2020 08 10 /2020 08 11

Europos lygos pusfinalyje – VAR skriaustas „Inter“ ir tik pratęsime danų sieną pramušęs „Man Utd“

UEFA Europos lygoje pirmadienio vakarą paaiškėjo pirmieji pusfinalio dalyviai. Jais tapo ketvirtfinalius laimėję Milano „Inter“ ir „Manchester United“ klubai.

Dėl koronaviruso pandemijos lemiamos Europos lygos kovos vyksta neįprastu formatu.

Aštuonios kovą dėl titulo tęsiančios komandos susirinko Vokietijoje, kur tuščiuose stadionuose ir sprendžiasi turnyro nugalėtojų klausimas.

Milano „Inter“ 2:1 Lėverkuzeno „Bayer“

15' Nicolo Barella [1:0]

21' Romelu Lukaku [2:0]

24' Kai Havertzas [2:1]

„Inter“ Diuseldorfe vykusiame ketvirtfinalio mače 2:1 palaužė netoli namų žaidusį Lėverkuzeno „Bayer“ klubą.

Visi rungtynių įvarčiai krito dar per pirmąjį rungtynių pusvalandį.

Antonio Conte auklėtiniai į priekį išsiveržė 15-ąją minutę, kai technišku smūgiu pėdos išore kamuolį į vartus pasiuntė Nicolo Barella.

Jau po šešių minučių „Inter“ persvara padvigubėjo – nepaisant varžovo laikymo už marškinėlių, įvartį krisdamas pelnė Romelu Lukaku.

Belgijos rinktinės puolėjas šiuo įvarčiu pagerino Europos lygos rekordą – jis tapo pirmuoju, pasižymėjusiu devyneriose turnyro rungtynėse iš eilės. Tiesa, tik pastaruosius keturis sykius tai nutiko jam vilkint „Inter“ aprangą – ankstesni penki kartai įvyko dar 2014-2015 m. sezone, kai R.Lukaku dar žaidė Liverpulio „Everton“ komandoje.

„Scanpix“ nuotr./Romelu Lukaku

Jau netrukus belgas turėjo dar vieną auksinę progą pasižymėti, tačiau įvarčio nepasiekė, o netrukus „Inter“ praleido patys – skirtumą 24-ąją minutę sušvelnino jaunasis „Bayer“ talentas Kai Havertzas.

Įdomūs įvykiai pirmajame kėlinyje tuo nesibaigė – jau po minutės buvo skirtas baudinys į „Bayer“ vartus už žaidimą ranka, tačiau po kelias minutes trukusios VAR peržiūros arbitras šį sprendimą atšaukė.

Nors per likusį rungtynių laiką įvarčių pelnyta nebuvo, pavojingų momentų prie abiejų vartų netrūko, o dar vieną baudinį arbitras paskyrė jau per pridėtą laiką – šįsyk už pražangą prieš Christianą Erikseną.

Visgi VAR peržiūra teisėjo nuomonę pakeitė ir šįkart – buvo užfiksuotas žaidimas ranka pačiam „Inter“ futbolininkui.

Milano komandos varžovas pusfinalyje paaiškės po antradienio vyksiančio susitikimo, kuriame Donecko „Šachtar“ grumsis su „Basel“.

„Manchester United“ 1:0 „FC Copenhagen“ (po pratęsimo)

94' Bruno Fernandesas (iš 11 m) [1:0]

Kitose pirmadienio vakaro rungtynėse Kelne tarp „Manchester United“ ir „FC Copenhagen“ prireikė pratęsimo.

90 minučių danų gynybos nepralaužusius „raudonuosius velnius“ į turnyro pusfinalį ištempė Bruno Fernandeso jau per pratęsimą realizuotas vienuolikos metrų baudinys.

„Man Utd“ įvartį buvo pasiekę dar per pridėtą pirmojo kėlinio laiką, kai pasižymėjo Masonas Greenwoodas, tačiau jaunojo brito tikslus smūgis buvo atšauktas per VAR peržiūrą įžvelgus nuošalę.

Nuolatos varžovų vartus atakavę Ole Gunnaro Solskjaero auklėtiniai šiose rungtynėse atliko net 26 smūgius į vartus, o pagal smūgius į vartų plotą varžovus pranoko „sausai“ – 14:0.

Visgi Kopenhagos komandos gretose įspūdingai rungtyniavo nepramušama siena buvęs vartininkas Karlas-Johanas Johnssonas, atrėmęs net 13 varžovų bandymų.

Pusfinalyje Mančesterio futbolininkų lauks „Sevilla“ ir „Wolverhampton“ poros nugalėtojai.

Abu likę ketvirtfinaliai bus žaidžiami antradienį, o pusfinaliai vyks rugpjūčio 16-17 dienomis.