Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė apie įtarimus nelegaliomis lažybomis: „Be pagrindo negalima švaistytis žodžiais“

Vilma Venslovaitienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilma Venslovaitienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos A lygos čempiono Vilniaus „Žalgirio“ vykdomoji direktorė Vilma Venslovaitienė pasipiktino prokuroro Kęstučio Vagnerio žodžiais, kad sostinės klubo žaidėjai taip pat yra įsipainioję į nelegalias lažybas. Moters teigimu, tokia be įrodymų reiškiama nuomonė kenkia klubui, futbolui bei visam sportui apskritai.

Ketvirtadienį viešoje „Transparency International“ diskusijoje prokuroras teigė, kad A lygoje visų klubų pavieniai žaidėjai dalyvauja neteisėtuose sandoriuose, neišskiriant ir Vilniaus „Žalgirio“.

– Prokuroro žodžius neigėte. Ar klubas ėmėsi kažkokių priemonių?

– Jau ėmėmės veiksmų. Pirmiausia paklausėme Lietuvos futbolo federacijos (LFF), ar „Žalgirio“ žaidėjai ir pats klubas buvo kada nors minimas UEFA ataskaitose apie nelegalias lažybas, rungtynių susitarimus bei panašias veiklas. Gavome atsakymą, kad nei šiemet, nei prieš tai mūsų vardas nėra minėtas.

Dabar mūsų teisininkai dirba formuluodami klausimą Generalinei prokuratūrai – gal mes ko nors nežinome. Kai gausime atsakymus raštu, pateiksime savo poziciją. Kol kas federacijos atsakymas tik patvirtina, kad futbolą mes žaidžiame aikštėje.

– Ar žaidėjai yra buvę kalbėję, kad į juos kažkas kreipėsi dėl tokios veiklos?

– Ne, niekada.

– Kaip manote, kas padarė įtaką tokiai prokuroro nuomonei?

– Negaliu to komentuoti, nes nebuvau toje diskusijoje. Aš pirmiausia norėčiau sulaukti atsakymų raštu. Tai kenkia klubo reputacijai, apskritai visam futbolui ir sportui. Be pagrindo negalima taip švaistytis žodžiais.

– Jeigu prokuratūra taip pat sakys, kad įrodymų nėra, kreipsitės į teismą?

– Šį klausimą svarstysime klubo valdyboje po to, kai gausime atsakymą iš prokuratūros.

– Ar turite numatę nuobaudas žaidėjams, jei jie dalyvautų tokioje veikloje?

– Tai nėra vien klubo pozicija – tai FIFA, UEFA ir federacijos bendra pozicija. Žinoma, mūsų sutartyse su žaidėjais parašyta, kad negalima dalyvauti tokioje veikloje. Tai baudžiama diskvalifikacija, kas, mano manymu, sportininkui yra didžiausia bausmė. Mes, kaip vadovai, pasirašome aibę deklaracijų ir pasižadėjimų, kad nedalyvaujame ir nedalyvausime sutartose rungtynėse. Tai yra bendra futbolo filosofija.

Vilniaus „Žalgirio“ interneto svetainėje publikuojamas LFF atsakymas komandai:

LFF penktadienį išplatino ir viešą pareiškimą dėl prokuroro Kęstučio Vagnerio žodžių.

LFF informuoja, kad dėl minimų Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ rungtynių jokios medžiagos iš UEFA ir partnerio „Sportradar“, kad šios rungtynės būtų sutartos, nėra gauta. 

Buvo gautas patvirtinimas, kad  rungtynės vyko sąžiningai, UEFA jokių pretenzijų neturi, todėl ikiteisminio tyrimo nėra ir negali būti. Taip pat informuojama, kad dėl praėjusių metų sezono, LFF turimomis žiniomis, VMFD „Žalgiris“ atžvilgiu nevykdomas joks ikiteisminis tyrimas, LFF neatlieka jokio tyrimo VMFD „Žalgiris“ ir jos žaidėjų atžvilgiu.  

Lietuvos futbolo federaciją (LFF) nustebino š.m. kovo 2 d. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus  inicijuotoje viešoje diskusijoje išsakyti subjektyvūs prokuroro Kęstučio Vagnerio teiginiai, neva „visų Lietuvos futbolo klubų žaidėjai dalyvauja sutartose rungtynėse“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką