„Žalgiris“ minimalia persvara 1:0 įveikė Šiaulių „Šiaulius“ (nuotraukos)

Vilniuje baigėsi paskutinės A lygos II turo rungtynės, kuriose VMFD „Žalgiris“ minimalia persvara 1:0 įveikė Šiaulių „Šiaulius“. Vienintelį įvartį į svečių vartus įmušė „Žalgirio“ legionierius iš Rusijos Pavel Komolov. Iškovota pergalė kilstelėjo sostinės komandą į trečiąją A lygos vietą.
 VMFD „Žalgiris“ įveikė Šiaulių „Šiaulius“
VMFD „Žalgiris“ įveikė Šiaulių „Šiaulius“ / Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr.

Į „Sportimos“ manieže vykusias rungtynes palaikyti atgimusią sostinės komandą susirinko apie 1400 futbolo mylėtojų. Dalis jų – ištikimiausi Pietų IV aistruoliai – nesustodami dainavo „Šiandien „Žalgiris“ laimės“. Taip ir įvyko.

Nors rungtynės prasidėjo gan vangiu, žvalgybinio pobūdžio futbolu, tačiau pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Po pirmojo abipusio „rimtesnio“ pasižvalgymo varžovų aikštėje 10 ir 11 rungtynių minutėmis, kuomet prie “Šiaulių” vartų kamuolio galva nepasiekė I. Morinas, o “Šiauliai” šeimininkų baudos aikštelėje atsakė netiksliu “skersu” perdavimu, savo žodį tarė žaliai baltų naujokas P. Komolov. Saugas iš Rusijos pasinaudojo pozicine „Šiaulių“ vartininko klaida ir po I. Morino perdavimo galva pasiuntė kamuolį į „Šiaulių“ vartus. (1:0)

Praleidę įvartį „Šiaulių“ futbolininkai kiek sukruto, ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau visas svečių pastangas drąskė „Žalgirio“ gynyba, neleidusi svečiams tiksliai užbaigti atakų. 30–ąją pirmojo kėlinio minutę šiaulietis S. Burkšaitis iš 20 metrų stirpiai smūgiavo į „Žalgirio“ vartų plotą, tačiau į smūgį sureagavęs E. Šetkus nukreipė kamuolį už galinės linijos. Per likusias iki kėlinio pabaigos minutes komandos apsikeitė netiksliais baudos smūgiais ir išėjo ilsėtis rezultatui esant 1:0 VMFD „Žalgirio“ naudai.

Antrojo kėlinio pradžia atkartojo pirmojo: geras dvidešimt minučių komandos nesukūrė rimtesnių pavojų. Tiesa, 55 rungtynių minutę už grubią pražangą antrąją geltoną kortelę šiame sezone išvydo „Žalgirio“ gynėjas E. Vaitkūnas. Tačiau įpusėjus kėliniui publika pamatė tai, ko atėjo: 70 minutę baudos smūgiu virš „Žalgirio“ vartų kamuolį pasiuntė M. Kuklys. Po minutės greitoje atakoje žalgirietis A. Jeršovas neišnaudojo puikios progos padvigubinti rezultatą: užuot pavojingai įsiveržęs į baudos aikštelę ir smūgiavęs, saugas pabandė atmesti kamuolį komandos draugui G. Jerkovičiui, tačiau perdavimą į užribį nukreipė „Šiaulių“ gynėjas.

75 rungtynių minutę geltona kortele už grubų žaidimą prieš E. Vaitkūną buvo nubaustas „Šiaulių“ saugas E. Jasaitis. Iki rungtynių pabaigos likus dešimt minučių, „Žalgiris“ galutinai užspaudė varžovus: 80 minutę po keitimo pasirodęs legionierius iš Ukrainos R. Romančuk spurtavo iš savo aikštės pusės, perėmė „Šiaulių“ gynėjo kontroliuotą kamuolį ir pabandė permesti kamuolį per vartininką. Deja netiksliai. Po kelių minučių „Žalgirio“ gynėjas T. Gražiūnas galva nukreipė kamuolį šalia „Šiaulių“ vartų. Iki mačo pabaigos likus mažiau nei penkioms minutėms „Žalgirio“ legionierius G. Jerkovič laisvu smūgiu kamuolį galiausiai pasiuntė į svečių vartus, tačiau nei vienam žaidėjui nelietus kamuolio teisėjas įvarčio neužskaitė.

Rungtynių pabaigoje pagreitį įgavusi kova taip ir baigėsi rezultatu 1:0 VMFD „Žalgirio“ naudai.

„Žalgirio“ sudėtis: vartininkas E. Šetkus; D. Arlauskis, T. Gražiūnas, T. Sirevičius, E. Vaitkūnas, A. Nagumanov, G. Barevičius (54’ R. Vilėniškis), P. Komolov, A. Jeršovas (77‘ R. Romančuk), E. Mastianica, I. Morinas (65’ G. Jerkovič).

„Šiauliai“: vartininkas P. Naglis, T. Kančelskis, D. Lunskis, E. Pšelenskis, V. Lapeikis, M. Kuklys, I. Kozlovs (67’ J. Kuizinas), V. Šilėnas, E. Jasaitis, S. Burkšaitis (45’ – T. Eliošius), V. Raskov (59’ R. Urbelis).