Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vilniaus „Žalgirio“ stadiono istorija: nuo šlovės laikų iki griovimo

Trečiadienį pradėtas griauti legendinis „Žalgirio“ stadionas Vilniuje pasižymi turtinga istorija. Joje – ir Vilniaus „Žalgirio“ šlovės akimirkos, ir vandalų išpuoliai, ir grandioziniai planai atgimti iš naujo. Vis dėlto dabar stadiono likimas jau aiškus – vietoje jo iškils viešbutis ir komercinės patalpos.
Vilniaus Žalgirio futbolo stadionas
Vilniaus Žalgirio futbolo stadionas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Portalas 15min primena 10 svarbiausių Vilniaus „Žalgirio“ stadiono istorijos datų.

1949 m.: prasideda stadiono, statyto Lenkijos kariškių tarpukariu ir karo metu apgriauto, rekonstrukcija. Po rekonstrukcijos stadionas įgyja išvaizdą, kurią turėjo iki pat savo egzistavo pabaigos. Rekonstrukcijos projekto autorius – architektas Viktoras Anikinas.

Įdomu, kad „Žalgirio“ stadione vykdavo ne tik futbolo rungtynės. Čia būdavo įrengiama ir lauko krepšinio aikštė, bokso ringas, yra vykusios kultūrizmo varžybos.

pliadisfoto.com archyvo nuotr./Retro nuotrauka – boksas „Žalgirio“ stadione
pliadisfoto.com archyvo nuotr./Retro nuotrauka – boksas „Žalgirio“ stadione

1962 m.:„Žalgirio“ stadionas ir pati Vilniaus „Žalgirio“ komanda gauna dabartinį pavadinimą. Iki tol klubas vadinosi „Spartakas“.

1987 m.: Vilniaus „Žalgiris“, kuris namų rungtynes žaidė „Žalgirio“ stadione, iškovoja SSRS čempionato bronzos medalius. Tai sėkmingiausias komandos pasiekimas per visą sovietmetį. Į priekį praleisti buvo tik Maskvos „Spartak“ ir Dnepropetrovsko „Dnepr“.

Vilniaus „Žalgirio“ nuotr./Vilniaus „Žalgiris“
Vilniaus „Žalgirio“ nuotr./Vilniaus „Žalgiris“

2004 m.: Lietuvos futbolo rinktinė atrankoje į 2006 m. pasaulio čempionatą „Žalgirio“ stadione sužaidžia lygiosiomis 0:0 su Ispanija. Po rungtynių ispanai apkaltina itin prastą „Žalgirio“ stadiono būklę, o jas stebėjęs FIFA komisaras pateikia ataskaitą, kad stadionas neatitinka FIFA reikalavimų ir jame negali vykti tarptautinio lygio rungtynės.

2010 m.: Vilniaus „Žalgiris“, kuris tuo metu vadinosi VMFD „Žalgiris“, sužaidžia paskutines savo rungtynes „Žalgirio“ stadione.

2012 m.: į Vilniaus „Žalgirio“ stadioną futbolas trumpam grįžta: čia namų rungtynes žaidžia Vilniaus REO komanda. Tais pačiais metais „Žalgirio“ stadioną suniokojo vandalai: pavogė vartus, iškasinėjo veją, sulaužė atsarginių žaidėjų suolelius.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vandalų nuniokotas „Žalgirio“ stadionas
Alfredo Pliadžio nuotr./Vandalų nuniokotas „Žalgirio“ stadionas

2013 m.: bankrutuoja „Ūkio bankas“, kurio dukterinė bendrovė „Žalgirio sporto arena“ vienintelė buvo pateikusi pasiūlymą Vilniaus savivaldybės paskelbtame konkurse statyti naują stadioną Vilniuje „Žalgirio“ stadiono vietoje. Stadionas pereina Šiaulių bankui.

2014 m.: Vilniaus savivaldybė nutraukia konkursą dėl naujo stadiono statybos. Šiaulių bankas paskelbia parduodantis stadiono kompleksą ir teritoriją.

2015 m.: iš Šiaulių banko stadioną perka Arvydo Avulio bendrovė „Hanner“. Pastarasis paskelbia, kad čia iškils komercinės paskirties pastatai – biurai, viešbučiai, viešojo maitinimo įstaigos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis

2016 m.: „Žalgirio“ stadionas pradedamas griauti. Liepos 6 dieną čia 20-ojo gimtadienio koncertą surengė „G&G Sindikatas“, taip leisdamas vilniečiams paskutinį kartą užeiti į legendinį stadioną ir su juo atsisveikinti. Po koncerto, kaip ir visoje Lietuvoje, „Žalgirio“ stadione dar nuskamba „Tautiška giesmė“ – lyg paskutinis stadiono atodūsis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius