Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2014-ųjų sporto pinigų pyragas padalintas – daugiausia lėšų ir vėl gavo krepšinis

Lietuvos krepšinio rinktinė
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kai fondo lėšų yra daugiau, tai ir dalinti lėšas teko ilgiau“, – trečiadienio spaudos konferenciją pradėjo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktorius Klemensas Rimšelis. Šiemet Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF) „sukaupė“ 19,6 mln. litų, kurie buvo padalinti tarp 65-ių šalies sporto federacijų ir daugiau kaip 300 projektų.

Per 2013 metus į fondą iš tabako ir alkoholio akcizų bei loterijų surinkta 2,3 mln. litų daugiau nei prieš metus. Federacijos šiemet iš KKSRF išsidalino 10,3 mln. litų. Didžiausią sumą iš fondo ir šiemet gavo Lietuvos krepšinio federacija – 1 787 075 litų. Tačiau net 675 tūkst. litų skirta būtent Lietuvos krepšinio rinktinei pasirengti pasaulio čempionatui Ispanijoje.

Sportininkai jaučiasi nuskriausti kultūrininkų

Už praėjusių metų aukštus pasiekimus, juos verčiant taškais ir pinigais Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija šiemet gavo 713 575 litų.

Lietuvos plaukikams šiemet buvo skirta taip pat nemažos lėšos – 739 675 litų. Pernai šios federacijos buvo gavusios po 500 tūkst. litų.

Trims federacijoms finansavimas nebuvo skirtas – Kendo asociacija paraiškos į fondą nepateikė, Tradicinio karatė asociacija pinigų negavo, paaiškėjus, kad jų tarptautinės federacijos nėra WADA sąrašuose, Ledo ritulio federacija jau kuris laikas nevykdo veiklos, todėl jai pagal kriterijus turėję priklausyti apie 140 tūkst. litų iš kitos fondo programos buvo skirti Nacionalinei ledo ritulio lygai.

Kažkodėl kultūros paramos fondas šiemet nuo alkoholio pardavimo į savo fondą gavo 3 procentus lėšų, o sportas – tik vieną. Nežinau, kodėl mes taip esame išskirti.

„Paraiškų finansuoti sportinę veiklą turėjome už 80 mln. litų, o teko padalinti tik 19 milijonų litų. Turiu pastabą – kažkodėl kultūros paramos fondas šiemet nuo alkoholio pardavimo į savo fondą gavo 3 procentus lėšų, o sportas – tik vieną. Nežinau, kodėl mes taip esame išskirti“, – aiškino vienas iš fondo atstovų, Lietuvos sporto federacijų sąjungos vadovas Rimantas Kveselaitis.

Taip pat KKSD išdalino 2 mln. litų, skirtų olimpinėms komandinėms sporto šakoms. Kaip ir skirstant fondo lėšas, KKSD parama krepšiniui yra didžiausia – 1 mln. 213 tūkst. litų. Tad iš viso šalies krepšinis gavo apie 3 mln. litų.

Futbolo federacija gavo 161 tūkst. litų, rankinis – 235, regbis – 77, tinklinis – 103, vandensvydis – 56, žolės riedulys – 144, o kerlingas – 11 tūkst. litų.

Prašyta pinigų net sportininkams apdovanoti

„Buvo ir toks projektas – duokite pinigų apdovanoti sportininkus. Federacijos apdovanoja, KKSD ir Vyriausybė apdovanoja, O, va, projektas – duosite pinigų, mes apdovanosime. Žmogaus idėjos beribės. Bet mes suprantame, kad į fondą paraiškas gali teikti visos sporto organizacijos, tad įvairūs keisti projektai mūsų nestebina“, – šnekėjo K,Rimšelis.

Paraiškos finansuojamos pagal penkias kryptis. Sporto šakų federacijos finansuojamos pagal didelio sportinio meistriškumo plėtotės kryptį, tačiau tik tos, kurių tarptautinės federacijos pripažįsta pasaulinį Antidopingo kodeksą. Visos federacijos gali kreiptis į fondą dėl kitos krypties – sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimo.

Sporto inventoriaus ir įrangos siekiančioms įsigyti federacijoms, klubams, mokykloms, universitetams skirta daugiau kaip 2 mln. litų. Dar 1,3 mln. litų skirta sporto mokslo ir sporto specialistų rengimo projektams. Vienas iš didesnių projektų – tolesnis sporto indėlio į ekonomiką skaičiavimas.    

Sąjūdžio „Sportas visiems“ plėtotei, t.y. įvairiems klubams ir organizacijoms, skatinančioms gyventojų fizinį aktyvumą, skirta 2 mln. litų. Beveik 790 tūkst. litų paskirstyta pagal sporto bazių priežiūros ir statybos plėtotės kryptį – vidurinėms, aukštosioms, sporto mokykloms, savivaldybėms.

Fondo lėšų naudojimo sutartys bus pasirašomos per du mėnesius nuo fondo tarybos sprendimo paskelbimo.

Fondui pateiktas paraiškas vertina ekspertai. Sprendimus kolegialiai priima Taryba, kurios atnaujintą sudėtį  pernai vasarą patvirtino Vyriausybė: pirmininkas – Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis,  nariai – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas Albinas Grabnickas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto narys, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.

Pagal Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymą fondo (valstybės biudžeto) lėšas sudaro 1 proc. lėšų už alkoholinius gėrimus ir tabaką ir 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.  

2014 metams skirtos lėšos – pagrindinėms Lietuvos sporto federacijoms

Krepšinis – 3 mln. (iš KKSRF skirta 2013 metais – 2 mln.)

Šiuolaikinė penkiakovė – 714 tūkst. (580 tūkst.)

Plaukimas – 740 (555)

Lengvoji atletika – 691 (680)

Aviacijos sporto šakos – 600 (520)

Rankinis – 576 (305)

Dviračių sportas – 471 (405)

Futbolas – 369 (174)

Žolės riedulys – 315 (162)

Imtynės – 298 (292)

Irklavimas – 294 (193)

Buriavimas – 275 (307)

Baidarių ir kanojų irklavimas – 273 (236)

Boksas – 272 (254)

Gimnastika – 260 (227)

Tinklinis – 259 (180)

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką