Publikuota: 2015 kovo 18d. 18:50

Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo „Spyrį“ ir tapo A lygos lyderiu

Serge'as Nyuiadzi
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Serge'as Nyuiadzi

Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo dar tris taškus „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Šalies čempionai išvykoje minimalia persvara 1:0 (0:0) palaužė debiutanto Kauno „Spyrio“ pasipriešinimą ir pasiekė ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų. Laikinosios sostinės komanda įsirašė antrąją nesėkmę.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ turėjo akivaizdžią persvarą, tačiau jos paversti pavojingais momentais nesisekė. Aktyviai mačą pradėjęs Serge Nyuiadzis atliko keletą aštrių perdavimų link vartų, bet juos sugaudavo užtikrintai žaidęs Modestas Stonys. Ne ką geriau vilniečiams sekėsi išnaudoti standartines situacijas. „Spyrio“ gynėjai klaidų „antrajame aukšte“ nedarė ir atmušdavo praktiškai visus link vartų pasiųstus kamuolius.

Didelėmis pajėgomis atsitraukusiems į savo aikštės pusę kauniečiams nesisekė ilgiau palaikyti kamuolio, todėl buvo sunku kurti greitus išpuolius. Visgi 17-ą minutę lygos debiutantai galėjo išsiveržti į priekį. Andrius Velička tiksliu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Dmitrijų Rekišą, kurio stiprų smūgį pažeme ne be vargo sugavo Armantas Vitkauskas.

Kėlinio viduryje žalgiriečiams pavyko surengti bene vienintelę įvarčio vertą ataką. Po S.Nyuiadzio labai tikslaus perdavimo iš krašto kamuolio nepasiekė Klimas Gusočenko. Jo laimei, laisvas likęs Elivelto smūgiu galva į vartus nepataikė.

Prieš pat pertrauką vilniečiai „nuskriaudė“ praėjusiame sezone buvusį komandos draugą A.Veličką. Kovodamas dėl kamuolio puolėjui Deividas Šemberas netyčia alkūne pataikė į veidą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ treneriai į aikštę metė Jakubą Wilką. Žaidimas ir toliau vyko „Spyrio“ aikštės pusėje, tačiau padavimai link vartų buvo vis pavojingesni. Po vieno jų, 54-ą minutę, šalies čempionai išsiveržė į priekį. Įvartį tiksliu smūgiu galva į vartų kampą po Vytauto Lukšos perdavimo įmušė S.Nyuiadzis.

Jau kitos atakos metu pasižymėti galėjo ir Elivelto, bet kovodamas su gynėju puolėjas nesugebėjo pataikyti į vartus po Egidijaus Vaitkūno aukšto perdavimo. Legionierius iš Brazilijos prašė teisėjo skirti baudinį, rodydamas, kad buvo stumiamas į nugarą, tačiau jo prašymas liko neišgirstas. Vėliau perdavimo baudos aikštelėje sulaukusio J.Wilko stiprų smūgį blokavo prie jo suskubęs Paulius Daukša.

73-ą minutę nuo antrojo įvarčio komandą išgelbėjo puikiai sužaidęs „Spyrio“ vartininkas. M.Stonys šuoliu sugebėjo atremti labai pavojingą S.Nyuiadzio smūgį pažeme į vartų kampą iš baudos aikštelės prieigų po kampinio.

Tik kėliniui baigiantis aikštės šeimininkams pavyko priartėti prie vilniečių vartų, bet pora kampinių bei standartinė situacija liko neišnaudoti. Kartą iš toli netaikliai smūgiavo D.Rekišas.

Pavojingiausią „Spyrio“ progą jau per arbitro pridėtą laiką prie vilniečių vartų sukūrė patys svečiai. Nesusikalbėjus Semirui Kerlai ir A.Vitkauskui, prieš vartus iššoko A.Velička. Puolėjas suklaidino „Žalgirio“ vartininką, bet iš aštraus kampo nesugebėjo stipriu smūgiu pasiųsti kamuolį į tuščių vartų tinklą ir S.Kerla spėjo jį išmušti nuo vartų linijos.

Kauno „Spyris“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (0:0)

„Spyris“: M.Stonys, P.Daukša, M.Miškinis, D.Šinkūnas (73 min. M.Gavrilovas), K.Gusočenko, B.Olensevičius, G.Palma (84 min. E.Kloniūnas), D.Rekišas, D.Stulga, R.Sikorskis (67 min. R.Daunys), A.Velička.

„Žalgiris”: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, A.Švrljuga, S.Kerla, E.Vaitkūnas, D.Šemberas, J.Kendyšas, J.Lasickas (46 min. J.Wilkas), V.Lukša (60 min. L.Pilibaitis), S.Nyuiadzis, Elivelto (74 min. K.Andreou).

Įvarčiai: S.Nyuiadzis (54).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      4  0  0  4   4:13  0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 10, T.Radzinevičius („Sūduva“), Elivelto („Žalgiris“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – po 4 įvarčius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

Iš „Alfa vyro“ bute rastos vaizdinės medžiagos policija sprendžia, kad gali būti daugiau nukentėjusių merginų – kviečia atsiliepti

Aktualu

Iš urvo Tailande išgelbėti berniukai nori atsiprašyti tėvų ir pavalgyti naminio maisto

Aktualu

Marijampolė ūžia: iš pradžių lervos, dabar – fekalijomis smirdintis vanduo

Sportas

Sunkiaatletis nustebo išgirdęs palankią žinią iš laboratorijos

Aktualu

Po 15min tyrimo sulaikytas „fotografas“: „Alfa vyras“ įtariamas merginų prievartavimu

Sportas

„Sūduvos“ treneris po istorinio pasiekimo: „Tikėjomės didelio spaudimo“

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

24sek

Stebėkite tiesiogiai: Lietuvos U-20 rinktinė stoja į aštuntfinalio mūšį su Ispanija

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Aktualu

Į Lietuvą tiektos listerija užkrėstos šaldytos daržovės išimamos iš rinkos

Gazas

Pokyčiai sostinės „pedagoginiame“ žiede: keisis eismo tvarka

24sek

NBA sudrebino mainai: Kawhi Leonardas – į „Raptors“, DeMaras DeRozanas – į „Spurs“

Gyvenimas

Interjero architektės patarimai, kaip įsirengti funkcionalią ir stilingą virtuvę

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Pasaulis kišenėje

Mažėja lėktuvų tualetai, kad būtų galima įsprausti dar vieną eilę kėdžių

Mokslas.IT

E621: anksčiau didžiausias maisto baubas, o dabar mokslininkai skelbia apie jo naudą

Vyro ir žmonos akrobatinis numeris vos nesibaigė tragedija: nepavykusį triuką užfiksavo kameros

Sportas

Jaunųjų lengvaatlečių „šūviai“ Suomijoje: spindėjo šuolininkė, disko metikas ir bėgikės

Aktualu

Gimdyvių mulkinimu ir nemokamų epidūrų apmokestinimu kaltinti Kauno medikai išteisinti

Sportas

15min studijoje apsilankęs V.Urbonas: Lietuvos klubų sėkmė Europoje turi ir neigiamą pusę