Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„15min“ regata nešykštėjo vėjo (nuotraukos)

Regatos akimirkos
Agnės Kareivaitės nuotr. / Regatos akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmąjį vasaros savaitgalį Kauno mariose vyko ketvirtoji 470 jachtų klasės regata, kurioje dalyvavo ir FINN klasė. Buriuotojai pateikė nemažai staigmenų, įrodydami, kad sezonas įpusėjo ir buriuotojai patobulėjo.

Šeštadienį įvyko keturi plaukimai, o sekmadienį trys. Pirmą dieną vėjas nebuvo stiprus – apie 3m/s. Pirmojo starto metu  R.Alksnevičius ir M.Klišaitis padarė klaidą, todėl turėjo apiplaukti starto vėliavėlę. Po šios klaidos jie nemažai atsiliko nuo startavusių priekyje, tačiau tai nesutrukdė jiems laimėti pirmo plaukimo,  antri liko A.Kalanavičius ir M.Kačergius, treti – L.Rimšas ir A.Juodsnukis. Antro plaukimo startas buvo įdomus kaip ir pirmas, nes A.Kalanavičius „išstūmė“ L.Rimšą iš starto linijos ir jis turėjo apsisukti prie vėliavėlės, o tai kainavo laiko ir vėlesnį startavimą. Maloniai nustebino G.Urbaičio ir A.Berinkevičiaus tandemas, trečią plaukimą finišavę ketvirti jie aplenkę „senus vilkus“ R.Novošinską ir M.Vaišnį. Po pirmos dienos pirmavo R.Alksnevičius ir M.Klišaitis. Įnirtinga kova vyko dėl antros vietos, tačiau surinkę vienu tašku mažiau antrą vietą laimėjo A.Kalanavičius ir M. Kačergius. Treti liko L.Rimšas ir A. Juodsnukis.

Visus maloniai pradžiugino sekmadieninis vėjas, kuris siekė iki 8–9m/s. „Išalkę“ stipraus vėjo Kauno mariose, buriuotojai stengėsi parodyti ką moka. Aišku, ne visiems sekėsi taip kaip norėjo. Didžiausia staigmena buvo tai, kad sudalyvauti regatoje atvyko R.Šiugždinis. R.Alksnevičiui ir M.Klišaičiui, kurie šiais metais laimi visas regatas, tai buvo tikras išbandymas. R.Šiugždinis kartu su M.Kaminsku įrodė, kad meistriškumas yra vienas iš svarbiausių dalykų būriuojant. Pirmojo plaukimo metu R.Šiugždinis su M.Kaminsku turėjo techninių nesklandumų, todėl jie liko treti, laimėjo R.Alksnevičius su M.Klišaičiu. Treti liko L.Rimšas ir A.Juodsnukis. Antrasis plaukimas atskleidė R.Šiugždinio su M.Kaminsku sugebėjimus ir jie laimėjo, antri liko R.Alksnevičius su M.Klišaičiu. Paskutinis šios regato plaukimas buvo tikrai įspūdingas. Pakilus vėjui visiems teko nemažai darbo ir klaidų. Prasidėjo tikrasis buriavimas. L.Rimšas su A. Juodsnukiu turėjo šansą aplenkti visus regatos dalyvius, tačiau vienintelė klaida juos nubloškė į ketvirtąją vietą. Apvirtus laivui užtruko nemažai laiko jį atversti atgal. Virtimų netrūko ir pas kitus. R.Novošinskas su A.Muraliu virto kelis kartus. Išsimaudyti teko ir G.Tušui su S.Tatarovu. Paskutinį plaukimą laimėjo R.Šiugždinis su M.Kaminsku, antri liko A.Kalanavičius su T.Beru, treti – R.Alksnevičius su M.Klišaičiu.

Bendroji „15min“ regatos įskaita:
470 jachtų klasėje nugalėtojais tapo:

I vieta – LTU 4 – R.Alksnevičius, M.Klišaitis
II vieta – LTU 2 – A.Kalanavičius, M.Kačergius ir Tomas Beras
III vieta – LTU 7 – L.Rimšas, A.Juodsnukis
Finn jachtų klasėje nugalėtojais tapo:
I vieta – LTU 27 – A.Butrimas
II vieta – LTU 880 – S.Steponavičius
III vieta – LTU 3 – R.Bagdžiūnas
 

Komentarai
Temos Regata, 15min
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką