Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai kviečiami palaikyti „Žalgirio“

Visas Vilnius už "Žalgiri"
zalgiris-vilnius.lt nuotr. / Visas Vilnius už „Žalgirį"
Šaltinis: 15min
0
A A

„Visas Vilnius už „Žalgirį“ – tokiu šūkiu pradėta visuotinė iniciatyva, kuria siekiama suburti kuo daugiau futbolo aistruolių ir palaikyti šiemet prisikėlusią Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komandą.

Už kiekvieną Vilniaus „Žalgirio“ aistruolio balsą, atiduotą tinklalapyje www.visasvilniusuzzalgiri.lt, pagrindinis komandos rėmėjas interneto lošimų bendrovė „Unibet“ žada skirti „Žalgiriui“ litą paramos.

„Esu neabejingas sportui, futbolui, nes manau, kad iš jo daug ko galima pasimokyti: komandinio žaidimo, ištvermės, greitų sprendimų, taip pat tai geros sveikatos garantas. Būdamas vilnietis, palaikau ir mūsų legendinę komandą, kviečiu visus prisidėti prie judėjimo už atgimusį „Žalgirį“, – sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.

Visuotine iniciatyva „Visas Vilnius už „Žalgirį“ siekiama populiarinti futbolą Vilniuje ir Lietuvoje. Tinklalapyje www.visasvilniusuzzalgiri.lt bet kuris vilnietis iki spalio 4 d. gali nemokamai išreikšti savo paramą legendiniam sostinės futbolo klubui bei nurodyti, iš kokio rajono atiduoda savo palaikomąjį balsą VMFD „Žalgiriui“. Rajonas, kuriame „Žalgirio“ sirgalių bus daugiausia, gaus prizą – žalgiriečiai atvyks į to rajono stadioną žaisti draugiškų rungtynių su vietos komanda. Už kiekvieną gerbėjo balsą „Žalgiris“ taip pat gaus finansinės naudos – kompanija „Unibet“ vilniečių ekipai perves tiek litų, kiek gerbėjų palaikys komandą.

„Šiandien ateina tos dienos, kai Vilniaus „Žalgirio“ legenda atgimsta, todėl kviečiu visus vilniečius būti kartu su „Žalgiriu“, nes žaliai balti – mūsų praeitis, dabartis ir, tikiuosi, ateitis. Aš palaikau Vilniaus „Žalgirį“ iš savo gimtojo Antakalnio rajono„, – svetainėje www.visasvilniusuzzalgiri.lt kalba Vilniaus futbolo komandai neabejingas aktorius Andrius Bialobžeskis.

Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas teigia, kad „Žalgiris“ daugelį metų sugebėjo būti ne tik stipriausia Lietuvos komanda, bet ir skaudžiai įkąsti stipriausiems tuometiniams SSRS klubams ar varžovams iš Europos. „Vilniau „Žalgirį“ esame įpratę palaikyti nuo vaikystės. Lietuvos futbolas be Vilniaus „Žalgirio“, tai futbolas – be praeities ir be ateities. Todėl aš palaikau „Žalgirį“ ir kviečiu padaryti tą patį kitus vilniečius“, – teigia N. Kesminas.

„Esame Vilniaus dalimi ir norime kurti naujus „Žalgirio“ istorijos įrašus, padovanoti miestui saldžių pergalių. Tam labai svarbus kuo didesnis gerbėjų palaikymas: paskutinėse rungtynėse raginami kelių tūkstančių sirgalių įveikėme dabartinius Lietuvos čempionus. Sieksime ilgainiui sugrąžinti šį titulą į Vilnių ir stiprėti Europos lygmeniu“, – sako VMFD „Žalgiris“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Apie Vilniaus „Žalgirį“

Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ – giliausią istoriją Lietuvoje turintis futbolo klubas. „Žalgiris“ – pirmoji profesionali lietuviška futbolo komanda, nuo praėjusio amžiaus vidurio Lietuvą atstovavusi TSRS čempionatuose. Tikriausiai dėl to dar iki šiol futbolo mėgėjai politizuoja Vilniaus „Žalgirį“ ir vadina jį Lietuvos futbolo klubu iš Vilniaus.

Vilniaus FK „Žalgiris“ įkurtas 1947 m. Iki 1962 m. klubas vadinosi „Dinamo“ ir „Spartako“ vardais. 1962 m. šis futbolo klubas buvo pavadintas “Žalgiriu“. Nuo 1947 iki 1989 m. Vilniaus FK „Žalgiris“ dalyvavo Tarybų Sąjungos čempionatuose. 1987 m. aukščiausiame TSRS divizione vilniečiai iškovojo bronzos medalius.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Vilniaus FK „Žalgiris“ persikėlė rungtyniauti į Lietuvos pirmenybes (A lyga). Per 20 sezonų „Žalgiris“ iškovojo tris Lietuvos čempionų titulus (1991, 1992 ir 1997 m.), penkis kartus laimėjo LFF taurę, kartą – LFF Super taurę. UEFA organizuojamuose turnyruose Vilniaus „Žalgiris“ dalyvavo 16 kartų, rungtyniavo su tokiomis komandomis kaip Eindhoveno PSV (Olandija), Roterdamo Feyenoord (Olandija), Kijevo „Dinamo“(Ukraina) ir kt.

Dėl rimtų finansinių problemų Vilniaus “Žalgiris” nuo 2008 metų sezono tapo neveiksniu.
2009 metais komandos žaidėjai, treneriai ir „Pietų IV” sirgaliai, siekdami išsaugoti “Žalgirio” vardą, atsiskyrė nuo FK “Žalgiris” ir įkūrė Vilniaus miesto futbolo draugiją (VMFD) “Žalgiris”. Oficialiai Vilniaus miesto futbolo draugija (VMFD) “Žalgiris” įkurta 2009 metų vasario 23 dieną.

2009–ųjų kovo mėnesį LFF išimties tvarka suteikė galimybę VMFD „Žalgiriui“ rungtis I lygoje. Išlaikomas ir palaikomas ištikimiausių žaidėjų ir „Pietų IV“ sirgalių, 2009 metų sezone VMFD “Žalgiris” I lygoje iškovojo šeštąją vietą.

2009 metų pabaigoje Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojo paskirto eiti generalinio direktoriaus pareigas Rito Vaigino iniciatyva, buvo suburta „Žalgirio“ atkūrimo projekto grupė.

Grupė iniciatyvių, futbolo verslą išmanančių žmonių, parengė „Žalgirio“ atkūrimo viziją, surado rėmėjus, parengė „Žalgirį“ licencijavimui, subūrė geriausiems Lietuvos futbolo klubams konkurencingą komandą.

Supažindintas su bendruomeninio klubo idėja, pagalbos ranką ištiesė Vilniaus meras Vilius Navickas. Kartu su juo žengė ir Vilniaus miesto Taryba. 2010 metų vasario 24 dieną Vilniaus miesto savivaldybė tapo „Žalgirio“ dalininke.

2010 metų kovo 12 dieną, pritarus UEFA, Lietuvos futbolo federacijos vadovai oficialiai atverė A lygos duris VMFD „Žalgiris“.

Šiuo metu VMFD „Žalgiriui“ vadovauja šiuolaikiškas, patyręs, ambicingas, moderniai mąstantis ir efektyviai veikiantis kolektyvas. „Žalgirio“ administracija, treneriai ir futbolininkai tiki, kad futbolas Lietuvoje, ypač Vilniuje, turi didelį potencialą augti. Per kelis metus tai įrodyti – vienas „Žalgirio“ tikslų.

Komentarai
Temos Vilnius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką