Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalgiriečių Velykos: margučiai ir bažnyčia

R. Vilėniškio šeimoje labiausiai švente džiaugiasi vaikai
sportas.info nuotr. / R.Vilėniškio šeimoje labiausiai švente džiaugiasi vaikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos žaidėjai su malonumu švenčia šv. Velykas bei laikosi tradicijų.

Šventos Velykos – krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų. Tai viena svarbiausių švenčių, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas.

Šią dieną įprasta paminėti būnant kartu su visa šeima, laikantis tam tikrų papročių, tokių kaip ėjimas į bažnyčią ar kiaušinių marginimas.

Vyriausio ekipos futbolininko Raimondo Vilėniškio šeimoje labiausiai Kristaus prisikėlimo švente džiaugiasi vaikai.

„Mūsų šeima jokių išskirtinių papročių neturi. Laikomės įprastų tradicijų: Šv. Velykų išvakarėse dažome kiaušinius, o ryte juos daužome. Vaikams kiaušinių dažymo ritualas yra labai didelis džiaugsmas ir atrakcija. Nors jie patys kiaušinių nedažo, bet laukia nesulaukia, kada visi kartu sėsime prie stalo tą daryti. Ši šventė yra smagi, bet ne visada galime ją švęsti. Dažnai Velykų dieną tenka rungtyniauti, o dėl to liūdniausia būna artimiesiems. Profesionaliai žaidžiu jau daug metų, tad šeima prie to jau spėjo priprasti. Kuomet rungtyniaudavau užsienyje, Velykas taip pat simboliškai paminėdavau su kitais toje pačioje komandoje žaidusiais lietuviais“, – pasakojo Raimondas.

VMFD „Žalgiris“ komandos pagrindiniam vartininkui Mariui Rapaliui vaikystėje Velykos buvo svarbi šventė. „Šią šventę dažniausiai švenčiu su savo šeima, tėvais ir seneliais. Šiemet, deja, nepavyks visiems kartu susitikti, tad būsiu tik su savo šeima. Atsimenu, kai buvau mažas, švęsti Velykas man labai patiko. Su tėvais važiuodavome pas senelius, o ten susitikdavome ir su kitais giminaičiais.

Velykų rytą visi kartu nueidavome į bažnyčią, grįžę susėsdavome prie stalo ir linksmai praleisdavome laiką. Na, o dabar ne visada galime susitikti ir kartu atšvęsti“, – sakė vartininkas.

„Žalgiriui“ atstovaujantis gynėjas iš Kroatijos Luka Peričius gimtinėje per Velykas į bažnyčią nešdavo šventinti mamos iškeptą duoną. „Kroatijoje Velykų išvakarėse visa mano šeima dažo kiaušinius, kepa kumpį, o mama iškepa duoną. Ankstyvą Velykų rytą einame į mišias ir nešamės mamos paruoštą duoną, iškeptą kumpį, virtus kiaušinius, sūrį, svogūnus, ridikėlius. Po mišių visa šeima susirenka prie stalo ir kartu valgo bažnyčioje pašventintą duoną. Visą Šv. Velykų dieną praleidžiame kartu“, – apie šeimos gilias tradicijas pasakojo antrus metus žalgiriečių garbę ginantis kroatas.

Velykų proga Calumas Elliotas Škotijoje išsiverda gausybę kiaušinių bei varžosi dėl pagrindinio prizo – šokoladinio kiaušinio. „Velykų rytą išsiverdame begalę kiaušinių. Suvalgome tiek, kiek pajėgiame ir tuomet su šeima einame į lauką. Ten susirandame kokį nors kalnelį ir nuo jo ridename likusius kiaušinius. Tai yra linksmiausias dienos akcentas, nes tas, kuris laimi šią rungtį, įgyja pirmumo teisę rinktis šokoladinius kiaušinius“, – sako škotas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką