Vilniaus „Žalgiris“ trečią kartą iš eilės iškovojo LFF taurę

Lietuvos futbolo A lygos čempionai ir lyderiai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai trečią kartą iš eilės ir aštuntą kartą komandos istorijoje į viršų iškėlė LFF taurę. Vilniaus futbolininkai Utenoje vykusiame finale 2:1 (2:0) palaužė Gargždų „Bangą“.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmąjį įvartį čempionų titulą apgynusiems „Žalgirio“ futbolininkams 13-ąją minutę įmušė Jakubas Wilkas. „Bangos“ futbolininkai keletu bandymų nesugebėjo išmušti aukštai skriejančio kamuolio, o šį suvaldęs J.Wilkas stipriu smūgiu pasiuntė į tolimą vartų kampą.

Žalgiriečiai turėjo dar kelias progas, o 38-ąją minutę jiems pavyko rezultatą padvigubinti. D.Šemberas atliko tobulą perdavimą iš kairiojo krašto ir L.Pilibaitis galva pelnė antrą „Žalgirio“ įvartį.

Po pertraukos „Banga“ atsigavo ir  E.Grigaitis smūgiu iš 16 metrų švelnino rezultatą – 2:1.

Nors gargždiškiai buvo įsitvirtinę priešininkų baudos aikštelėje, tačiau labai pavojingų progų „Banga“ nesukūrė iki pat mačo pabaigos. 81-ąją min. „Bangą“ nuo trečio įvarčio ir labai pavojingo J.Wilko smūgio išgelbėjo tik vartininkas.

Anksčiau Vilniaus „Žalgiris“ šalies taurės savininku tapo 1991, 1993, 1994, 1997, 2003, 2012 ir 2013 metais. Aštuoni kartai – naujas šalies rekordas. Septynis kartus LFF taure džiaugėsi Kauno „Inkaro“ vienuolikė.

Tris kartus iš eilės laimėti LFF taurę iki šiol pavyko tik vienai komandai – Kauno „Kelininkui“ 1978-1980 metais.

Gargždų ekipa į turnyro finalą iškopė tik antrąjį kartą. Pirmasis gargždiškių bandymas laimėti finalą 2011 metais nebuvo sėkmingas – Alytuje po pratęsimo nusileista Panevėžio „Ekranui“ 2:4. Beje, tuomet du įvarčius į „Bangos“ vartus įmušė du dabartiniai „Žalgirio“ futbolininkai – Andrius Velička ir Ramūnas Radavičius.

Lietuvos futbolo taurės turnyras pirmą kartą surengtas 1947 metais. Šių metų taurės finalo nugalėtojas tapo jau 68-uoju trofėjaus savininku.