Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 03 25, 19:11 Atnaujinta 2017 03 25, 21:16

„Wembley“ veją pagaliau išbandęs Edgaras Jankauskas: „Mums tai bus didi diena, parodysianti tikrąją vertę“

Lietuvos rinktinės surengė pirmą ir vienintelę treniruotę Londono „Wembley“ stadione prieš sekmadienį čia įvyksiančią dvikovą su Anglijos rinktine. Iki šiol visus namų darbus Edgaro Jankausko vyrai darė Čekijos sostinėje Prahoje, iš kurios į Ūkanotąjį Albioną atvyko tik penktadienio vakarą.
Edgaras Jankauskas Interviu
Edgaras Jankauskas / „Scanpix“ nuotr.

„Pirmiausia yra didžiulė privilegija žaisti tokiame legendiniame stadione, koks bus rezultatas, matysime rytoj. Prieš prasidedant rungtynėms tu visuomet turi šansą, o ar juo pasinaudosime, priklauso tik nuo mūsų“, – rungtynių išvakarėse kalbėjo E.Jankauskas.

Anglijos žurnalistai neslėpė pasitenkinimo, kai Lietuvos rinktinės strategas „Premier“ lygą pavadino stipriausiu turnyru pasaulyje.

„Visi puikiai suprantame, kad žaisime prieš komandą, kurios visi žaidėjai atstovauja stipriausios lygos pasaulyje klubams. Privalome šį iššūkį priimti, būti susikaupę visas 90 minučių, o gal net ir dar ilgiau. Kaip bebūtų, tai mums bus labai geras testas, parodysiantis, ko esame verti“, – kalbėjo strategas.

Anglijos rinktinė jokio svarbesnio titulo nėra laimėjusi nuo 1966-ųjų metų, kai toje pačioje vietoje, tik senajame „Wembley“ stadione, laimėjo planetos čempionatą.

Nedažnai turime galimybę žaisti prieš 80 tūkst. auditoriją. Daugumai iš mūsų tai bus svarbiausias vakaras.

Nors „Trys liūtai“ futbolo pasaulyje jau penkis dešimtmečius nešioja nuolat po 11 metrų baudinių serijų iš svarbiausių turnyrų pasitraukiančios komandos etiketę, E.Jankausko manymu, tikrojo komandos pajėgumo tuščios trofėjų kambario lentynos neparodo.

„Man atrodo, kad anglai nusipelnė daugiau, nei pasiekė pastaraisiais metais“, – pagarbiai apie priešininkus atsiliepė treneris.

Spaudos konferencijos metu, E.Jankauskas sulaukė ir klausimo apie praėjusiais metais Europą nustebinusią Islandijos rinktinę.

„Tokie pavyzdžiai tikrai įkvepia ir norėtųsi eiti tuo pačiu keliu. Prieš dvejus metus islandai dar nepriklausė elitui, tačiau kryptingas darbas ir pastangos, atnešė norimą rezultatą. Lietuvoje situacija yra panaši. Mes turime pakeisti daugelį dalykų, bet stengiamės, turime tinkamus bei darbščius žmones ir tikiu, jog einame teisingu keliu“, – apie nūdienos šalies futbolo realijas kalbėjo E.Jankauskas.

Paklaustas, ar Lietuvos rinktinė gali sugrįžti į antrąją vietą atrankos grupėje ir kautis dėl kelialapio į pasaulio pirmenybes, treneris nedaugžodžiavo.

„Mums svarbiausios rungtynės yra rytoj. Nedažnai turime galimybę žaisti prieš 80 tūkst. auditoriją. Daugumai iš mūsų tai bus svarbiausias vakaras“, – įsitikinęs Lietuvos rinktinės treneris.

– 80 tūkstančių žiūrovų – papildomi psichologiniai antpečiai jūsų auklėtiniams ar papildoma motyvacija? – 15min paklausė E.Jankausko.

– Be abejo, kad aplinka šiek tiek slėgs. Nori nenori, ji tikrai veikia futbolininkus. Kad ir koks psichologiškai stiprus bebūtum, pasąmonėje sukasi tos mintys, vien dėl to, kad šis stadionas mums nėra įprastas. Psichologinis spaudimas tikrai bus jaučiamas, tačiau turime jį konvertuoti į pridėtinę motyvaciją. Jei tai pavyktų, mums taptų gerokai lengviau. Jei laikui bėgant sėkmingai vykdysime savo užduotis, psichologija pakryps mūsų naudai. Be to, turėsime didelį tautiečių užnugarį, bet norėtųsi užkariauti ir varžovų sirgalių simpatijas.

– O treneris prieš šį mačą jaučia padidintą atsakomybę ir spaudimą?

– Be abejo, kad jaučiu šiek tiek jaudulio. Be tos aistros ir jaudulio sportas būtų neįdomus. Žinoma, kad laukiu šių rungtynių. Adrenalino kiekis tikrai duoda apie save žinoti. Meluočiau, jei sakyčiau, kad man visiškai ramu. Bet labai svarbu surasti balansą, kad rungtynių įtampa nedarytų žalos ir duotų kuo daugiau naudos.

Adrenalino kiekis tikrai duoda apie save žinoti. Meluočiau, jei sakyčiau, kad man visiškai ramu.

– Ką jums reikštų pergalė prieš Angliją?

– Čia būtų mano svajonės išsipildymas. Žinau, kad svajonės anksčiau ar vėliau pildosi. Mes matome, kokie futbole yra pavyzdžiai. Galbūt šiandien dar nelabai telpame į tuos pavyzdžių rėmus, bet mes turime svajoti. Svajonės turi būti paremtos mūsų įdirbiu, noru, atsidavimu. Rytoj reikės pasiekti savo limitus ir galbūt net juos peržengti. Kitaip neįmanoma. Tik tuomet galime pasiekti teigiamą rezultatą.

– Ar auklėtinius pavyko tinkamai nuteikti kovai?

– Tokia buvo mūsų užduotis nuo pat stovyklos pradžios. Visiškai atsikratyti jaudulio greičiausiai nepavyks, tačiau privalome išmokti su juo kovoti. Jaučiam pasitikėjimą savo jėgomis, niekas neturi jokių baimių, niekam nepakilo temperatūra.

– Ką parodė anglų draugiškas mačas su vokiečiais?

– Gerai išanalizavome šias jų rungtynes. Nors jie neįmušė įvarčio, bet turėjo labai daug progų, buvo dominuojanti komanda. Ši rinktinė pasižymi sprogstamuoju greičiu. Krašto saugai ir gynėjai agresyviai atakuoja, ieško plotų. Tai yra paties aukščiausio meistriškumo komanda.

Čia būtų mano svajonės išsipildymas. Žinau, kad svajonės anksčiau ar vėliau pildosi.

– Patys anglai pažymi, jog jiems nepaprastai svarbu įmušti greitą įvartį. Kita vertus, mūsų futbolininkų sportinė forma, ypač šiuo metų laiku, taip pat neleidžia visa jėga sužaisti 90 minučių. Ar tai reiškia, kad šiose rungtynėse svarbiausia bus pradžia ir pabaiga?

– Žodžiuose dėl fizinės formos yra nemažai tiesos. Jie tikrai norės įmušti tą greitą įvartį, mes nenorėsime praleisti nei pradžioje, nei pabaigoje (šypsosi). Be abejo, jų pradžia greičiausiai bus galinga. Jų komanda mus norės pakišti po presu, bet mes taip pat turime surasti galimybių įgyvendinti savo sumanymus. Norisi žaisti futbolą ir ieškoti išėjimų į ataką, erdvių. Žinome, kaip tai padaryti, kada jie yra labiausiai pažeidžiami. Bandysime šių dalykų rytoj ieškoti.

– Prieš dvejus metus Lietuva jau kartą skaudžiai pralaimėjo Anglijai šiame stadione. Ar iš tų rungtynių galima kažko pasimokyti?

– Stengėmės analizuoti kelias pastarąsias jų rungtynes ir taip giliai į istoriją nesižvalgėme. Tam neturime laiko, o, be to, nematau ir prasmės.

Jų komanda mus norės pakišti po presu, bet mes taip pat turime surasti galimybių įgyvendinti savo sumanymus.

– Savo rinktinės žaidime Garethas Southgate‘as rungtynėse su vokiečiais įnešė keletą naujovių. Jums tai pridėjo papildomo galvos skausmo ruošiantis šiam mačui?

– Pažiūrėsime rytoj. Žinoma, lyginant su tuo maču trečiadienį, anglai padarys keletą keitimų. Aišku, jog nežais Gary Cahillas, Philas Jonesas, traumą patyrė Chrisas Smallingas. Tačiau mes pernelyg ir nespėliojame jų sudėties. Jie turi pakankamai resursų pakeisti bet kurį iškritusį žaidėją.

Didžiausias mūsų galvos skausmas – jų atakuojantys žaidėjai. Jie staigūs, greiti, pasižymi sprogstama energija, nedidelio ūgio, ištvermingi. Apsiginti nuo jų įkirtimų į baudos aikštelę mums bus tikrai nelengva.

Rytoj reikės pasiekti savo limitus ir galbūt net juos peržengti. Kitaip neįmanoma.

– Ar rungtynės Čekijoje privertė padaryti korekcijų iš anksto sudėliotoje starto sudėtyje?

– Po kiekvienų rungtynių mes jas analizuojame. Tie vertinimai būna skirtingi. Čekijoje tikrai buvo žaidėjų, kurie sužaidė žemiau savo galimybių, prasčiau nei mes iš jų tikimės. Bet šiam mačui nenorėčiau skirti daug dėmesio. Jų formatas buvo toks, kad antrajame kėlinyje pakeitus visą sudėtį daug kas išsibalansavo.

Šiame mače mes žaidėme skaičiuodami žaidėjų nuovargį. Norėjome, kad mačui su anglais būtų visi pasirengę.

– Kokios yra silpnosios Anglijos rinktinės vietos?

– Visos komandos turi silpnų vietų, tačiau norint jas išryškinti, reikia įdėti be galo daug triūso. Reikia priversti juos suklysti. Anglai tikrai neklys šiaip sau. Jei mes nesugebėsime adaptuotis prie rungtynių intensyvumo, tų silpnų vietų galime nepastebėti. Tačiau žiūrint jų rungtynes pastebėjome, kad kai varžovai naudoja presingą ir neleidžia įkvėpt, klysta ir tie žaidėjai, kurių kainos skaičiuojamos dešimtimis milijonų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką