Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 05 28, 18:42

V.Venslovaitienė po atsisveikinimo su trimis direktoriais: „Funkcijas seniai perėmiau aš“

Vilniaus „Žalgirio“ biure šiais metais netrūksta permainų. Iš pradžių klubą paliko sporto direktorius Deividas Česnauskis, vėliau komunikacijos ir rinkodaros direktorius Paulius Jakelis, o galiausiai – sporto operacijų direktorius Deividas Šemberas. Sostinės klubo direktorė Vilma Venslovaitienė dėl to panikos nekelia ir pabrėžia: viskam vadovauja ji. Ir hipotetiškai priduria: jei kada nors reikėtų, pasitrauktų ir pati.
Deividas Česnauskis, Deividas Šemberas, Vilma Venslovaitienė
Deividas Šemberas, Vilma Venslovaitienė ir Deividas Česnauskis jau nebe viena komanda / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Suprasti akimirksniu

  • Sausio 23-iąją pranešta apie D.Česnauskio darbo pabaigą;
  • Gegužės 16-ąją apie pasitraukimą pranešė P.Jakelis;
  • Gegužės 27-ąją „Žalgirį“ paliko D.Šemberas.

Deividų duetas, turėjęs būti atsakingas už sudėties komplektaciją, pradėjo darbus prieš 2019-ųjų metų sezoną, tuo pat metu į klubą atėjo ir P.Jakelis. Tačiau šių vyrų darbo santykiai su „Žalgiriu“ ilgai netruko.

Atsisveikinimai

Trečiadienio vakarą „Žalgirio“ puslapyje pranešta apie D.Šembero darbų pabaigą. Ši naujiena neužėmė pirmosios pozicijos klubo tinklalapyje, socialiniuose tinkluose taip pat nebuvo iškomunikuota, pranešime spaudai paties buvusio garsaus futbolininko komentaro nėra.

„Deividas yra tikras žalgirietis ir klubo vardu noriu jam padėkoti už visą darbą, kurį jis padarė tiek gindamas „Žalgirio“ garbę aikštėje, tiek ir paskutiniu metu dirbdamas administracijoje“, – toks pranešime pateikiamas Vilmos Venslovaitienės komentaras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilma Venslovaitienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilma Venslovaitienė

D.Šemberas pats nepanoro komentuoti savo pasitraukimo, pasiūlęs atsakymo klausti V.Venslovaitienės.

15min susisiekus su „Žalgirio“ direktore, ji tvirtino, kad pridurti nėra ką.

„Kaip ir viskas yra išdėstyta mūsų puslapyje. Mes priėmėme tokį sprendimą, nėra čia ką komentuoti. Gyvenimas nestovi vietoje, viskas juda. Dabar yra tokie sprendimai. Kaip ir sakėme, durys visada atviros“, – sakė V.Venslovaitienė.

Paklausta, ar tai reiškia, jog sprendimas buvo paties D.Šembero, sostinės klubo vadovė aiškino, kad išsiskirta abipusiu susitarimu.

„Santykiai puikūs, nuostabus žmogus. Dabar yra taip, ateis laikas, gal bus kitaip“, – kalbėjo V.Venslovaitienė.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas po susitikimo su José Couceiro
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas po susitikimo su José Couceiro

Keliai išsiskyrė ir su P.Jakeliu, kuris buvo atsakingas už klubo komunikaciją ir rinkodarą.

„Čia labai sena situacija. Tai man irgi buvo netikėta, nes, ateinant Pauliui, buvome sutarę, kad jis dirbs dvejus metus, bet praėjusio sezono pabaigoje jis atėjo ir pasakė, kad norėtų daugiau laisvo laiko turėti, nebūti biure, būti laisvesnis, – 15min pasakojo V.Venslovaitienė. – Jo iniciatyva buvo, jis sakė, kad nori išeiti ir dirbti freelanceriu (laisvai samdomu – aut. past.). Išėjo, kaip išėjo. Nesustabdysi žmogaus. Vyksta natūralus gyvenimas, vyksta natūralūs procesai. Vieną dieną vienaip, kitą – kitaip. Žmonės turi savo tikslus, savo matymus, savo norus. Tiesiog ieškoma kompromisų. Kai kada jie randami, kai kada einama kitais keliais. Normalus gyvenimas.

Visos organizacijos susideda iš žmonių, jų lūkesčių, svajonių, planų. Paulius nuostabus žmogus, geras specialistas. Aišku, jo planai... Reikėtų pridurti, kad jie buvo praėjusiais metais subrendę. Matyt, planavo ir olimpiadą, ir daug visokių sporto renginių. Jam labai patiko, kad galėjo derinti futbolo komentavimo sritį, matyt, turėjo dar kitokių papildomų planų. Darbas vien klube yra gan siauras, ribojantis. Jis kompetencijų ir gebėjimų turi daug. Viskas normalu, klubas yra aiški, siaura sritis. Normalu, kad, norint išsaugoti tokį žmogų, turi jam pasiūlyti daugiau. Mes ėjome į visus įmanomus kompromisus, išsiskyrėme gražiuoju, viskas puiku.“

Kas vadovaus?

D.Šembero ir D.Česnauskio pozicijų, atsakingų už sportinę sritį, Žalgiryje“ kol kas išvis neliks.

„Funkcijos seniai perimtos. Aš jas perėmiau“, – 15min paaiškino V.Venslovaitienė.

Jos teigimu, ir prieš šį sezoną komandą komplektavo trys žmonės: „Žalgirio“ valdybos narys Mindaugas Nikoličius, dirbantis Kroatijoje, taip pat kartvelas Zurabas Cincadzė ir pati V.Venslovaitienė.

FC Dinamo nuotr./Zurabas Cincadzė
FC Dinamo nuotr./Zurabas Cincadzė

Paklausta, už ką tuomet buvo atsakingas D.Šemberas, kurio pareigos sufleravo apie komandos komplektaciją, „Žalgirio“ direktorė kalbėjo: „Jo pareigos buvo šiek tiek platesnės, jis buvo priimtas darbui su projektais, bet dėl koronaviruso tų projektų neliko. Dėl to ir priėmėme sprendimą. Kalbėjome, diskutavome, ką darome. Dėl to ir sakau, kad nelabai yra, ką pakomentuoti.“

Tačiau V.Venslovaitienė akcentavo, kad teiginys, jog dabar už žaidėjų paiešką bus atsakingi M.Nikoličius, Z.Cincadzė ir ji, nėra teisingas.

„Nereikėtų taip sakyti, kad trys atsakingi. Aš atsakinga. Aš direktorė. Aš organizuoju darbą, esu atsakinga už viską, kaip ir bet kurioje kitoje statistinėje pasaulio organizacijoje“, – sakė „Žalgirio“ vadovė.

Tad kaip įvardinti M.Nikoličiaus, Z.Cincadzės pareigas? „Jie – valdybos nariai, – tikino V.Venslovaitienė. – Ir tiek.“

Klubo direktorė akcentavo, kad ji organizuos darbą, žaidėjų atranka jau yra įvykusi.

„Mes turime nuostabią komandą, ji yra superinė. Ir supertaurę jau laimėjome. Dabar toliau reikia grįžti į aikštę. Čia jau treneris dabar dirbs“, – sakė V.Venslovaitienė.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./A lygos rungtynėse susitinka Vilniaus „Žalgiris“ ir Panevėžio „Panevežys“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./A lygos rungtynėse susitinka Vilniaus „Žalgiris“ ir Panevėžio „Panevežys“

Z.Cincadzė „Žalgirio“ valdyboje atsirado antroje praėjusių metų pusėje ir viešai klubo valdyme ar veiksmuose nefigūruoja iki šiol. Tiesa, kartvelas atstovauja „Žalgiriui“ Europos klubų asociacijos posėdžiuose.

Situacija – sunki, svarbiausia – „Žalgiris“

Į atnaujintų A lygos pirmenybių kovas žalgiriečiai grįš jau šeštadienį, rungtynėse su Vilniaus „Riteriais“. Koronaviruso pančiai skaudžiai atsilieps visiems, sako V.Venslovaitienė.

Ji patikino, kad atlyginimus teko nusirėžti visiems klube, ne tik žaidėjams.

Kiek? „Nenoriu nieko vardinti, UEFA ir federacijai priduoti visi skaičiai. Duok Dieve, kad jie būtų menami. Šiandien situacija yra rimta, kaip ir visur. Apie „Sūduvą“ girdėjot... Mažinosi, nežinau, ar tikrai, bet iki 60 proc. Jūs suvokiat, kas tai yra? Čempionų klubas, pernai nuėjęs keturis etapus Europoje“, – nuo Vilniaus klubo į aršiausią varžovą mintis nukreipė V.Venslovaitienė.

Jos teigimu, viruso pasekmės yra itin sunkios.

Apie „Sūduvą“ girdėjot... Mažinosi, nežinau, ar tikrai, bet iki 60 proc. Jūs suvokiat, kas tai yra?

„Į viską labai rimtai žiūrima, vienintelis tikslas yra klubas. Niekas nesvarbu: nei Venslovaitienė, nei niekas kitas. Klubas. Ir žaidėjų rezultatai. Taškas“, – ryžtingai pasakojo klubo direktorė.

Ir pridūrė: „Reikės, ir aš pasitrauksiu. Čia kaip pavyzdį sakau, nesiruošiu niekur trauktis (juokiasi). Nereikia čia šitoje vietoje ištraukti žodžių iš dainos. Bet nėra nė vieno svarbesnio už klubą.“

Reikės, ir aš pasitrauksiu

Ji aiškino, kad visi jos veiksmai koronaviruso akivaizdoje yra susiję su komandos rezultatu ir biudžeto optimizavimu.

„Nuostabūs žmonės tiek abu Deividai, tiek Paulius. Galiu pasakyti jiems nuoširdų „ačiū“. Gerbiu juos kaip žmones, kaip asmenybes, bet klube reikalingas rezultatas. Nepamirškim. Virusas įnešė daug naujų korekcijų, suspaudė veiklas, mes nieko negalime daryti. Pažiūrėkite, kas vyksta aplinkui. Visi projektai sustabdyti, visi nori išgyventi.

Čia yra vienas vienintelis dalykas – reakcija į mus supančią aplinką. Mes nežinome, kas bus po dviejų mėnesių, nežinome, ar bus antra viruso banga, sustabdys ar nesustabdys vėl čempionatą. Viskas daroma, kad sumažintume rizikas ir užtikrintume, kad komanda galėtų laimėti. Už tai, kaip ir minėjau, su Deividu ir kalbėta, atsiras darbų frontai, bus kitaip. Dabar yra taip. Toks yra gyvenimas“, – užbaigė V.Venslovaitienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką