Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 4d. 07:28

Aiškėja dopingo skandalo smulkmenos

Svetlana Slepcova
„Scanpix“ nuotr. / Svetlana Slepcova

Kaip jau skelbėme, Tarptautinė biatlonininkų sąjunga (IBU) vasario 3 dieną išplatino pranešimą, kad trijų Rusijos biatlono rinktinės narių dopingo testai, paimti gruodžio mėnesį Švedijoje, buvo teigiami, juose rasta draudžiamo naujosios kartos preparato CERA. Pranešime sportininkų pavardės neskelbiamos, tačiau užsimenama, kad tai rinktinės lyderiai – dvi moterys ir vienas vyras.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jekaterina Jurjeva
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jekaterina Jurjeva

IBU prezidentas Andersas Bassebergas pranešė, kad sportininkų kraujyje aptiktas preparatas yra labai paslaptingas. „Jeigu „B“ mėginiai bus teigiami, tai bus didelė anti dopingo tarnybų pergalė. Kiek man žinoma, aptiktas preparatas, kurio iki šios aptikti nepavykdavo“, – sakė valdininkas Norvegijos kanalui „NRK“. Tad visai įmanoma, kad naujasis preparatas net neturi pavadinimo – „B“testo rezultatai bus paviešinti maždaug po 10 dienų.

Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida bando išsiaiškinti, kuriems sportininkams yra mesti šie kaltinimai. Didžiausi įtarimai išsakomi vienai iš moterų rinktinės lyderių Svetlanai Slepcovai.

Vasario 3 dieną, iš karto po informacijos apie dopingą pasirodymo, biatlonininkė savo tinklapyje išspausdino blog‘o straipsnį „Korėjoje viskas „tiesiog super“ (Rusijos biatlono rinktinė šiuo metu jau yra Korėjoje, kur vasario viduryje vyks Pasaulio biatlono čempionatas) – jame buvo frazė „O kas liečia dopingą – manęs šiame sąraše nėra“.

Dopingas
Dopingas

Šią naujieną pacitavo TV kanalas 7TV, kuris frazę apie dopingą net sutapatino su naujausių sporto pranešimų anonsu. „Maitina mus čia baisiai, net nenoriu pasakoti. Neįsivaizduoju, kas laukia stadione, iki kurio važiuoti reikia 20 minučių. Taigi viskas „tiesiog super“. O kas liečia dopingą – manęs šiame sąraše nėra“, citavo biatlonininkę TV kanalas. O netrukus buvo pastebėta, kad oficialioje S.Slepcovos svetainėje paskutinio sakinio nebėra. Tačiau svečių knygoje aiškiai matyti, kad šis sakinys buvo komentuojamas ir sirgaliai džiaugėsi tuo, kad sportininkė paneigė gandus – šie pranešimai liko.

Belieka laukti naujų šios istorijos posūkių – o jų tikrai bus. Kol kas Rusijos valdininkai ir sportininkai eilinį kartą naudoja laiko patikrintą schemą – viską neigti ir net išgirdus nuosprendį vaidinti „nekaltas suokalbio aukas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką