Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus „Žalgirių“ galvosūkis

Su „Žalgirio“ logotipu ir pavadinimu į aikštelę išbėgti norėję REO žaidėjai legendinės Lietuvos futbolo komandos simboliką turėjo paslėpti lipnia juostele.
„15min“ nuotr. / Su „Žalgirio“ logotipu ir pavadinimu į aikštelę išbėgti norėję REO žaidėjai legendinės Lietuvos futbolo komandos simboliką turėjo paslėpti lipnia juostele.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek Vilniuje „Žalgirių“? Šis, atrodytų, paprastas klausimas tampa tikru galvosūkiu. Vienas, du, o gal net trys?

Nuo 1962-ųjų Vilniuje buvo tik vienas „Žalgiris“, pelnytai vadinamas garsiausiu Lietuvos futbolo klubu. Tačiau 2008-aisiais susidūręs su rimtomis finansinėmis problemomis klubas tapo neveiksniu. Prieš metus jam buvo iškelta bankroto byla, o bendros klubo skolos viršija 2,5 mln. Lt.

Gelbėdami nykstančią legendinę komandą „Žalgirio“ žaidėjai ir sirgaliai 2009-aisiais įkūrė Vilniaus miesto futbolo draugiją, kurią taip pat pavadino „Žalgiriu“. Jau po metų VMFD „Žalgiris“ žaidė aukščiausiame Lietuvos futbolo čempionate, kur pasipuošė bronzos medaliais.

Šiemet Vilniuje atsirado dar vienas „Žalgiris“. Seimo nario Aleksandro Sacharuko prieš keletą metų įkurtas Vilniaus futbolo klubas (FK) pareiškė išsinuomojęs bankrutuojančio „Žalgirio“ pavadinimą, logotipą ir panoro šiuo vardu startuoti I lygoje, taip sukeldamas rimtą šurmulį šalies futbolo visuomenėje.

Vardą gavo dykai

„Žalgirio“ vardo ir logotipo mes nepirkome, o su bankroto administratoriumi sudarėme licencijos panaudos sutartį. Taip siekiame išsaugoti šio pavadinimo ir logotipo vertę, nes jeigu jie nebus naudojami, tai ir šis turtas taps bevertis“, – „15min“ teigė vienas iš Vilniaus FK steigėjų Saulius Žentelis.

Tačiau planas neišdegė. Savaitgalį „Žalgirio“ stadione su legendinio klubo simbolika išbėgti į aikštelę planavę Vilniaus FK futbolininkai paskutinę akimirką turėjo lipnia juostele užmaskuoti „Žalgirio“ pavadinimą ir logotipą. Mačo protokole prie komandos pavadinimo buvo įrašyta REO.

„Turime teismo sprendimą, kuris draudžia išnuomoti „Žalgirio“ pavadinimą“, – „15min“ paaiškino Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius.

Dar kovo 14-ą Vilniaus apygardos teisme priimtą nutartį turi ir „15min“ redakcija, tačiau S.Žentelis teigė apie tai nieko nežinantis.

Žada grąžinti skolas

„Mūsų ateities planai yra didžiuliai. Tačiau jeigu mes sumokėsime „Žalgirio“ skolas, o federacija ir toliau neleis mums naudoti nei vardo, nei logotipo? Federacija elgiasi labai šališkai mūsų klubo atžvilgiu, gindama tik vieną klubą – VMFD. Neva ta draugija yra tikrasis „Žalgiris“, tačiau juk UEFA aiškiai pasakė, jog taip nėra“, – skundėsi S.Žentelis.

„Žalgiris“ yra atgaivintas prieš dvejus metus, o dabar vaidinti naujus gaivintojus – nesolidu, – sakė I.Butautas.

Kas nutiktų, jei REO išpildytų savo planus ir sumokėtų „Žalgirio“ skolas? „Abu klubai galėtų vadintis „Žalgiriais“. Tai yra bendrinis pavadinimas ir mes to negalime uždrausti. Jeigu klubams patogu turėti tokią netvarką, čia yra jų reikalas. Tačiau A ir I lygos nuostatuose parašyta, jog tuo pačiu pavadinimu komandos negali žaisti. Taigi, kol VMFD „Žalgiris“ žaidžia su „Žalgirio“ pavadinimu, kitos komandos tokiu pačiu pavadinimu mes negalime registruoti“, – paaiškino L.Varanavičius.

Sirgaliai pasirinko

Vilniuje atsiradęs dar vienas „Žalgiris“ sirgalių nesuskaldė. „Kiek man žinoma, „Žalgiris“ yra vienas. Jeigu kažkas iš REO vadovų ir norėjo kažko gero, tai pradėjo ne iš to galo. „Žalgiris“ yra atgaivintas prieš dvejus metus, o dabar vaidinti naujus gaivintojus – nesolidu“, – „15min“ sakė ištikimiausia „Žalgirio“ sirgalių grupe laikomos „Pietų IV“ atstovas Ingvaras Butautas.

„Man tai panašiau į kažkokį iššūkį ar ambicijas. Čia yra žmonių, kurie 2009-aisiais šiaip ne taip išsaugojo „Žalgirį“, kad jis neišnyktų iš Lietuvos futbolo žemėlapio, paniekinimas“, – spėjo I.Butautas.

Įdomu, jog REO komanda šį sezoną rungtyniaus Vilniaus „Žalgirio“ stadione. „15min“ žiniomis, klubui buvo sudarytos išskirtinės sąlygos. Tuo tarpu praėjusiame sezone čia žaidusiai VMFD „Žalgiris“ buvo pasiūlytos tokios sąlygos, jog komandai namų rungtynes labiau apsimoka žaisti Kaune arba Alytuje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką