„Žalgirio“ žaidėjai varžovams iš Kinijos neleido įmušti, o patys pasižymėjo triskart

Vasario 14-ą dieną žalgiriečiai susitiko su Shijiazhuango „Ever Bright“ klubu iš Kinijos, kurį užtikrintai įveikė rezultatu 3:0 (1:0)
„Žalgirio“ futbolo komandos žaidėjai po įvarčio
„Žalgirio“ futbolo komandos žaidėjai po įvarčio / zalgiris-vilnius.lt

Ankstyvą rytą pasveikinę visus įsimylėjėlius, žalgiriečiai šaltoką popietę sužaidė rungtynes 5 800 vietų Paralimnio „Tasos Markou“ stadione. Aktyviau rungtynes pradėję Lietuvos čempionai sukūrė ne vieną pavojingą progą prie varžovų vartų.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas 18-ą minutę, kai į baudos aikštelę įbėgantis Linas Pilibaitis gavo gražų perdavimą iš šone besiveržiančio Egidijaus Vaitkūno. Įvarčio autorius smūgiavo iš eigos ir nepaliko jokių šansų vartininkui – 1:0.

Per pertrauką trenerių štabas atliko du keitimus ir aikštėje vietoj Artako Jedigarijano pasirodė Andro Švrljuga, o vietoje Deivido Šembero – Elivelto.

Pastarasis pirmąjį savo įvartį pelnė 73-ią minutę, kai po Jakubo Wilko perdavimo sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartus – 2:0.

Vos už penkių minučių puolėjas iš Brazilijos pelnė ir antrąjį savo įvartį – po Vytauto Lukšos perdavimo iš baudos aikštelės krašto, jos centre atsidūręs Elivelto šaltakraujiškai realizavo suteiktą progą.

Rezultatas galėjo būti ir kitoks, tačiau 71-ą minutę Kristis Andreou nerealizavo 11 metrų baudinio, kai pataikė į virpstą, o „Ever Bright“ vienuolikė neišnaudojo realiausios savo progos, kai 60-ąją minutę puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo prie pat virpsto.

Daugybę atakų sukūrę ir labai aktyviai žaidė iki pat rungtynių pabaigos ir sirgaliams padovanojo užtikrintą pergalę rezultatu 3:0 (1:0).

Kinijos super lygoje debiutuojantis Shijiazhuango „Ever Bright F.C.“ klubas yra įkurtas 2001-ais metais ir šiemet debiutuos Kinijos super lygoje. Praėjusiame sezone 38 500 vietų vietų stadione žaidžianti komanda užėmė antrą vietą antroje pagal stiprumą Kinijos lygoje, tad pirmojo sezono aukščiausioje lygoje pradžiai ruošiasi ypač atsakingai.

„Žalgiris“ – „Ever Bright“ 3:0 (1:0)

18' Linas Pilibaitis (rez. perd. Egidijus Vaitkūnas)
73' Elivelto (rez. perd. Jakubas Wilkas)
78' Elivelto (rez. perd. Vytautas Lukša)

71' Kristis Andreou nerealizavo 11 metrų baudinio

Saulius Klevinskas, Artakas Jedigarijanas (46' Andro Švrljuga), Semiras Kerla, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Jurijus Kendyšas, Deividas Šemberas (46' Elivelto), Linas Pilibaitis, Jakubas Wilkas (79' Edvinas Baniulis), Vytautas Lukša, Kristis Andreou.

Rungtynės su „Ever Bright“ buvo ypatingos ne tik rezultatu 3:0 (1:0), bet ir tuo, kad varžovams nebuvo leista pasižymėti.

Po šių varžybų pamatėme, kad komanda neblogai vienas kitą supranta, perdavimai daug tikslesni, nėra tokių klaidelių kaip anksčiau

Gerai gynyboje sužaidusio ir prasiveržimais kraštu ekipos iš Kinijos gynybą draskiusio Egidijaus Vaitkūno nuomone, rungtynės buvo ypač pozityvios: „Pirmas kėlinys buvo kiek geresnis – mes kontroliavome rungtynių eigą, įmušėme įvartį, tikrai neblogai palaikėme kamuolį. Antrajame kėlinyje po pelnytų įvarčių atsipalaidavome ir leidome jiems perimti iniciatyvą. Gerai, kad nepraleidome įvarčio ir laimėjome rungtynes.“

Paklaustas, ar patikima gynyba – įdirbio treniruotėse rezultatas, gynėjas išliko diplomatiškas: „Tai spręs treneris. Jis pasako viską, ką mums reikia daryti, tą mes ir atliekame. Užtat taip ir atsitinka – mums pasakyta, ką mums  daryti, mums nereikia daugiau nieko galvoti, tiesiog atliekame trenerio užduotis.“

Rezultatyvų perdavimą Linui Pilibaičiui 18-ąją minutę atlikęs futbolininkas taip pat pasidalino savo mintimis apie pasirengimą sezonui ir dabartinę situaciją: „Po šių varžybų pamatėme, kad komanda neblogai vienas kitą supranta, perdavimai daug tikslesni, nėra tokių klaidelių kaip anksčiau. Manau, kad artėjame geriausios formos link.“