„Viva Italija!“: po trijų anglų neįmuštų 11 metrų baudinių italai sužibo Europos auksu

Dramatiškame Europos futbolo čempionato finale viską lėmė 11 metrų baudinių serija. Per ją Italijos futbolininkai įmušė 3 kartus, o Anglija – tik 2. Italija po 53 metų pertraukos iškovojo žemyno pirmenybių auksą ir paliko liūdesy Angliją, su kuria įprastą rungtynių laiką baigė kovingomis lygiosiomis 1:1.

Neįtikėtina 11 metrų baudinių drama baigėsi Europos futbolo čempionatas, kurio finale Italijos komandos vyrų nervai buvo kietesni.

Domenico Berardi, Leonardo Bonucci ir Federico Bernardeschi sumušė baudinius, o vartininkas Gianluigi Donarrumma atrėmė du smūgius, dar sykį Anglija sukirto į virpstą.

Italija 3:2 baudiniais palaužė Angliją ir antrą kartą per šalies istoriją laimėjo Europos pirmenybių auksą.

Lyg tyčia visus tris Anglijos baudinius nerealizavo tie trys Anglijos futbolininkai, kurie aikštėje pasirodė rungtynių pabaigoje.

Iš pradžių Marcusas Rashfordas pataikė į virpstą. Jadonas Sancho, taip pat pasirodęs aikštėje likus žaisti kelias minutes pratęsime, irgi smūgiavo neužtikrintai – jo smūgį atlaikė Italijos vartininkas.

G.Donnarumma atrėmė ir paskutinį – penktąjį Anglijos rinktinės žaidėjo Bukayo Sakos smūgį.

Nors Anglijos vartininkas Jordanas Pickfordas irgi atmušė du baudinius, Anglija lieka titulų sausroje, vienintelį kartą svarbiausiose varžybose laimėjusi 1966 metais, kai tapo pasaulio čempione.

Šįkart futbolas negrįžo namo – 60 tūkst. žiūrovų akivaizdoje Vemblio stadione triumfavo nepralaimėtų rungtynių seriją iki 34-erių pratęsę Roberto Mancini treniruojami italai.

Įvarčiai per rungtynes

117 sekundžių – tiek laiko užteko Anglijai, kad pelnytų įvartį Europos čempionato finale.

Anglija šokiravo pastaruosius dvejus metus kone tobulą gynybą demonstravusius italus pačioje rungtynių pradžioje.

Apsigynus, Harry Kane'as įsibėgėjo su kamuoliu aikštės viduryje ir perdavė jį į dešinį kraštą Keranui Trippier, kurį anglų treneris įtraukė į starto sudėtį vietoj jaunojo Bukayo Sakos.

K.Trippier, pakėlęs galvą ir išlaukęs akimirką, skersavo į kairį kraštą, kur atskuodė ranka mojęs Luke'as Shaw.

„Scanpix“ nuotr./Luke'as Shaw pelnė įvartį.

Geriausiu kairiuoju gynėju šiame čempionate laikomas žaidėjas pykštelėjo kaire koja į artimą kampą ir pasiuntė į euforiją apie 60 tūkst. sirgalių stadione.

Tai pirmasis „Manchester United“ gynėjo įvartis atstovaujant Anglijos rinktinei, gal net svarbiausias karjeroje, beje, pelnytas 26-ojo gimtadienio išvakarėse.

Italija išlygino rezultatą 67 minutę, kai besiritusios atakų bangos tapo vis stipresnės ir po kampinio italai įgrūdo kamuolį į vartus.

Tai padarė Leonardo Bonucci – Turino „Juventus“ komandai atstovaujantis 34 metų gynėjas iš labai arti smūgiu išsprendė prie anglų vartų kilusią sumaištį, per kurią prieš tai vartininkas Jordanas Pickfordas ir virpstas gelbėjo šeimininkus.

„Scanpix“ nuotr./Leonardo Bonucci pelnė įvartį Italijai.

Italija kontroliavo kamuolį rungtynėse 66 proc. ir spyrė 19 kartų į vartus - tris kartus daugiau nei šeimininkai (6).

Nors Garetho Southgate' auklėtiniai kiek geriau atrodė per pratęsimą, Anglija pralaimėjo finalą, į kurį pateko pirmą kartą po 1966 metais laimėto pasaulio čempionų titulo.

Italija pastarąjį kartą šventė 2006 metų pasaulio čempionato auksą, bet Europos pirmenybių nugalėtoja tebuvo sykį ir tai buvo seniai – 1968 metais.

Svarbiausius finalinių rungtynių įvykius fiksavo15min.

Pratęsimas: Anglija – Italija 1:1

Viskas – Europos čempioną lems baudinių serija. Iki šiol vienintelė baudinių serija Europos čempionate finale buvo 1976 metais.

120 min. Pratęsime pridėtos trys minutės.

118 min. Anglija rengiasi 11 metrų baudinių serijai? Du puolėjai įeisti į aikštę: Marcusas Rashfordas ir Jadonas Sancho.

114 min. Jorginho parodyta geltona kortelė už pražangą prieš J.Grealishą.

111 min. Anglai spaudžia vis labiau. R.Sterlingui baudos aikštelėje vėl kamuolį neįtikėtinu būdu iškrapštė G.Chiellini.

109 min. Gianluigi Donnarumma irgi veiksme. Italijos vartininkas nuo varžovų galvų nugvelbė pavojingai serviruotą kamuolį.

107 min. Federico Bernardeschi stiprus smūgis per italų baudinį, bet į vartininką.

Pirmoji pratęsimo dalis baigėsi. Anglai kiek aktyvesni, bet su kamuoliu daugiau žaidžia Italija.

104 min. Kokia pavojinga italų ataka! Emersono reidą kraštu ir perdavimą arti vartų J.Pickfordas atrėmė pečiu.

98 min. Jackas Grealishas pasirodė aikštėje. Anglijos rinktinės sirgalių numylėtinis pakeitė Masoną Mountą.

97 min. K.Phillipso pavojingas smūgis šalia Italijos vartų.

96 min. Keitimas Italijos rinktinėje: Manuelis Locatelli žengė ant vejos. Jis aikštės viduryje pakeis Marco Verratti.

96 min. R.Sterlingas įsibėgėjo kraštu, bet G.Chiellini pričiuožė labai laiku ir blokavo ataką.

91 min. Andrea Belotti stojo į Lorenzo Insigne vietą atakos priekyje.

Antrasis kėlinys: Anglija – Italija 1:1

Pratęsimas! Per antrąjį kėlinį Italija spaudė, Anglija – blaškėsi. Šeimininkai kažkiek priminė 2018 metų pasaulio čempionato pusfinalį, kai nusileido Kroatijai.

96 min. G.Chiellini gavo geltoną kortelę, kai už pakarpos pagavęs nugriovė B.Saką.

90 min. Šešios minutės pridėtos prie pagrindinio laiko.

84 min. Antrajame kėlinyje Italijos rinktinė dominuoja aikštėje. Jie ne tik pelnė išlyginamąjį įvartį, bet ir kontroliuoja kamuolį 76 proc. laiko, yra atlikę 238 perdavimus, kai anglai – tik 71.

Italai taip pat smūgiavo devynis kartus, o Anglijos futbolininkai – tik du.

82 min. Vienas geriausių Italijos rinktinės žaidėjų F.Chiesa patyrė traumą. Jį keičia Federico Bernardeschi.

72 min. Domenico Berardi iššoko prieš vartus, aplenkė vartininką, pirmas atlėkęs prie kamuolio, bet šovė jį virš vartų.

71 min. Anglijos rinktinėje B.Saka pakeitė K.Trippier.

67 min. Įvartis! Leonardo Bonucci iš maždaug metro pasiuntė kamuolį į vartus, kai po kampinio kilo sumaištis prie Anglijos vartų, o italai šturmu išlygino rezultatą. 1:1!

Turino „Juventus“ pelnė įvartį, kai M.Verratti iš arti smūgiavo kamuolį į vartus, kamuolys nuo J.Pickfordo rankos atsimušė į virpstą ir atšoko L.Bonucci, kuris įmūrijo kamuolį į vartus.

62 min. Pavojingiausia italų ataka. Vienas aktyviausių žaidėjų F.Chiesa įsmuko į baudos aikštelę ir paleido klastingą smūgį. Angliją išgelbėjo vartininkas J.Pickfordas, puikiu šuoliu kaire ranka atmušęs pažeme į vartus skriejusį kamuolį.

57 min. L.Insigne lyg musė prasmuko į anglų baudos aikštelę, bet iš kampo jo smūgį atrėmė Jordanas Pickfordas.

55 min. Leonardo Bonucci nubaustas geltona kortele už pražangą prieš R.Sterlingą.

53 min. R.Mancini atliko iškart du keitimus: Bryanas Cristante ir Domenico Berardi pasirodė aikštėje vietoj Ciro Immobile and Nicolo Barellos.

51min. F.Insigne baudiniu smūgiavo pavojingai, bet kamuolys lėkė per pusmetrį nuo viršutinio vartų kampo.

48 min. R.Sterlingas krito baudos aikštelėje. Pražanga prieš anglų puolėją atrodė rimtesnė nei pusfinalyje su Danija, bet teisėjas iškartė parodė, kad žaidimą reikia tęsti – pražangos nėra.

Pirmasis kėlinys: Anglina – Italija 1:0

Pirmoji rungtynių dalis priklausė Anglijai. Pelnę įvartį praėjus 117 sekundžių nuo starto švilpuko Anglija greitai įgijo persvarą 1:0, o italai kurį laiką atrodė sutrikdyti tokios prastos mačo pradžios. Nors paskui Italija, ypač Lorenzo Insigne padidino spartą, prasibrauti prie anglų vartų jiems sunku. Daugiau šimtaprocentinių progų pirmajame kėlinyje nebuvo.

45 min. Italai surengė porą pavojingų smūgių, bet vieną sugėrė gynėjai, o kitą – vartininkas.

37 min. L.Shaw kuria šou. Kairysis gynėjas ir po įvarčio labai aktyvus ir toliau terorizuoja italų gynybą.

35 min. Federico Chiesa šauna kamuolį pažeme iš kokių 16-17 metrų. Kamuolys prašvilpė pro pat virpstą.

30 min. Per pirmąjį pusvalandį vienintelę gerą progą sukūrė Anglija, pavertusi ją įvarčiu.

23 min. Jorginho susižeidė kelį, susidūręs su R.Sterlingu. Bet iš Brazilijos kilęs Italijos futbolininkas tęsia kovą, nežymiai šlubčiodamas.

20 min. Regis, greitas įvartis numetė įtampą nuo šeimininkų pečių. Jie atrodo solidžiau už italus, kuriems tokia mačo pradžia tapo šoku.

8 min. Lorenzo Insigne atliko baudos smūgį, bet virš vartų.

2 min. Įvartis! Luke'as Shaw muša ankstyvą įvartį, nuostabiu smūgiu kaire koja, sulaukęs perdavimo iš K.Trippier.

Tai pirmasis „Manchester United“ gynėjo įvartis atstovaujant Anglijos rinktinei. Pirmadienį jam sueis 26-eri metai. Neprasta dovana savo gimtadienio proga?

Mačas prasidėjo!

Rungtynės tuoj prasidės. Futbolininkai baigė apšilimą.

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“ finalo tarp Anglijos ir Italijos akimirka.

Italų sudėtis:

Anglų starto sudėtis:

Panašu, kad Anglija kiek pakeis žaidimo modelį Europos pirmenybių finale sekmadienį.

„Sky Sport“ pranešė, kad Garethas Soutgate'as pasirinko penkių gynėjų liniją. Schemą 5-3-2 jis jau naudojo per aštuntfinalį su Vokietija. Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje per mačus su Danija ir Ukraina anglai žaidė pagal 4-3-3 modelį.

Anot „Sky Sport“, Kieranas Trippier žais finale. Pagrindiniai gynėjai bus Kyle'as Walkeris, Harry Maguire'as ir Johnas Stonesas. Luke'as Shaw paliktas aikštės krašte.

K.Trippier pradėjo Europos čempionatą, bet paskui prarado savo poziciją, kurią užėmė L.Shaw.

Jam grįžtant į sudėtį, Londono „Arsenal“ talentas Bukayo Saka lieka ant suolo. Anot „Tranfermarket“, 19-mečio B.Sakos vertė rinktoje yra 65 mln. eurų.

Pasak „Sky Sport“, Declanas Rice'as, Kalvinas Phillipsas ir Masonas Mountas sudarys vidurio saugų grandį, o puolime žais Raheemas Sterlingas ir Harry Kane'as.