Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 19d. 22:58

„Žalgirio“ futbolininkai rungtynėms ruošiasi kaip tikra šeima

VMFD „Žalgirio“ futbolininkai
Klubo nuotr. / VMFD „Žalgirio“ futbolininkai

Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ neatsitiktinai vadinama šeima. Žalgiriečai rungtynių dieną kaip viena didelė šeima kovai ruošiasi kartu.

Treneriai, žaidėjai prieš rungtynes kartu praleidžia visą dieną. Jie drauge pietauja, o vėliau ilsisi ir stengiasi susikoncentruoti artėjančioms varžyboms.

Komandos veteranas Raimondas Vilėniškis mano, jog tokie susitikimai žaidėjams padeda atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių bei geriau pasiruošti rungtynėms

„Manau komandai tokie susitikimai yra naudingi, nes visas kolektyvas gali susitikti, kartu papietauti, pailsėti. Tą parodė ir savaitgalio rungtynės su Klaipėdos „Atlantu“. Futbolininkai, kurie turi šeimas bei mažus vaikus, gali atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių ir susikoncentruoti rungtynėms. Laisvą laiką iki rungtynių visi praleidžia skirtingai. Vieni skaito knygas, kiti laiką leidžia prie kompiuterio, treti miega. Aš neturiu tradicinio užsiėmimo, todėl kas kartą laiką praleidžiu skirtingai, – sakė vyriausias ekipos narys. – Pietaujame 4–5 valandas prieš rungtynes. Valgome lengvai ir greitai virškinamą maistą. Mums dažniausiai patiekiamas bulijonas, vištienos krūtinėlė su makaronais ir daržovėmis. Prie maisto geriame vandenį arba sultis. Prieš išvyką į stadioną dar suvalgome pyragėlį su arbata arba kava. Tai padeda numalšinti alkį.“

VMFD „Žalgiris“ komandos vyriausiasis kineziterapeutas Dainius Pavilonis paaiškino mitybos ypatumus.

Prieš sezoną išbandome įvairius gėrimus, tam, kad įsitikintume, jog gėrimai tikrai tinka visiems komandos žaidėjams, – sakė D.Pavilonis.

„Iki varžybų likus 4–5 valandoms futbolininkai dažniausiai valgo makaronus, vištos arba kalakuto krūtinėlę, kartais baltą žuvį su garintomis daržovėmis. Makaronus skiriame todėl, kad jie yra energijos šaltinis, turi daug angliavandenių. Be to, jie greitai ir lengvai virškinami. Tam, kad sportininkai neišalktų, prieš išvažiuojant į stadioną žaidėjai dar suvalgo neriebų pyragėlį, dažniausiai obuolių, arba sausainį. Deriname ne tik mitybą, bet ir skysčių vartojimą. Žaidėjams prieš varžybas, per jas ir po jų skiriami specialūs energetiniai gėrimai. Prieš sezoną išbandome įvairius gėrimus, tam, kad įsitikintume, jog gėrimai tikrai tinka visiems komandos žaidėjams“, – pasakojo specialistas.

Septyniuose skirtinguose klubuose rungtyniavusiam R.Vilėniškiui naujove tapo žalgiriečių šį sezoną pradėti praktikuoti susirinkimai. „Bendrus susirinkimus rengdavo ir kitos komandos, kuriose rungtyniavau. Ten susirinkimai kartais trukdavo kelias dienas. Skirtumas tas, kad tie susibūrimai vykdavo tik žaidžiant svečiuose. Šiuo atveju „Žalgirio“ rengiami susitikimai prieš rungtynes namie man yra naujovė“, – teigė patyręs futbolininkas.

Ekipos kapitonas Algis Jankauskas pridūrė, kad susitikimai yra naudingi ne tik žaidėjams, bet ir treneriui.

„Komandos susibūrimai rungtynių dieną yra tikrai naudingi. Treneris gali jaustis daug ramiau žinodamas, jog žaidėjai yra gerai pailsėję, laiku pavalgę ir susikoncentravę tos dienos varžyboms, – sako A. Jankauskas. – Kuomet rungtyniavau Rusijoje, komandos susirinkimai vykdavo kelias dienas, o kartais net ir savaitę. Manau, kolektyvui tokie ilgi sambūriai nebuvo labai naudingi, nes kartais pavargdavom vienas nuo kito. Čia, „Žalgiryje“, susirenkame 5-ias valandas prieš rungtynes. Tai daug optimalesnis ir komandai naudingesnis laiko tarpas.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką