Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgirio“ žaidėjas Linas Pilibaitis apie komandą: „Žinojau, kur važiuoju“

Linas Pilibaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Pilibaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rezultatyviausias šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ klubo futbolininkas – apie čempionų komandą, auksinį sezoną ir grįžimą namo.

Vilniaus „Žalgiris“ šiemet laimėjo Lietuvos futbolo A lygos čempionatą daug lengviau nei pernai – titulą komanda užsitikrino likus keturiems turams iki sezono pabaigos.

Komanda visus pagrindinius metų tikslus jau pasiekė. Prieš sezono pradžią į Lietuvą po penkerių metų, praleistų Vengrijoje, grįžęs 29-erių Linas Pilibaitis dar gali kelti sau asmeninę užduotį – tapti rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Likus dviem turams iki sezono pabaigos, „Žalgirio“ puolimo lyderis yra įmušęs 15 įvarčių ir tik dviem atsilieka nuo „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo lyderio Niko Tokičiaus iš „Šiaulių“ ekipos.

– Linai, ar yra ambicijų tapti rezultatyviausiu lygos futbolininku? – paklausė L.Pilibaičio „alyga.smscredit.lt“.

– Jeigu leis žaisti, pabandysiu. Aš nežinau, kokie trenerio Mareko Zubo planai. Mūsų komandoje daug gerų, lygiaverčių žaidėjų, todėl dabar gali būti suteiktas šansas tiems, kurie šiemet rungtyniavo mažiau.


Gal komanda pasimokė iš pernykščių klaidų, kai titulas vos neišsprūdo iš rankų. Bet svarbiausia yra tai, kad turime stiprią ir vieningą komandą, su kuria Lietuvoje visiems žaisti sunku.
 

– Kai sezono viduryje pasipylė puolėjų traumos, iš saugų grandies buvote „permestas“ į puolimą. Kaip dabar įvertintumėte šį eksperimentą?

– Pasisekė, kad pavyko įmušti įvarčių. Geriau jaučiuosi aikštės viduryje, bet galiu žaisti abiejose pozicijose. Man ši patirtis nebuvo jokia problema.

– Šiemet lengvai laimėjote čempionatą?

– Gal komanda pasimokė iš pernykščių klaidų, kai titulas vos neišsprūdo iš rankų. Bet svarbiausia yra tai, kad turime stiprią ir vieningą komandą, su kuria Lietuvoje visiems žaisti sunku.

– Po sėkmingo praėjusio sezono Europoje „Žalgiris“ iš žemyno turnyrų šiemet pasitraukėte anksti – suklupo ties pirmu UEFA čempionų lygos atrankos barjeru, kai pralaimėjo Zagrebo „Dinamo“ futbolininkams. Kaip į nesėkmę reagavo komanda?

– Aišku, norėjome daugiau. Kelias dienas paliūdėjome, bet paskui vėl kibome į darbą. Sezonas tuo nesibaigė, reikėjo laimėti čempionatą.

– Į Lietuvą grįžote iš Vengrijos. Kas paskatino priimti sprendimą pasukti namo?

– Aš žinojau, kur važiuoju. Žinojau, kad „Žalgiris“ – geras variantas, todėl pamąsčiau, kad galbūt tai yra tinkamas laikas sugrįžti.

– Kaip pavyko pritapti „Žalgiryje“, su kuriais komandos draugais daugiausia bendraujate?

– Daugiausia gal su Andriumi Velička, su kuriuo anksčiau žaidžiau „Kaune“ ir Edinburgo „Hearts“. Bet mūsų komanda – draugiška ir vieninga, jokių aklimatizacijos problemų nebuvo.

Atstovauti savo šaliai yra kiekvieno futbolininko svajonė. Prisiminimai iš rinktinės – puikūs, ten visada buvo nuostabi atmosfera. Esu įsitikinęs, kad taip yra ir dabar.
 

– Nemažą karjeros dalį praleidote Kaune, dabar atstovaujate Vilniaus klubui.

– Vilnius – sostinė. Labai gražus miestas, man čia viskas patinka.

– Su Djero ETO tapote Vengrijos čempionu. Ar šiemet domėjotės šios šalies pirmenybėmis?

– Taip, Vengrijoje liko draugų, su kuriais nuolat palaikau ryšius.

– Kaip palygintumėte futbolą Vengrijoje ir Lietuvoje?

– Pagrindinis skirtumas – ten skiriama daug daugiau dėmesio futbolui, jų stadionai geresni. Vengrijoje nė viena komanda nežaidžia ant dirbtinės dangos.

– Keturi „Žalgirio“ futbolininkai pastaruoju metu kviečiami į nacionalinę rinktinę. Pats esate sužaidęs beveik tris dešimtis rungtynių rinktinėje. Ar norėtumėte į ją sugrįžti?

– Atstovauti savo šaliai yra kiekvieno futbolininko svajonė. Prisiminimai iš rinktinės – puikūs, ten visada buvo nuostabi atmosfera. Esu įsitikinęs, kad taip yra ir dabar.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką