„Žalgiris“ vargo su Kroatijos II diviziono komanda, tačiau ją nugalėjo

Kroatijoje vykusiose kontrolinėse rungtynėse VMFD „Žalgiris“ rezultatu 3:2 nugalėjo šios šalies atstovę „HNK Gorica“ ekipą. Priešpaskutiniame treniruočių stovyklos draugiškame susitikime vilniečiams įvarčius pelnė peržiūroje dalyvaujantis puolėjas Vedranas Gercas, Kamilis Bilinskis bei po traumos į rikiuotę sugrįžęs Pavelas Komolovas, kuris taip pat atliko ir rezultatyvų perdavimą.
„Žalgiris“ vargo su Kroatijos II diviziono komanda, tačiau ją nugalėjo / J. Petrulio nuotr.

Mače pirmi į priekį išsiveržė savo gretose buvusį žalgirietį Mario Grgurovičių turintys „HNK Gorica“ ekipos futbolininkai. Kroatai 10-ą minutę surengė tikslią kontrataką, kurią užbaigė tolimu smūgiu.

„Žalgiris“ rezultatą išlygino 28-ą minutę, kuomet Pavelas Komolovas atliko „aštrų“ perdavimą į baudos aikštelę, o ten kamuolį priėmęs Vedranas Gercas nukreipė jį į vartų tinklą.

Antro kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ puolėjas Kamilis Bilinskis išvedė vilniečius į priekį. Baudos aikštelėje gavęs perdavimą iš Takuya Kanai, lenkas pats susikūrė progą ir ją realizavo.

Rungtynių pabaigą vainikavo intriguojanti bei permaininga kova.

83-ią minutę „HNK Gorica“ komanda baudos smūgiu išlygino rezultatą, tačiau netrukus persvarą savo naudai vėl susigrąžino žali ir balti.

Ataką inspiravęs komandos kapitonas Algis Jankauskas atliko puikų reidą iš aikštės vidurio, perdavė kamuolį į kraštą Egidijui Vaitkūnui, kuris jį pasiuntė vartų link. Ten sėkmingai galva sužaidė P. Komolovas, 87-ą minutę išplėšęs pergalę Lietuvos vicečempionams.

Paskutines treniruočių stovyklos Kroatijoje rungtynes VMFD „Žalgiris“ žais ketvirtadienį. Žalgiriečių varžove bus Bosnijos ir Hercegovinos pirmenybių lyderis Sarajevo „Željezničar“ klubas.

VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Algis Jankauskas, Luka Peričius, Georgas Freidgeimas (58' Karolis Urbaitis), Paulius Janušauskas (67' Povilas Krasnovskis), Vaidotas Šilėnas, Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys (46' Takuya Kanai), Andro Švrljuga (46' Kamilis Bilinskis), Vedranas Gercas.

Po pergalės prieš „HNK Gorica“ klubą žalgiriečių kapitonas Algis Jankauskas teigė, jog komandai nepavyko išpildyti visų trenerio nurodymų

„Nesitikėjau, jog susitikimas bus toks rezultatyvus.

Treneris prieš rungtynes davė nurodymus įmušti bent du įvarčius, o patiems nepraleisti nė vieno.

Užduotį įvykdėme tik iš dalies. Varžovams į savo vartus leidome įmušti per daug“, – konstatavo gynėjas.

Daugiau nei metus vienoje komandoje kartu su dabartiniu „HNK Gorica“ ekipos saugu Mario Grgurovičiu rungtyniavęs A. Jankauskas pažymi, jog tarpusavio akistata buvo įdomi: „Mario stengėsi pasirodyti kuo geriau. Mums prieš jį žaisti lengviau, nes puikiai žinome jo galimybes.“

Mačo baigtį nulėmusią ataką pradėjęs gynėjas sako tiesiog stengęsis vykdyti trenerio nurodymus: „Vienas iš reikalavimų buvo pasitaikius progai veržtis arčiau vartų. Susiklosčius tokiai situacijai būtent taip ir pasielgiau. Perdaviau kamuolį į kraštą, o ataka baigėsi rezultatyviai.

Manau, jog rungtynės buvo apylygės. Progų pasižymėti turėjo tiek vieni, tiek kiti. Tačiau laimėjome mes, vadinasi buvome geresni.“

„Pasirengimo naujam sezonui etape daugiausia dėmesio skyrėme fiziniui pasiruošimui. Trūksta praktikos žaidybinėse situacijose, todėl rungtynių metu darome nemažai klaidų. Be to prie komandos prisijungia nauji futbolininkai. Prasidėjus sezonui viskas sustos į savas vietas, klaidų taip pat sumažės“, – pasiruošimo ciklą vertina komandos kapitonas.