Vengrų kovingumas neliko neapdovanotas – „Euro 2020“ išplėšė tašką iš prancūzų

Apmaudžiai pirmajame „Euro 2020” ture pralaimėjusi Vengrijos rinktinė pagaliau gali džiaugtis pirmuoju tašku. Alinančiame karštyje Budapešte jie netikėtai rezultatu 1:1 sužaidė su vienais turnyro favoritų prancūzais.

Prancūzai mirtininkų F grupėje su 4 taškais šiuo metu yra pirmi. Pirmą tašką iškovojusi Vengrijos rinktinė pakilo į trečią poziciją.

Nuo 19 val. į milžiniškos svarbos mūšį Miunchene stos Vokietijos ir Portugalijos rinktinės.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Priminsime, kad pirmajame „Euro 2020“ ture vengrai daugiau nei 80 minučių kovojo prieš portugalus, tačiau galiausiai nusileido 0:3.

Susitikimą Budapešto „Puskas“ stadiono šeimininkai pradėjo keletu aktyvių reidų link varžovų vartų, tačiau jau netrukus turėjo giliai užsidaryti gynyboje.

Prancūzų reidai varžovų baudos aikštelėje tapo vis aštresni, tačiau puikių progų pirmajame kėlinyje neišnaudojo nei Kylianas Mbappe, nei Karimas Benzema.

Pasaulio čempionai kamuolį kontroliavo beveik dvigubai daugiau laiko, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje liko šokiruoti – puikią greitą ataką surezgę vengrai išsiveržė į priekį po Attila Fiolos įvarčio 45+2 min.

Po pertraukos svečių žaidimą kiek pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs Ousmane Dembele, sykį pataikęs į virpstą. Galiausiai įvartis į šeimininkų vartus visgi krito – 66-ąją minutę K.Mbappe siuntė kamuolį link vartų, ten jo sėkmingai išmušti nesugebėjo vienas iš Vengrijos gynėjų, o varžovų klaida pasinaudojęs Antoine'as Griezmannas rezultatą išlygino.

Per likusią mačo dalį prancūzai surengė tikrą varžovų vartų apgultį, tačiau pergalingo įvarčio taip ir nepelnė – susitikimas baigėsi 1:1.

Dvikovos favoritai daugiau laiko kontroliavo kamuolį (61 prieš 39 proc.), tačiau tik sykiu daugiau pataikė į vartų plotą (4:3).

HungaryFrance

Vengrija – Prancūzija 1:1

45+2' Attila Fiola [1:0]

66' Antoine'as Griezmannas [1:1]

Rungtynių eiga:

90+4 min. R.Varane'as po standartinės situacijos turėjo gerą progą išplėšti pergalę, tačiau jo smūgis galva netikslus. Lygiosios!

82 min. Puikus P.Gulasci žaidimas! K.Mbappe paleidžia tikrą torpedą, bet vartininkas savo darbą atlieka nepriekaištingai.

69 min. Dėl milžiniško karščio aikštėje ir vėl skelbiama atsigaivinimo pertraukėlė.

66 min. ĮVARTIS! Žaibiška prancūzų ataka, kuri prasideda tolimu H.Lloriso perdavimu. K.Mbappe iš dešiniojo krašto siunčia aštrų perdavimą, o ten kamuolys pasiekia A.Griezmanną. Pastarasis iš artimojo nuotolio sušaudo varžovų vartininką – 1:1.

59 min. Aikštėje pasirodęs O.Dembele pataiko į virpstą.

52 min. Vengrai toliau kompaktiškai ginasi ir mažais žingsneliais artėja prie prie pirmųjų taškų.

Baigėsi penkios pridėtos teisėjo minutės. Keliaujame į pertrauką!

45+2 min. ĮVARTIS! Nepatikėsite, tačiau jis krenta į prancūzų vartus! Puikiai į greitą ataką pasileidęs Attila Fiola užtikrintai nuginkluoja H.Llorisą ir išveda šeimininkus į priekį.

34 min. Šeimininkų vartų apgultis tęsiasi, tačiau realizacija turėtų kelti nemažai galvos skausmo Didier Deschampsui.

31 min. Fantastiškas K.Mbappe perdavimas įkertančiam K.Benzema, tačiau puolėjas iš puikios situacijos smūgiuoja šalia vartų.

26 min. Sunkios oro sąlygos paveikė Adamą Szalai, kuris atiduoda kapitono raištį kolegai ir mačo tęsti nebegali.

24 min. Įpusėjus kėliniui teisėjas skelbia atsigaivinimo pertraukėlę. Nepakeliamas karštis vyrauja ne tik pas mus Lietuvoje – Budapešte termometro stulpelis taip pat rodo apie 30 laipsnių.

21 min. K.Mbappe kol kas dominuoja antrajame aukšte, tačiau į vartus neprisitaiko. Visgi tai labai rimti signalai vengrams, kurie pastaruoju metu tik atsimušinėja.

17 min. Puikus L.Digne perdavimas iš kairiojo krašto į baudos aikštelę įkirtusiam K.Mbappe. Prancūzų vunderkindo smūgiuotas kamuolys galva skrieja šiek tiek virš vartų.

14 min. Pirmoji pavojinga proga prie vengrų vartų. K.Bemzema tikrina varžovų vartų sargo budrumą, o pastarasis žaidžia kiek neužtikrintai – labai nestipriai atmuša kamuolį. Šeimininkus nuo didesnių pavojų netrukus gelbėja A.Griezmanno nuošalė.

10 min. B.Pavard'as dar sykį pažeidžia taisykles ir šį kartą arbitras Michaelas Oliveris jam nedovanoja – rodo pirmą geltoną kortelę.

7 min. Vengrai dvikovą pradeda visai kaip ir pirmajame ture – nepaisydami autoritetų ir drąsiai pereidami į puolimą. Šeimininkams pavyksta perimti keletą kamuolių aikštės viduryje, tačiau rimtesnių progų kol kas nematome.

1 min. Rungtynės prasideda!

Vengrijos startinė sudėtis (3-5-2): Peteris Gulacsi; Attila Szalai, Willi Orbanas, Endre Botka; Attila Fiola, Loicas Nego, Adamas Nagy, Andras Schaferis, Laszlo Kleinheisleris; Adamas Szalai, Rolandas Sallai.

Prancūzijos startinė sudėtis (4-3-3): Hugo Lloris; Benjaminas Pavard'as, Raphaelis Varane, Presnelis Kimpembe, Lucas Digne; Paulis Pogba, N'Golo Kante, Adrienas Rabiot; Antoine'as Griezmannas, Kylianas Mbappe, Karimas Benzema.