-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 12 18

14-mečio golfo talento Gedimino Markevičiaus svajonė – tapti profesionalu

Gediminui Markevičiui – vos 14, o jis yra antras pagal reitingą Lietuvos golfo žaidėjas.Golfą pamėgusi visa vaikino šeima. Pirmadienį golfo talentas, jo treneris Karlas Andersas ir tėvas Vytautas Markevičius susitiko su žurnalistas ir kalbėjosi apie savo sezoną, ateities tikslus ir golfą Lietuvoje ir pasaulyje.
Gediminas Markevičius
Gediminas Markevičius / pliadisfoto.com
Temos: 1 Golfas

„Gediminas šiandien yra vienintelis asmuo, reprezentuojantis Lietuvą užsienyje kaip golfo žaidėjas. Vienas iš Lietuvos golfo federacijos apdovanojimų buvo už Gedimino indėlį garsinant Lietuvos vardą užsienyje“, – kalbėjo jaunojo golfo meistro tėvas.

Per 2013-uosius G.Markevičius dalyvavo keturiuose dideliuose tarptautiniuose turnyruose: Europos ir pasaulio čempionatuose bei atvirose Suomijos ir Prancūzijos pirmenybėse.

Svarbiausias įvykis Gediminui buvo Prancūzijos vaikų čempionatas, kuris vyko spalio 21–23 dieną, jame dalyvavo apie 150 lietuvio bendraamžių. Gediminas laimėjo turnyrą ir iškovojo teisę žaisti Europos ir pasaulio čempionatuose.

Gediminas yra keturis kartus laimėjęs Latvijos čempionatą, neįskaitant jau Lietuvos čempionatų, – kalbėjo golfo meistro tėvas V.Markevičius.

„Tas čempionatas yra pakankamo lygio, kad jį laimėjęs patektum į Europos ir pasaulio čempionatus. Gediminas yra keturis kartus laimėjęs Latvijos čempionatą, neįskaitant jau Lietuvos čempionatų. Bet mūsų šalyse golfas yra mažiausiai išvystytas. Laimėjimai mūsų šalyse dar nereiškia, kad tu turi teisę žaisti Europos ar pasaulio čempionatuose“, – kalbėjo V. Markevičius.

Jo sūnus golfą pradėjo žaisti 8-erių. Tačiau vaikinas vien šia sporto šaka neapsiriboja.

„Gediminas daug ką daro labai neblogai: gerai čiuožia snieglente, kalnų slidėmis, vandens slidėmis, vandens lenta. Nuo trejų metų važinėja įvairiais benzininiais motociklais. Nemažai laiko žaidė futbolą ir šiuo metu atstovauja mokyklos komandai. Kai jis buvo devynerių su minėta ekipa laimėjo Lietuvos čempionatą. Tad jis stengiasi visapusiškai fiziškai vystytis, mėgėjiškai žaidžia tiek lauko, tiek stalo tenisą. Ir, aišku, kiekvieną savaitę stengiasi palaikyti savo sportinę formą, treniruodamasis kartu su treneriu. Porą valandų skiria lankstumui ir tvirtumui.

Kai kas mano, kad golfas – fiziškai nesunki sporto šaka. Bet taip nėra. Ji reikalauja pakankamai didelio fizinio ir emocinio pasirengimo. Net ir vaikų varžybose būna trys raundai – trys dienos. Per vieną dieną reikia nukeliauti 12–15 kilometrų, paprastai be pagalbininko – pačiam reikia neštis savo lazdas ir dar smūgiuoti“, – pasakojo G. Markevičiaus tėvas Vytautas.

Visus šešerius metus su Gediminu dirba švedas treneris K.Andersas. Jis šių metų sportininko sezoną įvertino teigiamai.

„Gediminas šiemet žaidė keturiuose turnyruose ir išbandė savo  pajėgumą su varžovais iš kitų šalių. Aš esu patenkintas jo rezultatais. Jis pažymėjo Lietuvą golfo žemėlapyje“, – kalbėjo treneris.

K.Andersas auklėtinį vertina ir už jo talentą ir darbštumą: „Yra žmonių talentingų ir yra robotų – kurie darbu pasiekia tai, ką kiti – talentu. Gediminas turi ir tą, ir tą savybę.“

Yra žmonių talentingų ir yra robotų – kurie darbu pasiekia tai, ką kiti – talentu. Gediminas turi ir tą, ir tą savybę, – teigę 14-mečio treneris K.Andersas.

Paklaustas, ko tikisi iš auklėtinio ateityje, švedas atsakė, kad tai daugiausia priklausys nuo paties Gedimino: „Klausimas, kaip jis elgsis artimiausiu metu. Jei išlaikys žaidimo dvasią, pasieks daug.“

Jaunasis sportininkas mokosi anglų kalba Amerikiečių mokykloje Vilniuje.

„Perėjau į anglų mokyklą. Kad, jeigu važiuosiu mokytis į užsienį, galėčiau gerai kalbėti angliškai. Norėčiau baigti universitetą JAV ar kitoje šalyje“, – pasakojo vaikinas.

Anot Gedimino, sportas jo mokslui netrukdo: vasarą – mokykloje atostogos, o žiemą golfo žaidėjas mažiau nei įprastai treniruojasi. Pavasarį ir rudenį sportą su mokslu suderinti sunkiau, bet pavyksta.

„Vasarą žaidžiu kasdien. Kartais – treniruotė, kartais pažaidžiu laukuose su draugais. O žiemą dažniausia einu treniruotis į uždaras patalpas, kur galiu mušti į simuliatorių, kuris gali matuoti kiek numušei, kur numušei ir gal šlifuoti techniką. Treniruojuosi maždaug tris kartus per savaitę“, – kalbėjo G. Markevičius.

pliadisfoto.com/Gediminas Markevičius
pliadisfoto.com/Gediminas Markevičius

Į turnyrus G.Markevičių dažniausiai lydi 29-erių metų brolis Mindaugas – trečias pagal reitingą Lietuvos golfo žaidėjas.

„Jis man padeda. Jeigu leidžia turnyro taisyklės, tai paneša ir lazdas. Padeda psichologiškai: nuramina, kai susinervinu ar ko nors išsigąstu“, – pasakojo Gediminas.

Golfą žaidžią ar yra žaidę anksčiau visi jo šeimos nariai.

„Gediminas pradėjo žaisti, reikėdavo jį nuvežti. Tai negi sėdėsi, skaitysi laikraštį ir lauksi? Po to patiko ir kitiems šeimos nariams,“ – apie susidomėjimą golfų kalbėjo tėtis Vytautas.

Jaunojo sportininko svajonė – tapti profesionaliu golfo žaidėju. Neblogai, aišku, būtų ir į olimpiadą patekti. Tačiau olimpines Gedimino viltis šiek tiek pristabdė tėtis.

„Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pirmą kartą įtrauktas ir golfas. Turėtų būti sudėtinga asmenims, kurie šiuo metu nežaidžia profesionaliai, tikėtis ten patekti. Svajonės galėtų išsipildyti nebent olimpiadoje po dar ketverių metų. Jeigu Gediminas tobulės taip, kaip dabar tai daro“, – kalbėjo V. Markevičius.

Ir sportininko tėvas, dirbantis advokatu, ir treneris tikino, kad golfo, kaip bene brangiausios turčių sporto šakos, įvaizdis nėra visiškai tikslus.Tą jie bandė įrodyti faktais.

„Švedijoje yra kelios brangios sporto šakos. Bet brangiausia nėra golfas, brangiausia – ledo ritulys, po to – tenisas. Golfas tik trečias. Kiek žinau, ir Lietuvoje tenisas yra daug brangesnis negu golfas“, – sakė K. Andersas.

Mudu su Gediminu – susimokame metinį mokestį 2000 litų ir galime kasdien žaisti lauke ir už jį nereikia mokėti, – V.Markevičius.

„Mudu su Gediminu – susimokame metinį mokestį 2000 litų ir galime kasdien žaisti lauke ir už jį nereikia mokėti. Žaidžiant tenisą už aikštelę žiemos metu turi mokėti 90–100 litų. Gediminas auga, jam reikia keisti lazdas. O aš su tomis pačiomis lazdomis žaidžiu jau 6 metus. Inventorius kainuoja 5000 litų“, – įkainius įvardijo V. Markevičius.

„5000 litų – jūsų lygio žaidėjui. Pradedančiajam pakaktų 600 litų“, – įsiterpė švedas.

Per žiemos atostogas G.Markevičius važiuos į Tailandą. Ir pasitreniruoti, ir pasiilsėti.

„Noriu pamatyti šalį, kurioje dar niekada nebuvau ir išbandyti jos golfo laukus“, – kalbėjo 14-metis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius