2020 06 23

30-metė pasaulio ir Europos čempionė mirė, pagimdžiusi vaiką

Serbijos šaulė, daugkartinė Europos šaudymo iš 10 metrų pistoletu čempionė Bobana Veličkovič mirė dėl gimdymo metu kilusių komplikacijų.
Bobana Veličkovič
Bobana Veličkovič / „Scanpix“ nuotr.

B.Veličkovič mirė sekmadienį, praėjus trims savaitėms po dienos, kai suteikė gyvybę savo vaikui.

Sportininkė sirgo preeklampsija – retai pasitaikančiu sindromu, kuris pasireiškia nėštumo, gimdymo metu ar po gimdymo atsirandančiais traukuliais.

Vaikas gimdymo metu išgyveno, bet jo motina paniro į komą.

Ji mirė būdama vos 30-ies metų.

„Scanpix“ nuotr./Bobana Veličkovič

Serbijoje pranešama, jog gydytojai neatpažino reto sindromo simptomų. Pastarąsias 10 dienų sportininkė buvo panirusi į komą, iš kurios taip ir nepabudo. Jos vaikas liko sveikas.

B.Veličkova buvo viena geriausių Serbijos šaulių, dalyvavusi dvejose olimpinėse žaidynėse – 2012 ir 2016 metais. Rio de Žaneire serbė užėmė septintą vietą.

„Scanpix“/AP nuotr./Bobana Veličkovič rengiasi šaudymui.

Prieš šešerius metus ji iškovojo aukso medalį komandinėse šaudymo pistoletu iš 10 metrų varžybose pasaulio čempionate.

B.Veličkova laimėjo net aštuonis Europos čempionato aukso medalius komandinėse ir asmeninėse varžybose šaudant iš 10 metrų atstumo.

Paskutiniai du aukso medaliai laimėti šių metų pradžioje Vroclave, kur B.Veličkova varžėsi būdama nėščia.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas