Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 3d. 10:02

Vartininkų dilema: kas gins Lietuvos rinktinės vartus mače su Lichtenšteinu?

Žydrūnas Karčemarskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ž.Karčemarskas yra nepakeičiamas Lietuvos rinktinės vartininkas, tačiau mače su Lichtenšteinu jo nebus.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė šįvakar stos į kovą su Lichtenšteino futbolininkais. Abiem komandoms tai bus penktasis mačas 2012 m. Europos čempionato atrankos I grupėje.

Kaip žinia, Lietuvos rinktinė su 4 taškais grupėje žengia ketvirti, Lichtenšteino rinktinė – penkta. Ji taškų atrankos grupėje dar nėra iškovojusi.

Nors Lietuvos rinktinė galvoja tik apie pergalę ir rezga atakuojančio futbolo schemas, svarbų sprendimą treneriams teks priimti ir galvojant apie savų vartų saugumą.

Raimondui Žutautui reikės apsispręsti, kas gins Lietuvos rinktinės vartus, kadangi Žydrūnas Karčemarskas to negalės daryti dėl traumos, o Giedrius Arlauskis į rinktinę neatvyko dėl mistinėmis tampančių priežasčių.

Kandidatai trys – Ernestas Šetkus, Mindaugas Malinauskas ir vos 21-erių Šarūnas Jurevičius. Labiausiai tikėtina, kad R.Žutautas pasirinks vieną iš pirmų dviejų. Beje, nė vienas iš trijų vartininkų dar nėra žaidęs oficialių rungtynių nacionalinės rinktinės gretose.

„Nematau didelės problemos, kad Žydrūno nėra. Kartu su trenerių štabu pasitikime tais, kuriuos kviečiame į rinktinę, ir tikiuosi, kad problemų nebus. Šiuo metu E.Šetkus, ir M.Malinauskas, ir Š.Jurevičius labai gerai atrodo Lietuvos lygiu. Nors kaip vartininkai dar yra jauni ir jiems trūksta patirties. Galiu pasakyti tiesiai šviesiai, kad Žydrūnas dabar, ir, manau, dar ilgam, Lietuvoje yra tapęs vartininku numeris vienas ir tokios lygiavertės pamainos, išskyrus G.Arlauskį – tegu, aišku, neįsižeidžia kiti vartininkai – nematau. Ž.Karčemarskas jau vien savo buvimu duoda labai didelį pasitikėjimą komandai“, – kalbėjo vartininkų treneris Audrius Ramonas, patikinęs, kad Lietuvos rinktinės vartai bus saugūs, kad ir kas bestovėtų. 

Kas gins Lietuvos rinktinės vartus?
   Mindaugas Malinauskas Ernestas Šetkus
 FAKTAI
Diosgyori VTK nuotr./Mindaugas Malinauskas

 

 VMFD „Žalgirio“ nuotr./E.Šetkus saugos „Žalgirio“ vartus

Amžius 28 metai  26 metai
Miestas Vilnius Tauragė
Klubas  „Debreceni VSC“ (Vengrija)  Nikosijos „Olympiakos“ (Kipras)
Ankstesnė karjera 2004–2005 / Vilniaus „Žalgiris“ (Lietuva)
2006–2007 / FBK „Kaunas“ (Lietuva)
2008 /  „Šilutė“ (Lietuva)
2009–2010 / „Tranzits Ventspils“ (Latvija)
2010 / „Diosgyori VTK“ (Vengrija)
2005–2008 / Vilniaus „Žalgiris“ (Lietuva)
2009 / Tauragės „Tauras“ (Lietuva)
2010 / Vilniaus „Žalgiris“ (Lietuva)
Žaidimas rinktinėje  2 rungtynės, 4 praleisti įvarčiai (2006 m. draug. rungt. su Lenkija, 2007 m. su draug. rungt. su Maliu)  1 rungtynės, 0 praleistų įvarčių (2011 m. draug. rungt. su Lenkija)
 MINTYS    
 Apie artėjančias rungtynes

Nuotaika puiki. Kitokia prieš Lietuvos rinktinės rungtynes ir negali būti.

Esame rimtai nusiteikę, laukia labai rimtos varžybos. Reikia trijų taškų.
 Apie Lichtenšteino rinktinę Nemanau, kad vartininkui šiose rungtynėse nebus darbo. Priešingai – šios rungtynės vartininkui nebus lengvos. Kai žaidi su komanda, kuri daug ginasi ir kontraatakuoja, vartininkui nebūna paprasta, nes būna keli momentai, kurie gali būti lemtingi. Todėl svarbu neprarasti budrumo.  Be abejo, jie labiau ginsis, bet kontraatakuoti moka. Visos komandos šiais laikais moka žaisti, nebėra tokių rezultatų 7:0 ir panašių. Gali tekti ir vartininkui padirbėti, nebūtų nieko nuostabaus. Pažiūrėsime, kaip bus. Vis dėlto svarbiausia patiems įmušti.
Apie Žydrūną Kačemarską Kalbos, kad Ž.Karčemarsko netektį rinktinė pajus, mūsų, kitų vartininkų, ambicijų neužgauna. Kodėl turėtų? Jis puikus vartininkas, Lietuvoje šiuo metu – nr. 1. Žinoma, neužgauna. Visiems nutinka traumų. Tai netektis rinktinei, bet mes stengsimės viską padaryti, kad komanda to nepajustų. Ž.Karčemarskas yra vienas rinktinės lyderių, ir kad ir kas jį pakeistų, psichologiškai tai vis tiek bus netektis komandai.
Apie galimybę išbėgti į aikštę

Kas nesitiki žaisti? Visi čia esame tam, kad žaistume. Kad padėtume komandai. Bet kaip bus, parodys laikas.

 
Kiekvienas žaidėjas nori gauti šansą. Dabar puiki proga – nėra nei Ž.Karčemarsko, nei G.Arlauskio. Galbūt daugiau tokių progų nebus.
Apie vienas kitą Sunku vertinti, kuris iš mūsų turi daugiau šansų. Abu žaidžiame stipriuose klubuose. Ernestas Kipre daug žaidė, turi žaidybinės praktikos. Aš gal mažiau žaidžiau. Rinktinėje nei man, nei jam neteko daug žaisti, todėl, manau, kad mūsų patirtis labai panaši. Esame lygiaverčiai konkurentai. Jis gal daugiau patyręs, su rinktine daugiau treniravęsis. Galbūt ta patirtis ir nulems. Vis dėlto kiekvieno šansus svers treneriai. Aš pasiruošęs, kojos nedreba, bet spręs jie.
Apie trenerio sprendimą Manau, trenerio sprendimą labiausiai lems treniruotės prieš rungtynes. Treneris pasirinks tą, kuriuo labiau pasitikės.   Manau, lems tai, kaip pasirodysime per treniruotes. Treneris paskutinę dieną, manau, priims sprendimą.
Apie klubinį sezoną Pirmas pusmetis buvo neblogas, po to keitėsi treneriai, atėjo naujas vartininkas, teko mažiau žaisti. Bet tikiuosi, kad kitas sezonas bus geras. Klube dabar tokia situacija, jog, panašu, kitą sezoną turėčiau žaisti daugiau. Tikslus patenkinome – užėmėme 8 vietą. Iš pradžių negavau progos, bet po penkių turų pradėjau žaisti ir tapau pagrindiniu vartininku. Turiu sutartį kitam sezonui.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką