Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 28d. 12:41

Žinomi Lietuvos žmonės: geriausi mūsų rinktinės gynėjai buvo du – virpstas ir skersinis

Marijonas Mikutavičius ir Džiugas Siaurusaitis
Organizatorių nuotr. / Marijonas Mikutavičius ir Džiugas Siaurusaitis

Garsūs Lietuvos visuomenės veikėjai neliko abejingi beviltiškam šalies futbolo rinktinės žaidimui su Anglijos nacionaline komanda 2016-ųjų Europos futbolo čempionato atrankoje. Aikštės šeimininkai neleido Igorio Pankratjevo auklėtiniams sukurti nei vienos progos įvarčiui pelnyti ir laimėjo 4:0.

Po susitikimo socialiniame tinkle "Facebook" pasipylė kritika tiek rinktinės, tiek Lietuvos futbolo federacijos adresu.

Atlikėjas Marijus Mikutavičius savo paskyroje papasakojo anekdotą: Lietuvių mazochistų pokalbis:
– Ką veiksim?
– Dar pusvalandį mėgausimės šiuo futbolo spektakliu.

Nusivylęs žurnalistas Tomas Langvinis citavo BBC komentatoriaus Ch.Waddle'o mintį, kad anglai gali įmušti lietuviams tiek, kiek nori.

Žurnalistas Šarūnas Černiauskas: "Neoficialiais duomenimis, pergalės prieš Angliją atveju Lietuvos futbolo federacijos vadovybė prisiims atsakomybę ir atsistatydins. Arba pasididins algas be galimybės jas sumažinti iki artimiausių penkių pralaimėjimų San Marinui."

Televizijos komentatorius Gediminas Reklaitis: "Tai yra visiškas beviltiškumas. Matėt kas nors kovingumą, matėt kas nors drąsos prošvaistes, matėt karingumą? Kas ten buvo? "Pralaimėjom futbolo išradėjams, nes nesusitvarkėm su įtampa". Kas nesusitvarkė su įtampa? Komanda, kuri 5-is kartus perėjo per centrą per 90 minučių? Komanda, kur 17-ojo numerio nepažįsta niekas iš aplinkinių? Tomas Mikuckis, kuris nežaisdavo savo jėgų žydėjime, žaidžia 32-ejų? I.Pankratjevas net 90 tūkst. (80 mln.) auditorijai neparodo savo kostiumo? Kas yra ta mūsų rinktinė? Ji tikrai atstovauja mums visiems, ir tau, ir man? Ir tikrai man? Aš pasakau aiškiai – man šita rinktinė neatstovauja (p.s. neturiu nieko prieš rinktinės žaidėjus)."

Politikas Linas Balsys: "Futbolas, legendinis Vemblio stadionas, 90 tūkst. bilietų parduota! Transliuoja visos Europos sporto kanalai! Didžiausi Anglijos dienraščiai rašo paklodes apie Lietuvos istoriją ir mūsų kraštą! Kas vyksta? Tiesiog... Lietuvos ir Anglijos rinktinės žaidžia eilines Europos futbolo čempionato atrankines varžybas. Ar panašaus lygio krepšinio rungtynės irgi sulauktų tokio dėmesio? Baikit juokus – niekas nieko nerodytų ir nerašytų. Ir apie krepšinio Europos čempionato finalą ne ką daugiau rašytų. Tegul neįsižeidžia krepšinio, kaip (esą) Lietuvos antrosios religijos išpažinėjai. Šalis tampa brandi ir žinoma Europoje ir pasaulyje tik tuomet, kai rimtai ima žaisti Futbolą! Futbolui Lietuvoje trūksta politinio, vyriausybinio ir prezidentinio dėmesio. Trūksta normalių stadionų, kur galima būtų padoriai rengti tarptautines varžybas. Trūksta finansavimo jaunimo ugdymui. Futbolo federacija skęsta skandaluose. Nežiūrint visko – mes žaidžiam!

Pralaimėjom anglams 4:0? Na ir kas! Žaidimas su tokio lygio komanda jau yra laimėjimas! Vartininkas G. Arlauskis vieną W.Rooney smūgį praleido, nes padetis buvo beviltiška. O kitą Rooney šūvį – meistriškai nugesino! Jei pajuokaučiau, kad geriausi mūsų rinktinės gynėjai buvo du – virpstas ir skersinis, – išgelbėję nuo dar didesnio skirtumo, būtų dalis tiesos. Bet šiaip, pasirodėm pagal galimybes neblogai. Įtaka šalies prestižui – kuo puikiausia! Neabejoju, kad ne vienas mūsų žaidėjas buvo pastebėtas futbolo pasaulio profesionalų "ryklių" ir sulauks gerų pasiūlymų.

Bet futbolui reikia ir didesnio Valstybės dėmesio. Kolegos politikai, vien gerai pasirodyti Seimo komandoje tarpparlamentinėse varžybose – negana! Turime formuoti Lietuvos futbolo politiką!

Keliautojas Vytaras Radzevičius: "Dabar įėjom į istoriją. Kane'o istoriją. First touch:)".

EuroFootball.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką