Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kasputis: esu nepatenkintas „Baltic Chain Tour“ lenktynių teisėjų sprendimu

Lietuvos dviračių rinktinės treneris Artūras Kasputis
Karolio Einikio nuotr. / Lietuvos dviračių rinktinės treneris Artūras Kasputis
Šaltinis: 15min
0
A A

Olimpinis čempionas, Lietuvos dviračių rinktinės treneris Artūras Kasputis pirmą kartą gyvenime pateko į situaciją, kuomet dėl teisėjų ir lenktynių organizatorių kaltės dviratininkai nusuko ne tuo keliu, o teisėjai nesiėmė jokių veiksmų situacijai pakeisti.

Pirmame "Baltic Chain Tour" lenktynių etape, trečiadienį iš Vilniaus į Panevėžį, pagrindinė dviratininkų grupė 94-ame kilometre nusuko ne tuo keliu ir prarado daug brangaus laiko. Visi laukė teisėjų sprendimo, o atstumas iki pirmaujančių keturiolikos dviratininkų tik didėjo, o teisėjai į lenktynių eigą nesikišo. 

Lietuvos komandos nuotaikos tai labai stipriai nesugadino, nes tarp lyderių buvo ir lietuvis Žydrūnas Savickas. 

"Komandos nuotaikos normalios išskyrus keistas pirmojo etapo aplinkybes. Man asmeniškai tokių atvėjų nepasitaikė, bet yra tekę matyti ir girdėti. Mano karjeroje neteko dalyvauti lenktynėse, kurios būtų sustabdytos ir vėl paleistos, bet taip yra daroma. Teisėjas nusprendė nieko nedaryti ir tai jam pasirodė normalus dalykas, pasakė, kad sportininkai turi susipažinti su trasa ir ją žinoti mintinai, o tai yra nesąmonė. Lenktynių motociklininkai turi trasos žėmėlapius, kuriais jie naudojasi, o dviratininkai neturi nieko ir nors trasoje buvo rodyklės dviratininkai važiuoja paskui moticklus ir automobilius kurie važiuoja priekyje.

Yra buvę atvejų, kai po tokių incidentų lenktynių teisėjai sustabdo visas grupes ir paleidžia lygiai tokiais pat tarpais kaip iki tol kai dviratininkai nusuka ne tuo keliu, nors kaip pasakė kitas teisėjas kažkam pasiseka, kažkam ne. Kažkas nuvažiavo teisingu keliu, kažką nuvežė, tai čia irgi ne pasiteisinimas.

Po etapo su kitomis komandomis žadėjome rašyti protestus, bet vėliau paskambinau vienam teisėjau ir pasakiau savo nuomonę, kad esu nepatenkintas jų sprendimu, pasakiau, kad jie yra valdžia ir visiems gyvenimą reguliuoja jie. 

Lenktynės aišku nesibaigė, keturiolika žmonių yra priekyje ir turi penkiolikos minučių persvarą. Gerai, kad mes turime Ž.Savicką toje grupėje, jį saugosime iki pat lenktynių pabaigos ir dėsime visas pastangas, kad jis kiltu asmeninėje rikiuotėje kuo aukščiau. Deja, bet komandinės įskaitos nugalėtoja yra aiški, nes ukrainiečiai prieš kitas komandos pirmauja pusvalandį, todėl neįmanoma nieko padaryti", – apie susidariusią situaciją pasakojo Lietuvos rinktinės treneris A.Kasputis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką