Vilniaus „Žalgiris“ atsirevanšavo „Trakams“ ir priartėjo prie A lygos čempionų titulo

Vilniaus „Žalgiriui“ pavyko ilgai lauktas revanšas. Antroje „A lygos“ lyderių akistatoje, kuri įvyko 27-ame ture, žalgiriečiai po antrame kėlinyje pelnytų įvarčių 2:0 (0:0) nugalėjo „Trakus“.
Aleksandras Byčianokas ir Semiras Kerla
Aleksandras Byčianokas ir Semiras Kerla / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmą sykį šiame sezone „riterius“ palaužę vilniečiai nuo antroje vietoje žengiančių varžovų atitrūko aštuonių taškų persvara.

Rungtynių pradžioje „Trakai“ atrodė pranašesni ir per pirmas penkias minutes sukūrė dvi progas. Pirmą sykį šalia vartų galva smūgiavo Nerijus Valskis, o netrukus Artiomo Gurenkos bandymą atrėmė Armantas Vitkauskas.

Vartininkas ištaisė savo paties klaidą, kai neapdairiai palikęs poziciją suteikė galimybę Davidui Aršakianui pavojingai perduoti kamuolį laisvam komandos draugui.

Po šių epizodų žaidimo tempas sulėtėjo ir išpuoliai prie abiejų vienuolikių vartų tapo gana reti.

Pirmame kėlinyje Valdui Dambrauskui teko pakeisti du traumas patyrusius futbolininkus. Elivelto pakeitė Eliandro, o A. Vitkauską – Saulius Klevinskas.

Prieš pat pertrauką „Trakų“ vartams pagrasino Semiras Kerla. Po pakelto kampinio bosnis pabėgo nuo varžovo ir galva smūgiavo šiek tiek virš skersinio.

„Žalgiris“ šių rungtynių likimą nulėmė antro kėlinio pirmoje pusėje. 50-ą minutę po puikaus Eliandro perdavimo iš dešiniojo krašto laisvas baudos aikštelėje buvęs Mantas Kuklys nepriekaištingai mušė vienu lietimu. Marius Rapalis šį kartą neturėjo galimybių išgelbėti komandos.

Arti tikslo buvo ir Eliandro: brazilas po pakelto kampinio smūgiavo galva, o klastinga trajektorija skriejęs kamuolys pralėkė arti virpsto.

58-ą minutę vilniečiai rezultatą padvigubino. Standartinės padėties metu S.Kerla perdavė kamuolį link Jurijaus Kendyšo, kuris kovodamas su varžovais, sugebėjo tiksliai spirti iš arti.

„Žalgiris“ pradėjo mėgautis žaidimu, tačiau kiek atsipalaidavo savo aikštės pusėje – „Trakai“ keletą sykių pavojingai atakavo.

V.Šilėnas smūgiavo iš dėkingos pozicijos ir jau beveik matė, kaip kamuolys suspurdės vartų tinkle, bet S.Kerla paskutinę akimirką smūgį blokavo.

Gerą progą sušvelninti rezultatą turėjo praėjusiame sezone Vilniaus klube žaidęs Vaidotas Šilėnas. Futbolininkas smūgiavo iš dėkingos pozicijos ir jau beveik matė, kaip kamuolys suspurdės vartų tinkle, bet S.Kerla paskutinę akimirką smūgį blokavo.

Per paskutines penkiolika minučių N.Valskis du kartus privertė paplušėti S.Klevinską, savo ruožtu, Deividas Česnauskis iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Atsipalaidavimas „Žalgiriui“ žalos nepridarė: vilniečiai išsaugojo savo vartus „sausus“, o „Trakai“ daugiau neįstengė ko nors sukurti.

Trakų „Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0)
„Trakai“:
M. Rapalis, D. Česnauskis, E. Gaurilovas, L. Klimavičius, A. Byčianokas, A. Gurenka (72 min. D. Šėgžda), V. Šilėnas, J. Mamajevas, N. Valskis, J. Zasavickis (60 min. R. Stanulevičius), D. Aršakianas.
„Žalgiris“: A. Vitkauskas (25 min. S. Klevinskas), G. Freidgeimas, S. Kerla, D. Slijngardas, A. Švrljuga, J. Kendyšas, M. Kuklys, L. Pilibaitis, S. Nyuiadzis, Elivelto (10 min. Eliandro), D. Šernas (82 min. E. Vaitkūnas).
Įvarčiai: M. Kuklys (50), J. Kendyšas (58)
Geltonos kortelės: J. Zasavickis (34), L. Klimavičius (57) ; G. Freidgeimas (19), J.Kendyšas (90+2)

„A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10. Šiaulių „Šiauliai“ 26 3 5 18 22:64 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 17, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.