Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 30d. 13:51

Žurnalistų pačirškintas Seppas Blatteris: „Kyšių neėmiau“

FIFA prezidentas Seppas Blatteris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / FIFA prezidentas Seppas Blatteris

Šeštadienį penktai kadencijai perrinktas FIFA prezidentas Seppas Blatteris pirmą kartą po šios savaitės organizaciją sukrėtusių areštų ir prezidento rinkimų atsakė į žurnalistų klausimus.

„Aš prisiimsiu atsakomybę už mus užklupusią audrą, tačiau su tuo susitvarkyti man turės padėti visa valdyba. Mes kartu išnešime FIFA laivą į ramesnius vandenis, į ramybę ir laimę“, – pamėgtą laivo metaforą priminė S.Blatteris.

Jis taip pat išreiškė pasipiktinimą dėl FTB areštų, kurie buvo atlikti trečiadienį, kelios dienos iki FIFA kongreso: „Policija įsiveržė į mūsų viešbutį Ciuriche. Labai įdomu, kad tuo metu viešbutyje jau buvo trys JAV žurnalistai.“

„Kaltinimai ir suėmimai buvo susiję su turnyrais Šiaurės ir Pietų Amerikose, todėl aš nematau, kaip tai gali būti susiję su FIFA“, – teigė S.Blatteris.

– Kokias pasėkmes turės šios savaitės įvykiai ir kokius šansus JAV turės surengti 2026 metų pasaulio čempionatą?

– Aš sakiau, kad atleidžiu, tačiau nepamirštu, kai kalbame apie žmones, o ne faktus. Mane išrinko 133 FIFA narių ir aš esu visų kitų narių prezidentas, todėl tai neturės pasekmių. Aš esu neutralus. Tačiau aš buvau paliestas asmeninių atakų. Ir jūs žinote, kas dėl to kaltas.

– FIFA reputacija yra žemiausia per visą jos gyvavimo istoriją. Kodėl jūs neprisiimate atsakomybės ir neatsistatydinate?

– Tai labai paprasta. Kongresas nusprendė, kad aš esu tas, kuris gali išspręsti problemas.

– Ką galite atsakyti Davidui Gillui, kuris atsisakė viceprezidento posto, nes teigia, kad jūsų valdoma FIFA yra supuvusi iš pagrindų?

– D.Gillas neturi jokio pasiteisinimo, kodėl neatvyko į valdybos susirinkimą.

– Kas buvo tas aukščiausiai atsakingas asmuo, kuris patvirtino 10 mln. JAV dolerių kyšį Jackui Warneriui? Ar tai buvote jūs?

– Nenoriu komentatuoti, tačiau, žinoma, kad tai nebuvau aš.

– Ką jūs pasakėte tiems daugeliui oponentų, kurie balsavo prieš jus?

– Valdybos susirinkime buvo labai geros nuotaikos. O dėl oponentų galiu pasakyti, kad tai yra futbolas ir tie, kurie pralaimėjo, gali laimėti rytoj, tačiau aš esu jų prezidentas. 

– Ar jūs esate susirūpinęs, kad teisėsauga yra nusitaikiusi į jus? Kad tai yra asmeniška ir jie nenurims, kol jūsų neareštuos? 

– Jeigu kas nors ką nors tiria, jie turi teisę tai daryti ir man tai nekelia rūpesčių. Ir aš ypač nesijaudinu dėl savęs. Už ką mane gali suimti? Kitas klausimas.

– Ar jūs esate susirūpinęs dėl santykių tarp FIFA ir UEFA? Ar UEFA gali išpildyti boikoto grasinimus?

– Jie privalo priklausyti FIFA. Jiems reikia FIFA ir FIFA reikia UEFA. UEFA mums turėtų padėti tobulėti. Reiktų atkreipti dėmesį, kad jie neturi etikos komiteto.

– Korupcija FIFA išsiplėtojo, kai jūs jai vadovavote. Ar neesate atsakingas už tokios aplinkos sukūrimą?

– Tikrai ne. 

– Ar esate susirūpinęs, kad gali pasitraukti rėmėjai?

– Mes pagerinsime FIFA reputaciją. Rėmėjai mūsų nepaliks. Mes susitiksime su VISA atstovais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką