2017 08 17 /23:25

Valandos didvyriškų pastangų neužteko: „Sūduva“ krito Razgrade

Pagirtinai valandą gynęsi Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Bulgarijos turtingiausio klubo atakų škvalo vis dėlto neatlaikė. Ketvirtadienio vakarą Razgrade vykusiose UEFA Europos lygos atkrintamųjų varžybų etapo pirmose rungtynėse suvalkiečiai 0:2 nusileido vietos „Ludogorec“ ir prieš atsakomąjį mačą namuose turi minimalias viltis įgyvendinti savo svajonę.
Semiras Kerla
Semiras Kerla / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pergalę bulgarams lėmė antrojo kėlinio viduryje Cosmino Moti (61 min.) bei Virgilo Misidjano (76 min.) pelnyti įvarčiai.

Atsakomasis mačas po savaitės, kitą ketvirtadienį 20:30 val., vyks Marijampolėje.

Jei vis dėlto Vladimiro Čeburino vyrams pavyktų sukurti stebuklą ir peršokti šį barjerą, „Sūduvos“ futbolininkai iškovotų istorinį kelialapį į pagrindinį Europos lygos grupių varžybų etapą.

Pirmajame kvalifikaciniame atrankos etape kovą pradėję suvalkiečiai jau eliminavo tris priešininkus – Salihorsko „Šachtior“ (Balarusija), „Liepaja“ (Latvija) bei „Sion“ (Šveicarija).

Paskutinis suvalkiečių varžovas „Ludogorec“ Lietuvos futbolo gerbėjams taip pat puikiai pažįstamas. Būtent šis Bulgarijos futbolo vėliavnešys šiemet eliminavo iš Čempionų lygos stipriausią mūsų šalies klubą Vilniaus „Žalgirį“.

Tačiau, kaip ir reikėjo laukti, ketvirtadienio dvikovą Razgrade kur kas aktyviau pradėjo bulgarai. Pirmosiomis minutėmis „Sūduvai“ teko daug ir kantriai žaisti be kamuolio.

5-ąją minutę geltona kortele buvo nubaustas šiurkščiai prieš „Ludogorec“ atakų lyderį Claudiu Keseru sužaidęs Marius Činikas. Dar po kelių minučių pats Marijampolės ekipos gynėjas aktyviai prasiveržė dešiniuoju kraštu, bet po jo perdavimo į baudos aikštelę šeimininkams pavyko apsiginti.

Lietuvos komandos vartams grasino ir Anicetas Abelis, tačiau po kampinio saugo atliktą smūgį atrėmė „Sūduvos“ vartininkas.

Suvalkiečiams atlaikius pirmą spaudimą, žaidimo tempas kiek nukrito. Bulgarai buvo aktyvesni, tačiau rimto pavojaus prie Ivano Kardumo vartų nekėlė.

„Ludogorec“ spaudimas vis didėjo. Žaidimas persikėlė į svečių aikštės pusę. 34-ąją minutę puikią progą turėjo Cicinho, bet iš labai dėkingos padėties šovė virš vartų.

Aikštėje kilo vis daugiau aistrų. Geltonas korteles prieš save išvydo aikštės viduryje susirieję Cosminas Moti ir Radanfahas Abu Bakras.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrą rungtynių pusę dviem pavojingais baudos smūgiais pradėjo „Sūduva“, bet abu kartus į Pauliaus Janušausko perdavimus niekas neatsiliepė.

„Ludogorec“ užgulė svečių vartus. 52-ąją minutę gerą progą pasižymėti turėjo Claudiu Keseru, bet puikiai sužaidė smūgį blokavę „Sūduvos“ kapitonas Algis Jankauskas ir vartininkas Ivanas Kardumas.

Link „Sūduvos“ vartų ritosi viena atakų banga po kitos. 55-ąją minutę po Aniceto Abelio bandymo „uždaryti“ perdavimą kamuolys atsimušė į skersinį.

Pavyzdingai valandą savo vartus gynę suvalkiečiai vis dėlto palūžo 61-ąją minutę. Po Cicinho perdavimo iš dešiniojo krašto neatremiamu smūgiu iš kelių metrų Ivaną Kardumą nuginklavo Cosminas Moti – 1:0.

Pagaliau pramušę gynybinius įtvirtinimus, šeimininkai nenusiramino. 76-ąją minutę „Ludogorec“ dar kartą užgulė mūsiškių vartus ir po kelių iš eilės smūgių lavinos pagaliau tikslą pasiekė iš maždaug 15 metrų pataikęs Virgilas Misidjanas – 2:0.

Įgiję dviejų įvarčių persvarą, Razgrado futbolininkai atleido vadžias ir pernelyg didelio pavojaus „Sūduvos“ vartams nekėlė, o suvalkiečiams pelnyti bent vieną įvartį jėgų taip pat pritrūko.

Razgrado „Ludogorec“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:0 (0:0)
61' [1:0] Cosminas Moti
76' [2:0] Virgilas Misidjanas

Bulgaria „Ludugorec“ (4-3-3): Renanas Dos Santosas; Natanaelis, Cosminas MotiYC, Igoris Plastunas, Cicinho; Lucasas Sasha, Anicetas Abelis, Svetoslavas Djakovas; Virgilas Misidjanas (78' Jodi LukokiYC), Claudiu Keseru (88' Joao Paulo), Wandersonas (90' Gustavo Campanharo).

Lithuania „Sūduva“ (5-4-1): Ivanas Kardumas; Vaidas Slavickas, Samiras Kerla, Radanfahas Abu Bakras, Algis Jankauskas, Marius ČinikasYC; Ovidijus Verbickas, Povilas Leimonas, Paulius Janušauskas (65' Jeremy Manzorro), Karolis Chvedukas (54' Ernestas Veliulis); Robertas VėževičiusYC (80' Deividas Šešplaukis).

Teisėjas – Sébastienas Delferiere (Belgija).