Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 27d. 16:10

A.Veryga lygino sporto ir teatro žiūrovus bei patikslino: tuščios tribūnos – visoje Lietuvoje

LKL susitinka: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / LKL susitinka: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar pirmadienį prakalbo apie sporto renginius be žiūrovų tribūnose, antradienį jis patikslino būsimą tvarką – varžybų organizatoriai į tribūnas negalės kviesti žmonių visoje Lietuvoje.

Pirmadienį A.Veryga prakalbo apie ruošiamą nutarimo dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo pakeitimą, kuriuo ir būtų uždrausta į sporto varžybas patekti žiūrovams.

Vis tik po ministro žodžių ėmė sklisti interpretacijos. 15min iš sporto komandų ir lygų pasiekė skirtingi variantai: vieni buvo įsitikinę, kad žmonių tribūnose nebus visoje šalyje, kiti manė, jog tik „raudonosiose“ zonose, kur paskelbtas lokalus karantinas.

„(Draudimas galios – aut. past.) visoje Lietuvoje, kadangi tai ekstremalios situacijos nutarimo pakeitimas, ne karantino sąlygų papildymas“, – į 15min prašymą patikslinti informaciją atsakė A.Veryga.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Vyriausybė šį klausimą spręs rytoj, nauja tvarka turėtų įsigalioti nuo penktadienio. Dar antradienio vakarą „Siemens“ arenoje vyks Vilniaus „Ryto“ ir Atėnų „Peristeri“ rungtynės, jose žiūrovai vis dar bus, daugiausiai – apie 5 tūkst.

Vis tik A.Veryga dar kartą kreipėsi į sporto mylėtojus ir priminė savo dar praėjusią savaitę išsakytą raginimą: „Norėčiau vis tik kreiptis į visus, kad ir kaip kai kam tai atrodytų juokinga. Aš taip pat kartas nuo karto paskaitau komentarus socialiniuose tinkluose, kur yra pasišaipoma iš mano palinkėjimų vertinti situaciją rimtai.

Net jei turim bilietus ir norim pamatyt komandą, gal ir nenueikim į tas rungtynes, gal ir nieko neatsitiks dėl to. Kol Vyriausybė nėra priėmusi tokio sprendimo, dar kartą noriu pakartoti, kad Lietuvoje atvejų augimas yra eksponentinis, liga plinta labai greitai, kiekvienas toks susibūrimas yra pavojingas, jis kelia papildomą grėsmę. Aš neabejoju, kad Vyriausybė rytoj apsispręs, bet, jei esam sąmoningi piliečiai, to sprendimo galim nelaukti ir avansu imtis saugumo priemonių ir pasielgti pilietiškai.“

Tiesa, tvarkos pakeitimas garantuos sportą be žiūrovų, tačiau į kultūros renginius žmonės eiti dar galės, ten kol kas tik griežtinama tvarka.

Net jei turim bilietus ir norim pamatyt komandą, gal ir nenueikim į tas rungtynes

„Vis tik labai skirtingos auditorijos, skirtingi žiūrovai. Visi esame buvę teatre, sporto varžybose, matėm, kaip skirtingai žmonės elgiasi, dėl skirtingų dalykų ten nueina. Viena yra teatras ar koncertas, kur žiūrovai sėdi išsodinti laikantis 2 metrų atstumo, yra su kaukėmis, jie nešokinėja, nebėgioja, nerėkauja, o tik klausosi kažko ar žiūri.

Kita rizika yra, kai susirenka žmonės, kurie yra azartiški, kurie serga už savo komandą, už savo mylimą sportininką ir elgiasi visiškai kitaip. Komandos yra palaikomos, ten to ir einama – palaikyti komandą. Kvėpavimas būna labai intensyvus, žmonės rėkia, šaukia, palaiko. Užsimiršę ir kaukes nusiima arba jos dėvimos netinkamai“, – teatro ir sporto mylėtojus lygino A.Veryga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:31
00:47
07:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką