjosi suteikti šansą ir naujiems futbolininkams. Tą buvau pažadėjęs, naujų pavardžių sąraše yra“, – kalbėjo strategas.

Žvilgsnis į ateitį

Nors iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą sugrįžęs V.Andriuškevičius šiemet dar nerungtyniavo, V.Urbonas nusprendė jam suteikti šansą galvodamas apie ateitį.

„Manau, kas tai geras ir kairiakojis žaidėjas. Viena vertus, jis šiuo metu neturėjo žaidybinės praktikos, kuri būtų naudinga. Kita vertus, žiūriu šiek tiek į priekį. Mums tai bus svarbus žaidėjas ateityje, svarbus rūbinėje. Noriu nušauti du zuikius. Ateityje jam planuoju labai rimtą vaidmenį. Negalėjau nurašyti vien dėl to, kad Vytas nebuvo pasirašęs sutarties. Kvietimas gal šiek tiek avansu, bet tikiuosi, kad jis bus labai naudingas ateityje“, – pakartojo strategas.

Sauliaus Čirbos nuotr./Vytautas Andriuškevičius
Sauliaus Čirbos nuotr./Vytautas Andriuškevičius

Jis neslėpė, kad sąraše turėjo būti ir Edvinas Girdvainis bei Gratas Sirgėdas. Abiem jiems sutrukdė traumos.

„Pirmadienį sulaukiau skambučio iš Azerbaidžano, Edvinas pranešė, kad negalės rungtyniauti mėnesį. Planus teko koreguoti ir vietoj jo iškvietėme R.Sadauską. Gratas irgi buvo mano radare, bet nėra visiškai sveikas ir šį kartą nusprendėme jo nekviesti. Yra ir daugiau žmonių, kurie yra išplėstiniame sąraše, bet ir dabartinė sudėtis mane puikiai tenkina“, – kalbėjo vairininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Urbonas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Urbonas

Lygiosios nenuliūdins

Stovyklą rinktinė pradės jau kitą pirmadienį Vokietijoje, netoli Liuksemburgo sienos.

Kalbėdamas apie tikslus atrankos pirmajame mače, V.Urbonas buvo gerokai atviresnis ir konkretesnis nei jo pirmtakai.

„Stengsimės kuo geriau pasiruošti. Žaidėjai yra kupino noro gerai startuot. Man irgi tai svarbu. Lūkesčiai dideli – esame pasiruošę kautis dėl pergalės, bet lygiosios irgi nebūtų blogai“, – kovingų nuotaikų nestokojo strategas.

Bet kalbėdamas apie federacijos iškeltus tikslus visam atrankos ciklui, strategas buvo kur kas lakoniškesnis.

„Suprantu jūsų norus prisirišti prie konkrečių taškų, prie materijos. Tada lengviau ciklo pabaigoje užmesti akį į turnyro lentelę ir daryti išvadas. Aš žiūriu kiek kitaip – noriu, kad pradėtume nuo mažo ir po truputį augtume. Man svarbiausia artimiausias mačas, šį kartą mačas su Liuksemburgu. Stengsimės kovoti dėl taškų kiekvienose rungtynėse. Nenoriu pasidaryti situacijos įkaitu, nenoriu, kad pirmi mačai su Liuksemburgu duotų komandai psichologinį nesvarumą. Žiūriu tik į artimiausias rungtynes, bet jau anksčiau minėjau, kad už rinktinės rezultatus esu pasiryžęs priimti visą atsakomybę. Nenoriu žadėti, kiek taškų surinksime“, – kalbėjo treneris.

Paklaustas apie psichologinį spaudimą, prie kurio tenka pratintis užėmus karštą kėdę, V.Urbonas nestokojo šypsenos.

„Normalu, kad užimant šį postą spaudimas yra. Negaliu sakyti, kad tas spaudimas šiuo metu yra negatyvus. Laukia tarptautinės rungtynės, tad natūralu, kad lūkesčiai – dideli, bet kitaip nebus, prie to reik priprast. Puikiai suprantu, kad rinktinei dėmesys yra didelis, tai žymiai didesnė atsakomybė nei dirbant klube. Bet aš drąsiai žiūriu į priekį, drąsiai laukiu susitikimo su žaidėjais. Tikiuosi, kad kovo 26-ąją sugrįšime į Lietuvą aukštai pakeltomis galvomis“, – optimistiškai kalbėjo treneris.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką