Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 09 30, 18:59

Valdui Ivanauskui – griežti atvirai prabilusio rinktinės saugo kirčiai: „Jis nėra treneris“

„Niekada viešai nekalbu apie trenerius, nemanau, kad tai yra tinkama. Suprantu, kad nesame Anglijos ar Vokietijos rinktinė. Taip pat visada priimu sveiką kritiką. Nors ne visada pavyksta pradžiuginti gerais rezultatais, vykdami į Lietuvos rinktinę mes visada stengiamės atiduoti viską kovodami už savo šalį. Kas įvyko praėjusio rinktinės lango metu, nebuvo normalu. Tai labai išskirtinis atvejis, kai aš kalbu apie trenerį. Bet Valdas Ivanauskas nėra treneris“, – išskirtinį ir itin atvirą interviu 15min pradėjo Modestas Vorobjovas. Futbolininkas rugsėjo mėnesį nesibaigus stovyklai paliko Lietuvos rinktinę, o dabar atvirai prabilo apie jį šokiravusius naujojo trenerio Valdo Ivanausko darbo principus.
Valdas Ivanauskas ir Modestas Vorobjovas
Valdas Ivanauskas ir Modestas Vorobjovas / Donato Gvildžio iliustracija

Rumunijos klube Arado UTA rungtyniaujantis M.Vorobjovas atvyko į pirmąją V.Ivanausko stovyklą paskutinėmis rugpjūčio dienomis, kai Lietuva ėmė ruoštis pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Šiaurės Airija, Bulgarija ir Italija.

Įmesti į vandenį ir plaukit patys kaip mokat.

Rinktinės saugas prisiminė, kad nusistebėjo nuo pat pradžių, kai V.Ivanauskas ne pačiais gražiausiais žodžiais prakalbo apie savo pirmtakus nacionalinėje komandoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas

„Pradėkime nuo to, kad naujasis treneris apie iki šiol buvusius rinktinės trenerius atsiliepė neigiamai.

Pasakė, kad nuo šiol čia bus armija, nebebus tokios betvarkės, kokia buvo prie Urbono ir prie kitų. Taip išėjo, kad iš to tik kalbos ir liko. Jokios tvarkos, pati didžiausia betvarkė, kokią teko matyti būnant Lietuvos rinktinėje. Joje esu penkerius metus, kai kurie žaidėjai komandoje žaidžia net dešimt metų. Esame matę įvairių dalykų, bet tikrai nieko panašaus“, – 15min sakė M.Vorobjovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Modestas Vorobjovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Modestas Vorobjovas

Futbolininkas pasakojo, jog jau pirmą dieną naujasis treneris išmetė jį iš treniruotės, nes buvo nereikalingas, kai komanda žaidė 11 prieš 11.

„Jau pačią pirmą dieną susidūrėme su keiksmažodžių lavina savo adresu. Ištiko šokas. Tai nepriimtina. Maža to, buvau išvarytas iš pirmos treniruotės. Paaiškinimo taip ir nesulaukiau“, – prisiminė saugas.

Daugiau nei 20 rungtynių rinktinėje sužaidęs M.Vorobjovas nepakilo nuo suolo susitikime Vilniuje su Šiaurės Airija, kuriai pralaimėta 1:4.

Po mačo žaidėjas susirinko daiktus ir išvyko atgal į Rumunijos klubą.

Treneris susirgo COVID-19 ir, nepaisant to, pasikvietė žaidėją gyvam individualiam pokalbiui.

Viešai apie situaciją rinktinėje nusprendęs prabilti M.Vorobjovas teigė, kad blogai yra beveik viskas, pradedant V.Ivanausku ir baigiant jo asistentais iš Vokietijos.

„Jokių videoanalizių, jokios taktikos, – stebėjosi 25-rių futbolininkas. – Absoliučiai nieko. Įmesti į vandenį ir plaukit patys kaip mokat. Žaidėjai atvirai įžeidinėjami ir žeminami, treneriai painiojasi žaidėjų pozicijose, nežino, kas kur žaidžia.

„Kokioj pozicijoj žaidi?“ – toks buvo dažnas klausimas stovyklos metu. Kai kurie žaidėjai net youtube ieškojo informacijos apie varžovus, nes Ivanauskas tikriausiai buvo užsiėmęs naujų epitetų paieškomis.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Šiaurės Airija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Šiaurės Airija

Thomas Klimmeckas buvo pristatytas federacijos kaip fizinio rengimo treneris iš Vokietijos, dar vienas asistentas vokietis Davidas Bergneris atvyko vėliau.

„Ivanauskas dažnai mini, kad vos sugebėjom prisitraukti tokio lygio specialistus iš Vokietijos. Vienas jų atvirai pasakė, kad esame silpnesni už Niurnbergo U-19 (Vokietijos klubo jaunimo komandą – red. past.). Nekelia pasitikėjimo tokie pasisakymai. Jei gerbi save, neleisi sau taip kalbėtis su šalies rinktine. Juk čia surinkti žaidėjai, su kuriais kartu turi siekti maksimalaus tikslo. Žinau, kad mes nesame Anglijos ar Vokietijos rinktinių žaidėjai, bet bent kažkokios elementarios pagarbos esame verti. Čia yra geriausi tos šalies žaidėjai. Jei nenori čia dirbti – nedirbk. O jei sutikai – norisi abipusės pagarbos“, – kalbėjo M.Vorobjovas.

Rinktinę palikęs saugas pasakojo, jog svarstančių daryti tą patį buvo ir daugiau – jo teigimu, buvo kilusios diskusijos tarp žaidėjų apie galimą išvykimą.

Jis prisiminė ankstesnius rinktinės trenerius ir teigė, kad jie su futbolininkais elgėsi visiškai priešingai.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

„Kad ir Jankauskas. Daugybę metų rinktinėje žaidė, geriausias turbūt žaidėjas Lietuvos futbolo istorijoje. Bet jis pasikviečia žaidėją pirmą kartą į rinktinę ir gerbia jį, nepriklausomai nuo jo klubo ar statuso. Lygiai taip pat, kaip ir senbuvius“, – kabėjo M.Vorobjovas.

V.Ivanauskas prie šoninės linijos per rinktinės rungtynes taip ir nestojo per pirmąjį langą, mat susirgo COVID-19 ir turėjo vadovauti komandai per nuotolį.

Tačiau M.Vorobjovas turi pastabų dėl trenerio elgesio po gautų teigiamų koronaviruso testų.

„Treneris susirgo COVID-19 ir, nepaisant to, pasikvietė žaidėją gyvam individualiam pokalbiui. Nebuvo jokios izoliacijos. Ramiai darė susirinkimus, ne kartą matėme pirmajame aukšte, registratūroje. Tas irgi mane labai paveikė. Jeigu ateini treniruoti rinktinę ir kalbi apie drausmę bei profesionalumą, tačiau sirgdamas koronavirusu tai tiesiog ignoruoji, pažeisdamas visas įmanomas taisykles, nėra ką ir sakyti“, – pasakojo saugas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas

Šį penktadienį V.Ivanauskas skelbs Lietuvos rinktinės sudėtį artimiausiam varžybų langui, bet ten tikrai nebus M.Vorobjovo pavardės.

„Neduosiu Valdui Ivanauskui malonumo pasakyti, kad jis manęs nekviečia. Aš pats ten nevažiuočiau, nes su tokiu žmogumi, tikiuosi, daugiau niekada gyvenime neteks dirbti. Lietuvos rinktinėje žaisti man visada buvo garbė, tačiau nesiruošiu aukoti savo laisvo laiko tam, kad būčiau žeminamas tiek aš, tiek komandos draugai. Rinktinėje visada atiduodame viską, tačiau yra tam tikros ribos. Manau, šį kartą jos buvo peržengtos“, – tikino saugas.

Važiavau į futbolo rinktinę ir nepamačiau nieko bendro su futbolu.

Maža to, M.Vorobjovo manymu, V.Ivanauskas, stovėdamas prie rinktinės vairo, sprendžia savo problemas – pirštu futbolininkas beda į sudėtį.

„Nematau nė vienos priežasties, kodėl negalėčiau apie tai kalbėti. Kodėl aš turiu jam padėti spręsti savo asmenines užduotis, kurios kertasi su rinktines tikslais? Tai nepriimtina. Važiavau į futbolo rinktinę ir nepamačiau nieko bendro su futbolu“, – pasakojo M.Vorobjovas.

Savo karjerą „Šiaulių“ klube pradėjęs, paskui Vilniaus „Riteriams“ ir „Žalgiriui“ atstovavęs saugas teigė nebijantis garsiai kalbėti.

„Mes nesame vaikai. Esame profesionalai, kurie visą gyvenimą žaidžia futbolą. Kodėl negalime apie tai kalbėti? Jei matau, kad kažkas vyksta labai negerai, manau, turiu teisę tai pasakyti. Žinau, kad tą patį norėtų pasakyti nemaža dalis rinktinės žaidėjų“, – tvirtino M.Vorobjovas.

Žaidėjai laukia etapo pabaigos?

15min susisiekė su keletu kitų rinktinės futbolininkų.

Jie patvirtino, jog atmosfera komandoje nėra pati geriausia, vienas iš jų paminėjo, jog dabar į rinktinę vyksta „atbūti“ ir sulaukti permainų – V.Ivanausko sutartis galios iki lapkričio 12-osios, kuomet baigsis pasaulio čempionato atrankos etapas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Šiaurės Airija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuva – Šiaurės Airija

„Aš puikiai suprantu, atbūt gal irgi išeitis. Bet ką tada kaltins? Ivanauskas išeis, bet žaidėjai tai liks. Tada kaltas Černychas, Novikovas, Vorobjovas, Baravykas, Šimkus. Atsakyti už rezultatą reikia mums, ant mūsų krenta atsakomybe“, – tikino M.Vorobjovas.

Suprasti akimirksniu

  • Likusios Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionato atrankos grupėje:
  • Spalio 9 d. Vilniuje su Bulgarija
  • Spalio 12 d. Vilniuje su Šveicarija
  • Lapkričio 12 d. išvykoje su Šiaurės Airija

Rinktinės stovyklą anksti palikusį saugą nustebino, kad jis taip ir nesulaukė skambučio nei iš federacijos, nei iš trenerio: „Įtariu, kad jis (V.Ivanauskas – aut. past.) jaučia kaltę, gal dėl to nepaskambino ir nepaklausė: „Klausyk, Vorobjovai, kas atsitiko? Pasišnekėkim, kodėl taip padarei? Kokios problemos?“ Jokio skambučio nebuvo, bet jis eis iki galo. Per toli nuėjo, kad galėtų grįžti atgal.“

Rumunijoje rungtyniaujantis saugas turėjo pastabų ir Lietuvos futbolo funkcionieriams.

„Nemalonu, aišku, ir dėl tokių dalykų kaip bilietai. Mūsų šeimos su vaikais stadione turi sėdėti po atviru dangum, dažnai slepiantis nuo lietaus. Aš netikiu, kai mums sako: „Jūs esate geriausi ir svarbiausi Lietuvos žaidėjai.“ Žodžiai kertasi su veiksmais. Visi mes mylim Lietuvą, bet visi ją mylim labai skirtingai“, – užbaigė M.Vorobjovas.

Linki geros karjeros

15min susisiekė ir su rinktinės treneriui V.Ivanausku, kuris sureagavo į M.Vorobjovo pasisakymus.

Nėra jis tas, kuris galėtų kažką komentuoti.

„Jei jis tokią nuomonę turi, tegul turi. Kuo jis nepatenkintas, aš suprantu. Jam buvo išdėstyta situacija, kokia yra komandoje. Jis turbūt su ta situacija nesutiko“, – teigė treneris.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas

Kalbėdamas apie futbolininko išvykimą po pirmųjų rungtynių, V.Ivanauskas teigė, jog buvo sulaukta ir M.Vorobjovo agento skambučių.

„Agentas nuolat skambina, prašo. Aš viską supratau, jam reikia įsitvirtinti klube, jis nusprendė išvažiuoti anksčiau. Suprantu, kad klubas moka pinigus. Mums, treneriams, yra svarbu, kad žaidėjas žaistų pastoviai. Šiuo metu jis nėra pagrindinis Rumunijos komandos žaidėjas. Šioje situacijoje ėjau iš žmogiškos pusės, pats ilgai valgiau legionieriaus duoną“, – teigė treneris.

Apie M.Vorobjovo minėtą betvarkę komandoje V.Ivanauskas tikino neturintis ką pakomentuoti.

Linkiu geros karjeros.

„Nėra jis tas, kuris galėtų kažką komentuoti. Jis nenusipelnė komentuoti mūsų darbo, visos rinktinės, federacijos darbo. Jis turi suprasti, kokia yra situacija, o jei nesupranta ir žiūri tik savo interesų, tai... Linkiu geros karjeros“, – ironiškai kalbėjo rinktinės vairininkas.

Analizės ir videomedžiagos žaidėjams trūkumo V.Ivanauskas nemato ir pabrėžia, jog M.Vorobjovas iš rinktinės išvyko po pirmųjų rungtynių.

„Tai apie ką mes kalbam? Gėda net kalbėti“, – 15min sakė treneris.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Ivanauskas

M.Vorobjovo mestą šešėlį dėl izoliacijos nesilaikymo ir susitikinėjimų su rinktinės nariais V.Ivanauskas taip pat neigė. Treneris pasakojo, kad pirmadienį, kai rinktinė susirinko, jo testas dar buvo neigiamas.

„Jis atvažiavo tik antradienį po pietų ir net nežino situacijos, – sakė V.Ivanauskas. – Mano teigiamas testas buvo trečiadienį – rytinis privalomas prieš rungtynes. Nuo to laiko aš nedalyvavau veikloje. Viskas vyko telefonu, nuotoliniu būdu. Ką jis kalba, tai... Čia jo nuomonė. Ir jei jis tokius dalykus kalba, na, jūsų teisė rašyti. Tai lyg pasiteisinimas dėl savo negalėjimo.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką